Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Grand Press Photo 2009

  1. #1
    rocco
    Gość

    Grand Press Photo 2009

    No i już są wyniki: Nagrody Grand Press Photo 2009

    PS
    Apostoł Sony, Pan Jacek Bonecki znalazł się wśród finalistów.
    Znamy laureatów nagród Grand Press Photo 2009
    Założę się, że fotka zrobiona tą wspaniałą Alfą 900

  2. #2
    | OlyJedi Awatar Fideista
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Posty
    70
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Fotoreportaż: zwycięzca w kategorii Życie codzienne


    Autor: Damian Kramski, „Gazeta Wyborcza” Gdańsk. Wieczór kawalerski zorganizowany w wynajętym zabytkowym tramwaju. 7 sierpnia 2008


    Straszny bałagan i chaos w kadrze, mówiąc szczerze, to wygląda na przypadkowy "pstryk". Chyba nie bardzo wiedziałeś, co chcesz przekazać tym zdjęciem. Następnym razem spróbuj wyprostować zdjęcie, bo to wyraźnie "leci' w lewo. Poza tym, jest też trochę za ciemne.

    1 - słabo.

    -----------------------

    Fotoreportaż: zwycięzca w kategorii Sport


    Autor: Tomasz Gudzowaty, Fundacja Yours Gallery Mongolia. Mali jeźdźcy - mongolskie dzieci biorące udział w corocznych wyścigach konnych z okazji narodowego święta Naadam w okręgu Baganuur w prowincji Ułan Bator. Sierpień 2008



    Wybacz, ale wszystkie zdjęcia w Twojej galerii wyglądają tak samo. Poza tym, skoro to sport, to zdjęcie powinno bardziej oddawać wrażenie ruchu. Tu postacie stoją nieruchomo, mogłeś spróbować z dłuższym czasem migawki. Poza tym linia horyzontu odcina część postaci. No i tak jak pisałem wcześniej, poeksperymentuj z czymś innym, bo wygląda na to, że nieustannie robisz to samo zdjęcie.

    2 - znośnie
    Ostatnio edytowane przez Fideista ; 14.05.09 o 19:29

  3. #3
    | OlyJedi Awatar suchar
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    3.192
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez rocco Zobacz posta
    No i już są wyniki: Nagrody Grand Press Photo 2009

    PS
    Apostoł Sony, Pan Jacek Bonecki znalazł się wśród finalistów.
    Znamy laureatów nagród Grand Press Photo 2009
    Założę się, że fotka zrobiona tą wspaniałą Alfą 900
    I co z tego, że Bonecki jest finalistą? Takie to interesujące? Pewnie już zawsze Pan Bonecki będzie odwracał uwagę wszystkich onanistów sprzętowych od zdjęć...

    Ja niestety jestem bardzo negatywnie zaskoczony pracami Gudzowatego. Choć nie jestem jego wielkim miłośnikiem, to bardzo podobał mi się jego materiał na Grand Press Photo w zeszłym roku. Tym razem widzę w jego zdjęciach ogromny i równie niewykorzystany potencjał. Nie czuję historii, które mają opowiedzieć, nie potrafię jej odebrać, a jestem pewien, że owi mongolscy jeźdźcy kryją w sobie wiele interesujących cech czy zwyczajów. Zdjęcia Gudzowatego, dla mnie, są po prostu portretami tych osób wykonanych wielkim formatem. Nie ma w nich nic więcej. A szkoda.

    Mile zaskoczył mnie za to Rafał Milach, którego bardzo cenię i lubię oglądać. Niesamowite dla mnie jest to, jak wszechstronny jest to fotograf. Zdjęcia na Grand Press Photo 2009 są zupełnie inne od czarno-białego projektu "Szare", inne również od nagrodzonego na World Press Photo 2008 cyklu "Znikający cyrk" czy chyba mniej znanego, a również bardzo udanego zestawu "Młoda Rosja". Tym razem prace Milacha są bardzo malarskie. Oglądając je mam wrażenie, że widzę na nich fakturę podobną do tej, jaka obecna jest na obrazach olejnych. Mam nadzieję, że równie dobrze będą się prezentować na wystawie.

    Wczoraj, będąc w warszawskiej Kinotece widziałem montowanie wystawy GPP 2009, więc otwarcie zapewne niedługo.
    Pzdr
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

  4. #4
    rocco
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez suchar Zobacz posta
    I co z tego, że Bonecki jest finalistą? Takie to interesujące? Pewnie już zawsze Pan Bonecki będzie odwracał uwagę wszystkich onanistów sprzętowych od zdjęć...

    Ja niestety jestem bardzo negatywnie zaskoczony pracami Gudzowatego. Choć nie jestem jego wielkim miłośnikiem, to bardzo podobał mi się jego materiał na Grand Press Photo w zeszłym roku. Tym razem widzę w jego zdjęciach ogromny i równie niewykorzystany potencjał. Nie czuję historii, które mają opowiedzieć, nie potrafię jej odebrać, a jestem pewien, że owi mongolscy jeźdźcy kryją w sobie wiele interesujących cech czy zwyczajów. Zdjęcia Gudzowatego, dla mnie, są po prostu portretami tych osób wykonanych wielkim formatem. Nie ma w nich nic więcej. A szkoda.

    Mile zaskoczył mnie za to Rafał Milach, którego bardzo cenię i lubię oglądać...
    To miała być ironia
    Pan Bonecki ostatnimi czasy robi wszystko, żeby jego nazwisko kojarzyło się ze sprzętem (jednej firmy zresztą) a nie z fotografią.

    Co do prac Guzowatego to i mnie nie przypadły do gustu. Jego zeszłoroczne fotki małych, chińskch akrobatów również niespecjalnie do mnie trafiły.
    Za to bardzo podobają mi się prace Rafała Malko.

  5. #5
    | OlyJedi Awatar suchar
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    3.192
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez rocco Zobacz posta
    To miała być ironia
    Pan Bonecki ostatnimi czasy robi wszystko, żeby jego nazwisko kojarzyło się ze sprzętem (jednej firmy zresztą) a nie z fotografią.

    Co do prac Guzowatego to i mnie nie przypadły do gustu. Jego zeszłoroczne fotki małych, chińskch akrobatów również niespecjalnie do mnie trafiły.
    Za to bardzo podobają mi się prace Rafała Malko.
    Widzę, że mnie zupełnie nie zrozumiałeś. Chodziło mi o to, że w swoim poście nie napisałeś nic o zdjęciach, ale nie zapomniałeś wspomnieć o Boneckim. Chyba przesadne zainteresowanie jego osobą panuje...

    Odważyłem się właśnie przyjrzeć bliżej nagrodzonemu reportażowi z Gruzji Wojciecha Grzędzińskiego (wcześniej trochę bałem się powiększyć miniatury). Całość jest przerażająca, właściwie makabryczna. Widzę w tych zdjęciach niewyobrażalne cierpienie. Chyba już nigdy więcej nie odważę się na nie spojrzeć, to nie na moje nerwy. Zastanawiam się trochę, czy nie nazbyt oczywiste są te zdjęcia, czy nie nazbyt wprost. By się o tym przekonać musiałbym się im dłużej przyjrzeć, a raczej nie dam rady tego zrobić. Ciekaw jestem, co wy o nich sądzicie? Jak je odbieracie?
    Pzdr
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

  6. #6
    qbic
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez suchar Zobacz posta
    Odważyłem się właśnie przyjrzeć bliżej nagrodzonemu reportażowi z Gruzji Wojciecha Grzędzińskiego
    [..ciach..]
    Ciekaw jestem, co wy o nich sądzicie? Jak je odbieracie?
    Szczerze mówiąc nie mam pojęcia jak w niektórych sytuacjach był w stanie zrobić zdjęcia.

  7. #7
    | OlyJedi Awatar rumpel
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Pierściec
    Posty
    611
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Mi nie podoba się I nagroda w kategorii " Ludzie" . Podobnie było w tegorocznym konkursie Śląskiej Fotografii Prasowej . Nie tędy droga, takie inscenizacje to na scenie teatru, a nie w fotografii prasowej.
    Co ma piernik do wiatraka ? Co ma tak duża ingerencja w fotografowany moment do fotoreportażu ?
    Aaa sio mi z taką manierą...

  8. #8

    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    21
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Znów jak w każdym konkursie wygrały syf i ubóstwo.
    SP500UZ oraz FED5 i kilka szkieł. : )

  9. #9
    rocco
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez suchar Zobacz posta
    Widzę, że mnie zupełnie nie zrozumiałeś. Chodziło mi o to, że w swoim poście nie napisałeś nic o zdjęciach, ale nie zapomniałeś wspomnieć o Boneckim. Chyba przesadne zainteresowanie jego osobą panuje...
    Nie zapomniałem, niewspomniałem o zdjęciach bo to był link do wydarzenia, prace każdy oceni sobie sam.
    Moj komentarz dotyczący Pana JB był jak najbardziej celowy i miał być lekko drwiący, sam piszesz, że zainteresowanie osobą tego pana jest lekko przesadne a przeciez to wyłącznie z jego winy, sam ciagle produkuje sie w każdym dostepnym miejscu jak rasowy sprzętowy onanista
    Chyba obaj nie do końca się zrozumieliśmy
    Cytat Zamieszczone przez suchar Zobacz posta
    Odważyłem się właśnie przyjrzeć bliżej nagrodzonemu reportażowi z Gruzji Wojciecha Grzędzińskiego (wcześniej trochę bałem się powiększyć miniatury). Całość jest przerażająca, właściwie makabryczna. Widzę w tych zdjęciach niewyobrażalne cierpienie. Chyba już nigdy więcej nie odważę się na nie spojrzeć, to nie na moje nerwy. Zastanawiam się trochę, czy nie nazbyt oczywiste są te zdjęcia, czy nie nazbyt wprost. By się o tym przekonać musiałbym się im dłużej przyjrzeć, a raczej nie dam rady tego zrobić. Ciekaw jestem, co wy o nich sądzicie? Jak je odbieracie?
    Pzdr
    O widzisz, to jest problem z fotografia prasową.
    Czy ma być dokumentalna az do bólu, pełna potu i mięsa czy chociaz trochę artystyczna i jakie kryteria stosować przy nagradzaniu prac? Teraz jest taki trend, że im gorzej wygląda fotografowana rzeczywistość, im dosadniej i bardziej krwawo na zdjęciach tym lepiej.
    Dla mnie też zbyt dosłowne fotografie są ciężkie do oglądania dlatego bardziej podobają mi się wizje Rafała Malko.

    Cytat Zamieszczone przez qbic Zobacz posta
    Szczerze mówiąc nie mam pojęcia jak w niektórych sytuacjach był w stanie zrobić zdjęcia.
    Czy tzw. fotograf prasowy jest jeszcze człowiekiem czy już tylko automatycznym rejestratorem ludzkiego nieszczęścia?

    Cytat Zamieszczone przez MarcinSw Zobacz posta
    Znów jak w każdym konkursie wygrały syf i ubóstwo.
    Otóż to.
    Ostatnio edytowane przez rocco ; 15.05.09 o 07:01

  10. #10
    | OlyJedi Awatar slawek
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Kęty
    Posty
    518
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    Kategoria SPORT i PRZYRODA , MSZ ma się nijak do tematu.
    Sport - same portrety
    Przyroda - to, już nie mam pojęcia
    Na jakiej zasadzie, Oni to oceniają

Podobne wątki

  1. Dobas - gratulacje, Grand Press Photo 2011
    By Jack in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 27.05.11, 00:25
  2. Grand Press Photo 2010
    By kali999 in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14.05.10, 15:47
  3. Grand Press Photo 2007
    By fotomic in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 21.05.07, 23:26

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.