Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: 50-200SWD - problem

  1. #11
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    A można tym pierścieniem sobie bezkarnie kręcić, kiedy działa AF?
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  2. #12
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    bez problemu
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  3. #13
    EuroLiberty
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Ramzes_II Zobacz posta
    Szkła SWD dają komfort pracy niezaleznie od trybu w puszcze.
    Możliwość doostrzania pierścieniem ostrości przy aktywnym trybie AF nie jest niczym nadzwyczajnym. Pozwalają na, to również wcześniejsze wersje obiektywów.

    Chodziło o zmianę mechanizmu pierścienia ostrości z elektroniczego na mechaniczny. We wcześniejszych wersjach pierścień sygnalizował jedynie kierunek i wartość, a za ruch odpowiadał silniczek. W najnowszych obiektywach zrezygnowano z tego na rzecz tradycyjnego.

    Pozdrawiam
    k@mil
    Ostatnio edytowane przez EuroLiberty ; 17.05.09 o 23:42

  4. #14
    | OlyJedi Awatar Ramzes_II
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Dębica
    Posty
    789
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez EuroLiberty Zobacz posta
    Możliwość doostrzania pierścieniem ostrości przy aktywnym trybie AF nie jest niczym nadzwyczajnym. Pozwalają na, to również wcześniejsze wersje obiektywów.

    Chodziło o zmianę mechanizmu pierścienia ostrości z elektroniczego na mechaniczny. We wcześniejszych wersjach pierścień sygnalizował jedynie kierunek i wartość, a za ruch odpowiadał silniczek. W najnowszych obiektywach zrezygnowano z tego na rzecz tradycyjnego.

    Pozdrawiam
    k@mil
    No tak, ale pod warunkiem ze mamy właczony tryb SAF+M lub CAF+M. Wówczas pierscień ostrości zaczyna przesyłać info do puszki o poruszaniu go. Gdy mamy właczony tryb w body S-AF lub C-AF to można sobie w kitowym szkle obracać pierscień ostrości do woli, a on i tak nie reaguje. Impulsy z niego są ignorowane przez body.
    Mechaniczne spięcie układu AF z pierscieniem poprzez wymyślny układ sprzęgieł (mozna obracać pierscień w lewo i nacisnąć spust migawki, a silnik obróci i tak mechanizm AF w prawo, poczujesz tylko szarpnięcie i opór na pierscieniu którym obracasz), umożliwia nam w kazdym momencie zmianę ostrości, nawet jak body jest w uśpieniu, lub tylko wstępnie kadrujemy..
    Mechanika daje nam tez to, ze gdy obracając pierscien dojdziemy do końca skali to poczujemy na nim znaczny opór obracając dalej. W elektronicznym pierscieniu można kręcić i kręcić i nic. Nie czuć ze zakres się skończył.
    Nie wiem jak w innych szkłach to wygląda, np. w 14-54 ?też jest mechanicznie spięty pierscień z AF ? w ZD50/2 też ?
    Moje porównania 12-60 SWD mają sie tylko do obiektywów kitowych z którymi miałem styczność, więc są niekompletne.
    Pozdrawiam !
    E-510 + ME-1 + grip + matówka klin z mikrorastrem / Zuiko ED 12-60 SWD / OM 50-1.4 / Metz Mecablitz 58 AF-1 / Hama Defender 220 Pro.

  5. #15
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Ramzes_II Zobacz posta
    Nie wiem jak w innych szkłach to wygląda, np. w 14-54 ?też jest mechanicznie spięty pierscień z AF ? w ZD50/2 też ?
    Moje porównania 12-60 SWD mają sie tylko do obiektywów kitowych z którymi miałem styczność, więc są niekompletne.
    Takie mechaniczne przeniesienie napędu mają tylko szkła SWD więc wymienione przez Ciebie 14-54, i 50 nie przenosi napędu mechanicznie. Mam te szkła i szczerze to chwalę sobie właśnie tak. ZD 12-60 nie używałem długo bo doszedłem do wniosku, że nie chcę zamieniać 14-54 na niego ale właśnie to mechaniczne przeniesienie nie do końca mi pasowało. Opór pierścienia jest inny (większy) i działało jakoś tak "dziko" . Może jakbym poużywał dłużej to bym zmienił zdanie chociaż takie ręczne doostrzanie częściej IMHO się przydaje w tele.
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  6. #16
    | OlyJedi Awatar Ramzes_II
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Dębica
    Posty
    789
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ktotek Zobacz posta
    Takie mechaniczne przeniesienie napędu mają tylko szkła SWD więc wymienione przez Ciebie 14-54, i 50 nie przenosi napędu mechanicznie. Mam te szkła i szczerze to chwalę sobie właśnie tak. ZD 12-60 nie używałem długo bo doszedłem do wniosku, że nie chcę zamieniać 14-54 na niego ale właśnie to mechaniczne przeniesienie nie do końca mi pasowało. Opór pierścienia jest inny (większy) i działało jakoś tak "dziko" . Może jakbym poużywał dłużej to bym zmienił zdanie chociaż takie ręczne doostrzanie częściej IMHO się przydaje w tele.
    No widzisz, dowiedziałem się wiecej. Dzieki.
    Opór pierscienia jest mocno wyczuwalny. Aczkolwiek po zmianie z kita dla mnie rewelacja. Nie bawiłem sie innymi obiektywami z stajni Zuiko wiec nie mam porównania co do ergonomi i pracy pierscienia ostrości.
    W chwili obecnej gdy mam inną matówke, reczna regulacja ostrości niezaleznie od trybu pracy, czy włączenia aparatu daje mi super swobodę w postaci podniesienia aparatu do oka, przykadrowania ogniskową oraz wyostrzenia recznego zanim wogóle zdecyduje sie właczyc aparat lub zrobić zdjęcie - po krótce mogę zobaczyc kadr nie uruchamiając aparatu. Jak w analogu.
    Druga sprawa to ostrzenie w LV. E510 nie ostrzy w LV wiec reczna ostrość na obiektywie ułatwia focenie bo nie musze zmieniac trybu AF by zobaczyc i wykonać fotkę. Mało tego uruchamiając LV nie ma sie dostepu na klawiszach szybkiego dostepu do zmiany trybu AF. Wiec jesli zapomnimy ustawić manual, a wejdziemy w LiveView to reczny focus jest nieodzowny by cokolwiek zobaczyć na wizjerze.
    E-510 + ME-1 + grip + matówka klin z mikrorastrem / Zuiko ED 12-60 SWD / OM 50-1.4 / Metz Mecablitz 58 AF-1 / Hama Defender 220 Pro.

Podobne wątki

  1. Najpierw e-3, czy 50-200swd?
    By Macq21 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 10.01.09, 00:58
  2. Olympus Zuiko Digital 50-200SWD
    By e-510 in forum E-System
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 10.07.08, 09:40
  3. Łabądki, kaczuszki, czyli 50-200SWD
    By Jack in forum E-System
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 3.02.08, 20:23
  4. 50-200SWD (sample)
    By C+ in forum E-System
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 6.12.07, 09:12

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.