Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Sigma 18-50mm f/2.5 EX DC MACRO

  1. #1
    | OlyJedi Awatar sn00p
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    482
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria

    Sigma 18-50mm f/2,8 EX DC MACRO

    Witam.
    Postanowiłem powołać do życia nowy wątek - jak temat słusznie wskazuje chodzi o obiektyw Sigmy.
    Na forum co prawda jest poruszona tematyka tego szkła, ale głównie pod kątem porównania z ZD 14-54 ... co moim skromnym zdaniem jest strzałem we własne kolano, gdyż z 14-54 można porównywać chyba jedynie ZD 12-60 , ale mniejsza o to i koniec OT.

    Wracając do obiektywu:
    Na bank zaletami są:
    - Stałe światło (f/2,8 );
    - Macro (wprawdzie 1:3 ale na matrycy 4/3 to i tak nie jest tak źle);
    - Jak to w SIGMIE wysoka jakość materiałów użytych w obudowie.

    Są też wady:
    - To, że producentem jest SIGMA (czyt. możliwość FF/BF);
    - Cena zbliżona do 14-54mm (to minus bo jednak ten ZD to ciężka konkurencja).

    No i to tyle.
    Jeśli chodzi o www to dość skromne informacje google wypluwa. Są testy ale pod inne systemy. Przyznam się, że pod 4/3 nic nie znalazłem.

    Gwoli sprostowania - ktoś może powiedzieć: po co się zajmować tym obiektywem, skoro za podobne $$ jest 14-54 ? Ok, ale czasem idzie kupić jakieś szkiełko po taniości itp. Z drugiej strony trochę tak głupio, że system liczy jakieś 31 szkieł z czego 6 "discontinued" i 1 "available soon" (za Wrotniakiem), a o głupiej Sigmie informacji jak na lekarstwo.

    Posiadaczy zachęcam do ujawnienia się, oraz uzewnętrznienia w zakresie opinii. Sample jak zawsze mile widzaiane.
    Resztę proszę o opinie.

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez sn00p ; 5.05.09 o 22:30
    Mleko na gazie tylko czeka aż się odwrócisz ...

  2. #2
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria
    dla ścisłości: maksymalny otwór przysłony to 1:2.8, a nie 2,5
    Nie za bardzo rozumiem pytanie, skoro w drugiej części sam sobie opowiedziałeś... nie chcesz porównywać do 14-54mm, ale przecież to jest analogiczne szkło i do tego je należy porównywać.
    Masz ZD, które jest w podobnej cenie,
    a i z jednej i z drugiej strony ma szerszy zakres ogniskowych.
    ZD jest uszczelniane, a Sigma chyba (...) nie.
    Wszyscy śpiewają peany na temat jakości optyki ww. ZD.
    Jedno to to że masz f2,8 na 50mm, ale do mnie nie przemawia to wystarczająco.
    Sprzedam: Samyang 7,5mm f/3,5,

  3. #3
    | OlyJedi Awatar sn00p
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    482
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    Oh faktycznie, omyłka pisarska już poprawiona - dziękuję za zwrócenie uwagi.

    W poście zauważyłem, że czasami nie chodzi o cenę, bo uda się kupić taniej. Dużo taniej.
    2 sprawą jest też macro.

    Generalnie chodzi mi o to, co na jego temat myślą jego byli/obecni właściciele.
    Jakby nie było to jakaś alternatywa dla ZD 14-54 jest ...
    Mleko na gazie tylko czeka aż się odwrócisz ...

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Kupowanie tego obiektywu to strata pieniędzy. Zakres ogniskowych nieporęczny w 4/3, jako uniwersalny zoom nawet nie może się równać z ZD 14-54, a jako obiektyw makro daleko mu do ZD 50. Nie wiem, po co Sigma wypuściła ten słoik z bagnetem 4/3. Mogli już sobie oszczędzić, a w zamian dać coś naprawdę przydatnego.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  5. #5
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria
    To ZD też da się tanio kupić,
    zarejestrowany rekord to 950zł i to od jednego z użytkowników naszego forum.
    Sprzedam: Samyang 7,5mm f/3,5,

  6. #6
    | OlyJedi Awatar sn00p
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    482
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Kupowanie tego obiektywu to strata pieniędzy. Zakres ogniskowych nieporęczny w 4/3, jako uniwersalny zoom nawet nie może się równać z ZD 14-54, a jako obiektyw makro daleko mu do ZD 50. Nie wiem, po co Sigma wypuściła ten słoik z bagnetem 4/3. Mogli już sobie oszczędzić, a w zamian dać coś naprawdę przydatnego.
    Ok, ale porównujesz ten obiektyw do 2 innych, których cena przekracza 2,5k pln kiedy na allegro S 18-50 jest za 999 pln.
    Jak dla mnie to jest taki spacerniak z macro tyle, że dużo jaśniejszy. I o ile 8mm z jednej strony (bardziej wide, lub bardziej tele) by mi przeszkadzało, o tyle po 4mm z każdej dałbym rade jakość znieść. W imię światła oczywiście.
    epicure nie zrozum mnie źle, ale skąd bierzesz Swoją wiedzę na temat tej S ? Ja szukałem i znalazłem ochłapy prawdę mówiąc, czyżbyś miał okazję nią pofocić ?


    Iwo nie mówimy tu o wartościach skrajnych, tylko o środku, a ten plasuje się pewnie gdzieś na 1,2 - 1,4k pln, co w porównaniu z 0,99k pln to już trochę. Pod uwagę trzeba jeszcze wziąć, że 14-54 to obiektyw widmo - pojawia się i znika, raczej ciężko go kupić


    Coś mi się nie chce wierzyć, że ta S to taka kiszka
    Nie ma nikogo na forum, kto by go miał choć przez moment ?
    Ostatnio edytowane przez sn00p ; 5.05.09 o 23:04
    Mleko na gazie tylko czeka aż się odwrócisz ...

  7. #7
    | OlyJedi Awatar heyahero
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    1.035
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria
    U nas ma to szkło Mathi. Bawiłem się tą sigmą i powiem szczerze, że dla tego "makro", to bym się za moje ZD 14-54 nie zamienił. Kup zuiko i dołóż do chociażby ZD 35mm/f3.5. Sigmie to się może 2-3 obiektywy w tym systemie udały. Sigma 18-50mm/f2.8 to raczej nie jest to, co tygrysy lubią najbardziej

    Pozdrawiam
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Cytat Zamieszczone przez sn00p Zobacz posta
    ...o tyle po 4mm z każdej dałbym rade jakość znieść. W imię światła oczywiście.
    Ale zdajesz sobie sprawę z tego, że f2.8 dla sigmy nie jest równoznaczne z "używalne" czy "zadowalające"? Przy zuiko masz "ostre od pełnej dziury" (no, może pomijając takie Zuiko 18-180mm).
    Ostatnio edytowane przez heyahero ; 5.05.09 o 23:06 Powód: Automatyczne scalenie postów
    "There's no such thing as free titties"

  8. #8
    | OlyJedi Awatar sn00p
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    482
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez heyahero Zobacz posta
    U nas ma to szkło Mathi. Bawiłem się tą sigmą i powiem szczerze, że dla tego "makro", to bym się za moje ZD 14-54 nie zamienił. Kup zuiko i dołóż do chociażby ZD 35mm/f3.5. Sigmie to się może 2-3 obiektywy w tym systemie udały. Sigma 18-50mm/f2.8 to raczej nie jest to, co tygrysy lubią najbardziej

    Pozdrawiam
    W to nie wątpię, ale nie o zamianie tu mówimy
    Właśnie chodzi o to, że chcę sobie zaoszczędzić targania sprzętu, ale wiem jak takie kombinacje się kończą ...


    heyahero, sample:
    - z e-510,
    - z e-510,
    - z e-3.
    Wszystko na f/2,8 i powiem Ci, że dla mnie akceptowalne
    Ostatnio edytowane przez sn00p ; 5.05.09 o 23:12
    Mleko na gazie tylko czeka aż się odwrócisz ...

  9. #9
    | OlyJedi Awatar heyahero
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    1.035
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez sn00p Zobacz posta
    heyahero, sample: (...)
    Wszystko na f/2,8 i powiem Ci, że dla mnie akceptowalne
    Jak na publikacje do netu (500px × 375px) to faktycznie, w zupełności wystarczy

    EDIT: TĂŠlĂŠchargement de photo Flickr : Panda@@AMEPARAM@@http://farm4.static.flickr.com/3453/3190171948_fe624df8d7_o_d.jpg@@AMEPARAM@@319017194 8@@AMEPARAM@@fe624df8d7_o - w rogach mydło; podejrzewam, że to nie tylko dzięki mniejszej GO dla f2.8...
    Ostatnio edytowane przez heyahero ; 5.05.09 o 23:21
    "There's no such thing as free titties"

  10. #10
    | OlyJedi Awatar sn00p
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    482
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    A powiedzcie mi, czy testy i sample z innego systemu (bodaj C) będą w tym przypadku miały sens ?

    Dodam: w przypadku mocowania C recenzje są bardzo pochlebne
    Mleko na gazie tylko czeka aż się odwrócisz ...

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 6.06.11, 21:03
  2. 14-54mm a 50mm Macro - na 50mm ogniskowej
    By Draxan in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 83
    Ostatni post / autor: 29.06.08, 07:34
  3. paproch (włosek) w środku ZD 50mm Macro
    By palmo in forum E-System
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 1.10.07, 21:07
  4. Sigma 18-50mm 1:2.8 EX DC
    By C+ in forum E-System
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 4.04.07, 08:05

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.