Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 93

Wątek: test Panasonica 7-14mm f/4

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Elbląg / W-wa
    Posty
    560
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    były różne graty 4/3 (standardowe i pro)
    jest: FF Canona
    będzie: dodatkowo EP-1 z naleśnikami

  2. #2
    qbic
    Gość
    Ciekawe czy test dotyczy obrazu po korekcji programowej w G1/ACR.

  3. #3
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Podejrzewam, że szkło jest mocno korygowane przez soft aparatu, tak jak to było w przypadku 14-45.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez qbic Zobacz posta
    Ciekawe czy test dotyczy obrazu po korekcji programowej w G1/ACR.
    Na pewno.

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.937
    Siła reputacji
    26
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez qbic Zobacz posta
    Ciekawe czy test dotyczy obrazu po korekcji programowej w G1/ACR.
    1) Uzyta puszka GH1 (pewnie nie ma znaczenia, ale gwarancji 100% nie ma)
    2) "We shoot both images using the default JPEG settings and manual white balance (wiec chyba ACR nie uzywali).

    Dalej pisza:
    "As appropriate, we shoot these with both full-frame and sub-frame bodies" - wyjasni mi ktos o jakie full-frame body chodzi?

    Ciekawe, kiedy LR zacznie obslugiwac nowe rawy GH1...

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jerry_R Zobacz posta
    JPEG settings
    No, więc chyba nie ma wątpliwości, że prostowany, ciekawe jak się spisze bez poprawek, może gratis będzie ciekawe rybie oko.

    "As appropriate, we shoot these with both full-frame and sub-frame bodies" - wyjasni mi ktos o jakie full-frame body chodzi?
    Standardowy dopisek dla aparatów ASP-C, dokleili też tutaj.

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.937
    Siła reputacji
    26
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Podejrzewam, że szkło jest mocno korygowane przez soft aparatu, tak jak to było w przypadku 14-45.
    Tak jes tez w nowym Pentax K-7, obecnym Canon 5D II, Canon 50D...
    - wynikowy JPG moze miec poprawiona dystorsje oraz aberracje
    - RAW'y mozna w analogiczny sposob korygowac w wywolywarce Canon'a (DPP), LR (ACR) korzysta ze swoich narzedzi do korekty, nie "zna" mechanizmow producenta

    Zatem czym Panas odbiega? Czyzby chodzilo o slowo "moze" i brak mozliwosci wylaczenia? Ale jaki mialoby to sens w przypadku JPG?

    Cos jest specyficznego z RAW'ami? Z tego co pamietam czytajac kiedy DPReview - nie ma dowolnej mozliwosci przejscia na DNG, tylko jedna z dwoch metod jest dostepna. Niektorzy uzytkownicy mieli problem z za dlugim czekaniem na wyswietlanie miniatur przy imporcie do LR. Ani jedno, ani drugie krytyczne, zatem co jeszcze warto wiedziec?

    Pozdrawiam!

  8. #8
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jerry_R Zobacz posta
    Zatem czym Panas odbiega? Czyzby chodzilo o slowo "moze" i brak mozliwosci wylaczenia? Ale jaki mialoby to sens w przypadku JPG?
    Nie, nie odbiega. Jpegi niech sobie będą korygowane w dowolny sposób, o ile tylko jest to skuteczne i nie ma negatywnych skutków w jakości obrazu. Tyle tylko, że ja w ogóle nie robię jpegów i interesuje mnie tylko to, jak będzie wyglądał obraz w rawie. Jeśli się okaże, jest wielka beczka, czarna winieta i aberracje chromatyczne, na których korygowanie będę musiał tracić czas (a pewnie w 100% i tak ich nie usunę), to trochę niefajnie... Ale ja sobie tylko tak gdybam, bo i tak nie jestem zainteresowany zakupem tego szkła
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.937
    Siła reputacji
    26
    Moja galeria
    Dzieki za rzucenia swiatla. Ja sie przygladam temu szklu, tak jak i samemu GH1. Sam tez uzywam tylko RAW'ow, chyc gdybym kupil GH1 - pierwszych iles zdjec pewnie bym robil w RAW i JPG rownolegle.

    Uzywam LR, ktory ma mozliwosc tworzenia i uzywania presetow. Wyglada to tak, ze importuje np. 200 (czasami i 500) zdjec z sesji, potem kilka klikniec w zaleznosci od puszki i ISO, ewentualnie rowniez przyslony. I juz. Takie presety stworzylem raz dla swojej poprzedniej puszki, nie bylo z tym nigdy problemu. Oczywiscie pojedyncze zdjecia moglem "potraktowac" "inaczej" niz preset bez zadnego problemu.

    Natomiast bylaby rzeczywiscie kicha, gdyby LR (ACR) nie potrafilo skutecznie usunac dystorsji i aberracji co najmniej tak skutecznie - jak robilby to wbudowany soft Panasonica... A w zasadziew lepiej i pod wieksza kontrola.

  10. #10
    qbic
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Jerry_R Zobacz posta
    Natomiast bylaby rzeczywiscie kicha, gdyby LR (ACR) nie potrafilo skutecznie usunac dystorsji i aberracji co najmniej tak skutecznie - jak robilby to wbudowany soft Panasonica... A w zasadziew lepiej i pod wieksza kontrola.
    ACR/LightRoom na pewno będzie to robić, ale za to dcraw, RawTherapee i inne nie. Dla mnie korekcja w korpusie geometrii optyki to popelina i takiego szajsu nie kupie.
    Oczywiście nie jestem zainteresowany tym sprzętem niemniej jednak ciekawość moja jest duża

Podobne wątki

  1. Panasonic G 14mm F2.5
    By Jerry_R in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 241
    Ostatni post / autor: 15.06.13, 19:55
  2. Falcon 14mm f/2.8 ED
    By markopolo in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19.02.10, 13:57
  3. Nowe obiektywy Panasonica, 100-300mm, 8mm i 14mm
    By Magnesus in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19.01.10, 19:30
  4. filtry do ZD 7-14mm.. ma ktos chytry plan?
    By Coral in forum E-System
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26.11.07, 08:39

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.