Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 93

Wątek: test Panasonica 7-14mm f/4

  1. #21
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.937
    Siła reputacji
    26
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez qbic Zobacz posta
    Miniaturka jest to obrazek zaszyty w RAW, ta miniaturka pokazuje jakiej korekcji dokonał silnik jpeg aparatu na geometrii obrazu.
    Szczerze mowiac - pierwszy raz w zyciu spotykam sie, zeby ktos jej uzywal do czegokolwiek innego niz ogolny podglad (np. podglad na LCD aparatu, thumbnails, itp.)... Ale do porownania obrazu z wywoalengo RAW'a? Przeciez jej jakosc o niczym nie mowi, gorzej, czesto wprowadza w blad... I to nie tylk o geometrii, ale i o kolorystyce. Za duzo widzialem stron na forach wyjasniajacych ludziom dlaczego o miniaturce powinni zapomniec.
    Tutaj mamy gotowe dwa pliki - JPG z puszki oraz RAW. Wiec jej uzycie wg mnie wiecej moze zamieszac, niz pomoc.

    Cytat Zamieszczone przez qbic
    Korekcja powoduje ostre rozbabranie detali:
    To jest zbyt ogolne stiwerdzenie, mogace wprowadzic wielu w blad. Nie piszesz ktora dokladnie korekcja, jaki rodzaj. Chodzi Ci o soft wbudowany w puszke obslugujacy dystorsje zwiazane z szerokim katem? Teraz do czego ja porownujesz?
    Bo zakladam, ze wiesz, ze inny dedykowany soft - rowniez moze "rozmiekczyc".

    Moim zdaniem - zdecydowanie naduzyciem jest porownywac ostrosc JPG i wywolanego RAW'a - i mowic, ze JPG jest nieostry poprzez korekcje softu aparatu. Dlaczego? Dlatego, ze jak porownasz JPG z aparatu, bez wlaczonej jakiejkolwiek korekcji - to on rowniez bedzie bardziej miekki.

    Nie oznacza to, ze to co napisales jest nieprawda. Po prostu zbyt wiele uogolnien. Nie piszesz nawet w ogole o Twoich parametrach wywolywania RAW'a....
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    qbic pokazał dokładnie, o co chodzi. Jpegi są prostowane i ogólnie podrasowane.
    Nikt tego nie neguje, ale sposob w jaki pokazal - niestety ale nie mowi nic. Ja juz w swoim zyciu widzialem setki osob uzywajacych PS, czy LR probujacych cos udowodnic w sposob, ktory moze byc nie tylko obalony, ale i zaprzeczony przez inna osobe, uzywajaca podobnych narzedzi.

    1) Ogolnie wiadomo, ze JPG z puszki, nawet bez zadnej korekcji, jest mniej ostry niz wywowalny (dobrze) RAW.
    2) Ogolnie wiadomo, ze korekcja dystrosji powoduje pogorszenie ostrosci, bez znaczenia, czy jest robiona przez soft wbudowany w puszke, czy przez soft dedykowany, jak DxO, PT Lens, i inne.

    Wiec nie widze tu jeszcze jakiegos "nowego" odkrycia.
    Ostatnio edytowane przez Jerry_R ; 24.05.09 o 22:21 Powód: Automatyczne scalenie postów

  2. #22
    qbic
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Jerry_R Zobacz posta
    Wiec nie widze tu jeszcze jakiegos "nowego" odkrycia.
    Nikt się nie sili na odkrycia, ważne jest to że 7-14 w wykonaniu Panasonica to optyka która bez korekcji software wypada raczej blado.

  3. #23
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez qbic Zobacz posta
    Nikt się nie sili na odkrycia, ważne jest to że 7-14 w wykonaniu Panasonica to optyka która bez korekcji software wypada raczej blado.
    Dlatego Leica nie firmuje jej swoją marką.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  4. #24
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.937
    Siła reputacji
    26
    Moja galeria
    Zgadzam sie

    Mysle, ze warto sie cieszyc! Wyglada na to, ze mamy teraz wiekszy wybor:
    - szklo lepsze optycznie, wieksze, ciezsze, drozsze - Zuiko
    oraz
    - gorsze optycznie, mniejsze, lzejsze, tansze - Panasonic

    Kazdy ma wybor.

    PS: kiedys mialem zajecia z fotografii, z czlowiekiem z wyksztalcenia i zawodu optykiem. On zawsze twierdzil - fizyki sie nie oszuka. Dobre szklo musi miec swoj rozmiar i wazyc

    Pytanie jak duza jest roznica w optyce miedzy oboma szklami, uzasadniajaca bardziej lub mniej roznice w cenie.
    Ostatnio edytowane przez Jerry_R ; 24.05.09 o 23:27

  5. #25
    rodzyn
    Gość
    Jest jeszcze: zd 9-18 (bardzo dobrze funkcjonuje przez adapter)na pewno u mnie dużo lepszy od tego co wynika z sampli więc jeżeli nie zobaczę dużego postępu w następnych samplach z 7-14, to przy nim pozostane(choć liczyłem na ten szerszy kąt i trochę wielkość-małość )

  6. #26

  7. #27
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.937
    Siła reputacji
    26
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Podejrzewam, że szkło jest mocno korygowane przez soft aparatu, tak jak to było w przypadku 14-45.
    Sporo slow padlo a propo tejze korekcji u Panasonica.
    A jak to wyglada u Olympusa?

    Cytuje zatem E-P1 product planning manager'a:

    [...] Watanabe explained the extent to which the company has gone to minimize size, including automatic correction of distortion: "We are doing distortion corrections. Panasonic is doing this and likewise we're doing the same to allow us to make the lens smaller." [...]
    http://www.dpreview.com/news/0906/09...einterview.asp

  8. #28
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Szkoda... Ale zobaczymy, do jakiego stopnia będzie posunięta ta korekcja.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #29
    | OlyJedi Awatar kateb
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    491
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Szkoda... Ale zobaczymy, do jakiego stopnia będzie posunięta ta korekcja.
    najlepiej niech się posunie do takiego, żeby zdjęcia były idealne ;D
    Fujifilm X10

  10. #30
    qbic
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez kateb Zobacz posta
    najlepiej niech się posunie do takiego, żeby zdjęcia były idealne ;D
    LOL, zegnaj dcraw, RT oraz inne wywolywarki.

Podobne wątki

  1. Panasonic G 14mm F2.5
    By Jerry_R in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 241
    Ostatni post / autor: 15.06.13, 19:55
  2. Falcon 14mm f/2.8 ED
    By markopolo in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19.02.10, 13:57
  3. Nowe obiektywy Panasonica, 100-300mm, 8mm i 14mm
    By Magnesus in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19.01.10, 19:30
  4. filtry do ZD 7-14mm.. ma ktos chytry plan?
    By Coral in forum E-System
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26.11.07, 08:39

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.