Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Wątek: Olympus OM10

  1. #21
    | OlyJedi Awatar technik219
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    103
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Filmy na folii trójoctanowej mogą się na mrozie łamać, ale ostatni raz tego doświadczyłem na ORWOCHROM UT 21. Filmy na podłożu poliestrowym (Rollei retro 400S, Rollei Superpan, Polypan F i być może inne) wytrzymają arktyczne mrozy. Zresztą nie sądzę, żeby aparat aż tak się wyziębił, żeby film w jego wnętrzu osiągnął aż taką kruchość.

  2. #22
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Ełk
    Posty
    355
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez technik219 Zobacz posta
    Filmy na folii trójoctanowej mogą się na mrozie łamać, ale ostatni raz tego doświadczyłem na ORWOCHROM UT 21. Filmy na podłożu poliestrowym (Rollei retro 400S, Rollei Superpan, Polypan F i być może inne) wytrzymają arktyczne mrozy. Zresztą nie sądzę, żeby aparat aż tak się wyziębił, żeby film w jego wnętrzu osiągnął aż taką kruchość.
    Właśnie byłem dzisiaj na małym plenerku..panowie jak ja zmarzłem w łapska!Wszystko lite szkło i metal...namarznięte jak diabli,a w rękawiczkach światłomierz nastawiac,trochę mało wygodnie,klisza ok!Pogoda piękna!Tylko focic,ale jutro ma byc jeszcze zimniej...ech.Pozdrawiam,trzymajcie się ciepło!

  3. #23
    | OlyJedi Awatar Morlok
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.373
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    jak nie było cyfry to też fotki robieli, nawet na Evereście. I klisze im nie zamarzali
    Automaty liczą, liczą, liczą .....na człowieka.

  4. #24
    pat.p
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Adamss68 Zobacz posta
    Właśnie byłem dzisiaj na małym plenerku..panowie jak ja zmarzłem w łapska!Wszystko lite szkło i metal...namarznięte jak diabli,a w rękawiczkach światłomierz nastawiac,trochę mało wygodnie,klisza ok!Pogoda piękna!Tylko focic,ale jutro ma byc jeszcze zimniej...ech.Pozdrawiam,trzymajcie się ciepło!
    Fajnie
    Wrzuć cosik z plenerku...

    Pozdrawiam
    Pat

  5. #25
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Ełk
    Posty
    355
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Jestem na etapie testowania nowo zakupionego OM1, z obiektywem 50 f1,8.Cacko!Zostało mi jeszcze sześć klatek,i zobaczymy czy jest wszystko z nim ok!Jak będzie co pokazać, to zapodam.

  6. #26
    | OlyJedi Awatar rumpel
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Pierściec
    Posty
    611
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Adamss68 Zobacz posta
    Jestem na etapie testowania nowo zakupionego OM1, z obiektywem 50 f1,8.Cacko!Zostało mi jeszcze sześć klatek,i zobaczymy czy jest wszystko z nim ok!Jak będzie co pokazać, to zapodam.
    Kolejny forumowicz, który łapnie analogowego bakcyla . To cieszy, gdyż rokuje to - jeśli wrost zainteresowania analogami nie zmaleje, że producenci filmów nie będą usuwać z rynku kolejnych produktów, a być może wprowadzą nowe.
    A z drugiej strony kolejny użytkownik 4/3 który nie będzie już narzekał na brak pełnej klatki .

    Pozdrawiam serdecznie i oczywiście pokaż jakieś kadry z pierwszego filmu

    rumpel

  7. #27

    Dołączył
    Jan 2010
    Mieszka w
    Chorzów
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Czasami jest czarne ,a czasami przeźroczyste .... ocb ?

  8. #28
    | OlyJedi Awatar zieli33
    Dołączył
    Jan 2009
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    18
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez czarnyOlek Zobacz posta

    Czasami jest czarne ,a czasami przeźroczyste .... ocb ?
    To zależy pod jakim kątem spojrzysz na matówkę, a konkretnie na tzw klin. Im bardziej przysłona jest przymknięta, tym łatwiej zobaczyć "to czarne".
    To wynika z fizycznej budowy matówki. Jaśniej nie potrafię wytłumaczyć.
    OM10 + 50 1.8 | C + 20mm, 50mm, 100mm | zieli33

  9. #29

    Dołączył
    Jan 2010
    Mieszka w
    Chorzów
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Ma to jakiś wpływ na zdjęcia? Nie informuje nas czasami o tym ,że np. jest za jasno za ciemno?
    czy może to po prostu tak sobie zmienia odcienie i nic więcej...

    =====================
    sory,nie doczytałem

    "To wynika z fizycznej budowy matówki." czyli tak sobie poprostu jest raz czarne raz przezroczyste ?
    Ostatnio edytowane przez czarnyOlek ; 3.02.10 o 16:17

  10. #30
    | OlyJedi Awatar rumpel
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Pierściec
    Posty
    611
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez czarnyOlek Zobacz posta
    Ma to jakiś wpływ na zdjęcia? Nie informuje nas czasami o tym ,że np. jest za jasno za ciemno?
    czy może to po prostu tak sobie zmienia odcienie i nic więcej...

    =====================
    sory,nie doczytałem

    "To wynika z fizycznej budowy matówki." czyli tak sobie poprostu jest raz czarne raz przezroczyste ?
    Tak reaguje klin przy ciemnych szkłach od f3,5 w górę . Nie zdjęcia to nie wpływa , a jedynie na komfort ostrzenia.

    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. OM10 problem z naciagnięciem filmu
    By Rennsport in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14.12.09, 11:50

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.