Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: Olympus OM10

  1. #1

    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Twierdza Modlin, Hawick ( Szkocja)
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Olympus OM10

    Witam serdecznie! Mam na imię Robert i jest to mój pierwszy post na tym forum. Nie zdążyłem jeszcze całego forum przejrzeć , ale jestem przekonany , że znajdę tu wiele ciekawych informacji. No ale do rzeczy . Niedawno stałem się właścicielem starego Olympusa OM10 wraz z całą gamą obiektywów. Tu należy powiedzieć jasno, że na temat sprzętu fotograficznego jestem zupełnym laikiem i fotografii tak naprawdę to się dopiero uczę. Ale jak ktoś mądry powiedział , ze na naukę nigdy za późno . Chciałbym te obiektywy również wykorzystywać w aparacie z gwintem M42 jak i w aparacie Sony a200 ale nie wiem jakiego rodzaju pierścieni redukcyjnych użyć i czy coś takiego można dopasować pomiędzy tymi aparatami. Gdybyście byli na tyle dobrzy i podali mi jakieś namiary ( linki) gdzie to można kupić byłbym niezmiernie wdzięczny. Chciałbym dowiedzieć się coś na temat samego aparatu, co to za sprzęt i czy warto na nim pracować czy może już go lepiej postawić na kominku jako relikt minionych lat ?. Ponadto w komplecie był jeden obiektyw który nie pasuje do tego aparaciku, choć mocowanie wydaje się podobne, ale jednak nie można go podpiąć. Jeśli uda mi się wstawić zdjęcie to proszę o opinię i radę jakich pierścieni redukcyjnych użyć aby pasowało to szkiełko do olka ,jak i M42 i a200








    Za wszelkie sugestie i rady z góry dziękuję - Pozdrawiam
    Robert

  2. #2
    | OlyJedi Awatar Smerf Maruda
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Stolyca
    Posty
    2.579
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    OM-10 to amatorska lustrzanka systemu OM. Dobra do rozpoczęcia nauki, prosta w obsłudze.

    Napisz, jakie obiektywy masz do niego

    O samym aparacie - tj. body - poczytasz tu:
    http://ompl.org/body,om-10

  3. #3
    | OlyJedi Awatar rumpel
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Pierściec
    Posty
    610
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    a z tej strony możesz pobrać do niego instrukcję obsługi (w formacie .pdf )
    http://www.butkus.org/chinon/olympus...ympus_om10.htm

  4. #4

    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Twierdza Modlin, Hawick ( Szkocja)
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Witam, miałem w komplecie dwa obiektywy Tamrona 70-210, 80-210, Hanimex 1:28 49mm, dwa obiektywy Zuiko 3,5/50mm, 35-105 mm oraz pokazany na zdjęciu obiektyw Mirandy. Jeśli chodzi o instrukcję obsługi to dziękuję serdecznie za linka. Ja w komplecie miałem dokładnie taką samą.
    Pozdrawiam

  5. #5
    | OlyJedi Awatar Smerf Maruda
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Stolyca
    Posty
    2.579
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    3.5/50 to obiektyw makro, o ile się nie mylę, ciekawy.

    Miranda ze zdjęcia nie będzie pasowała do OM. Bóg jeden raczy wiedzieć, co to za mocowanie... Pentax?

  6. #6

    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Twierdza Modlin, Hawick ( Szkocja)
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    ja też nie mam zielonego pojęcia co to jest, mało tego znajomy odstąpił mi dziś szkiełko z takim samym mocowaniem co na zdjęciu i też mirandę :70-210, fajnie by było dopasować pierścień chociażby do gwintu m42
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    dam jeszcze 3 zdjęcia tej nieszczęsnej mirandy, moze charakterystyczne wycięcie w '' zębie" kogoś z kolegów naprowadzi na właściwy trop i dowiem się do jakiego aparatu te szkiełka pasują w wyniku czego będzie mozna dobrać pierścionki redukcyjne







    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Bob71 ; 11.05.09 o 21:11 Powód: Automatyczne scalenie postów

  7. #7
    | OlyJedi Awatar czmielek
    Dołączył
    Dec 2007
    Mieszka w
    Sierakowice
    Posty
    999
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria
    Zdjęcia się nie wyświetlają. Wrzuc jeszcze raz może pomogę.

  8. #8

    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Twierdza Modlin, Hawick ( Szkocja)
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria






    teraz powinno być dobrze, sorki za bałagan

  9. #9

    Dołączył
    May 2009
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    hej podobnie jak autor tematu, w ten weekend stałem się posiadaczem Olympusa OM10 z dwoma obiektywami, jeden jest standardowy Olympus 50mm 1.8f drugi natomiast to Tokina 80-200mm 4f
    pytanie moje jest następujące: czy istnieje adapter do tych dwóch obiektywów?? najlepiej by było aby to był adapter do Canona 1000d xD

  10. #10
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Gundi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Muszyna / Kraków
    Posty
    927
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez kudlaty91 Zobacz posta
    hej podobnie jak autor tematu, w ten weekend stałem się posiadaczem Olympusa OM10 z dwoma obiektywami, jeden jest standardowy Olympus 50mm 1.8f drugi natomiast to Tokina 80-200mm 4f
    pytanie moje jest następujące: czy istnieje adapter do tych dwóch obiektywów?? najlepiej by było aby to był adapter do Canona 1000d xD
    2 kliknięcia na allegro http://www.allegro.pl/item641190920_...lympus_om.html

Podobne wątki

  1. OM10 problem z naciagnięciem filmu
    By Rennsport in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14.12.09, 11:50

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.