Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Odzyskanie skasowanego zdjęcia

| OlyJedi Awatar HrabiaMiod
    Mieszka w
    Kraków, Poland
    Siła reputacji
    26
    Moja galeria

Odzyskanie skasowanego zdjęcia

Więc sprawa ma się tak.. Zrobiłem zdjęcie (moja dziewczyna z Fiszem - młodsi pewnie znają, dla ciut starszych niech figuruje jako syn Waglewskiego - piosenkarz - w każdym razie moja luba go uwielbia) - wszystko cudnie - zdjęcie było sobie w folderze z resztą z koncertu - nazwijmy go Y. Od razu po zgraniu z karty zrobiłem kopię zdjęcia do folderu X, aby na pewno go nie stracić. Kopię z X obrobiłem, zapisałem. Jako że tam już pięknie obrobiona, podczas przesiewu zdjęć w Y, usunąłem oryginał. O 21 piękna ma upomniała się o zdjęcie (ach, upomniała się z naciskiem! upomniała się raz któryś!), a że upload straszliwy, postanowiłem zmniejszyć do 800x800. Zmniejszyłem i nieopatrznie kliknąłem 'save' miast 'save as'. No i jestem w pupie, gdyż zostałem z miniaturką.

Pytanie konkursowe brzmi - czy jest jakaś nieskomplikowana metoda na odzyskanie którejś kopii?
    Pytanie drugie (w razie gdyby odpowiedzią było ostre, zdecydowane i jakże okrutne dla niej 'nie'): Czy jest jakaś mniej nieskomplikowana metoda na odzyskanie którejś kopii?

Będe wdzięczny za odpowiedzi. Dodatkowo będe obdzielał plusami do repki, a także zyskacie wdzięczność pięknej niewiasty.

pozdrawiam
    Przemek

| OlyJedi Awatar ch4rlie
    Mieszka w
    Legnica
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Z jakiego systemu korzystasz, czy masz jakieś oprogramowanie do ochrony komputera? Plik nawet jak go usuniesz (i opróżnisz "kosz") dalej siedzi na dysku, potrzebujesz tylko jakiegoś programu do odzyskiwania danych.

pozdrawiam

Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Zarówno z dysku twardego jak i z karty możesz odzyskać zdjęcie programem do odzyskiwania danych np. PC Inspector File Recovery lub podobnym. Warunek jest jeden: przed odzyskiwaniem nie można nic zapisywać na tym nośniku ! aby nie nadpisać danych.
    Powodzenia.
    Ostatnio edytowane przez Xano ; 14.05.09 o 00:18

Mieszka w
    Kraków, Poland
    Siła reputacji
    26
    Moja galeria
    Korzystam z Visty Home Edition. Co do ochrony komputera, póki co polegam na tym co dał Microsoft, czyli tam te vistowe Microsoft Defender i coś chyba jeszcze, w każdym razie nie instalowałem nic od siebie.

Olyjan - wiem o tej zasadzie, ale ona tyczy się też dysków? Przecież na dysku nieustannie coś się zapisuje.

Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Spróbować zawsze możesz. Jeśli to dysk systemowy to faktycznie trzeba mieć szczęście. Jeśli inny to szanse są większe. Najlepiej by było podpiąć feralny dysk do innego kompa, wówczas szansa nadpisania danych jest znikoma.
    Pzdr.

| OlyJedi Awatar ch4rlie
    Mieszka w
    Legnica
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    To nie zostaje nic innego jak tylko zainstalować program do odzyskiwania plików i spróbować je odzyskać, o ile - jak pisze Olyjan - nie został nadpisany.

ps. nie znam co prawda żadnego programu pod vistę, ale może pod tym adresem coś znajdziesz dla siebie:

http://www.vista.pl/porady/679_odzys..._pendrive.html

ps2. na przyszłość zrób sobie dodatkową partycję na dysku, i tam trzymaj swoje archiwum, albo dodatkowy zewnętrzny dysk - uruchamiasz go tylko do archiwizacji i masz spokój

pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez ch4rlie ; 14.05.09 o 00:24

Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Np. ten: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz...over+Files+2.1 działa z Vistą i jest za free, a w linku ch4rlie-go masz nawet tutorial.
    Ostatnio edytowane przez Xano ; 14.05.09 o 00:34

| OlyJedi Awatar Ramzes_II
    Mieszka w
    Dębica
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez HrabiaMiod Zobacz posta
    Korzystam z Visty Home Edition. Co do ochrony komputera, póki co polegam na tym co dał Microsoft, czyli tam te vistowe Microsoft Defender i coś chyba jeszcze, w każdym razie nie instalowałem nic od siebie.

Olyjan - wiem o tej zasadzie, ale ona tyczy się też dysków? Przecież na dysku nieustannie coś się zapisuje.
    Odbierz pocztę
    i sprawdź priv
    E-510 + ME-1 + grip + matówka klin z mikrorastrem / Zuiko ED 12-60 SWD / OM 50-1.4 / Metz Mecablitz 58 AF-1 / Hama Defender 220 Pro.

Mieszka w
    Kraków, Poland
    Siła reputacji
    26
    Moja galeria
    Dziękuje wszystkim. Dziękuje Ramzes

| OlyJedi Awatar Ramzes_II
    Mieszka w
    Dębica
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez HrabiaMiod Zobacz posta
    Dziękuje wszystkim. Dziękuje Ramzes
    No napisałbys czy sie powiodło chociaż
    E-510 + ME-1 + grip + matówka klin z mikrorastrem / Zuiko ED 12-60 SWD / OM 50-1.4 / Metz Mecablitz 58 AF-1 / Hama Defender 220 Pro.