Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 79

Wątek: Tanie makro

  1. #11
    | OlyJedi Awatar sam13
    Dołączył
    Nov 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    351
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Sorki za wcięcie w post ale andre77 chciałem Cię zapytać (bo widze że w stopce masz sigmę 105) jak Ci się ona spisuje? Mam ZD 50 f.2 ale skala odwzorowania i odległość od obiektu zbyt mała dlatego (po zabawie z EX-25 podłączonego do ZD 50-200) chce wymienić niniejszą 50-tkę na coś dłuższego i ze skalą min. 1:1 lub nawet 2:1.

  2. #12
    | OlyJedi Awatar andre77
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Samoklęski Kolonia Druga
    Posty
    183
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez sam13 Zobacz posta
    Sorki za wcięcie w post ale andre77 chciałem Cię zapytać (bo widze że w stopce masz sigmę 105) jak Ci się ona spisuje? Mam ZD 50 f.2 ale skala odwzorowania i odległość od obiektu zbyt mała dlatego (po zabawie z EX-25 podłączonego do ZD 50-200) chce wymienić niniejszą 50-tkę na coś dłuższego i ze skalą min. 1:1 lub nawet 2:1.
    Mam ją od niedawna, szkło jest bardzo fajne nie tylko do makro czy do portretów ale i do fotografowania ludzi z dalszych odległości. Optycznie jest bardzo dobre zresztą tutaj masz test tego szkiełka
    http://www.optyczne.pl/index.html?te...ywu&test_ob=28
    jeśli chodzi o odległości to jest wygoda bo nie trzeba z obiektywem wchodzić na robaka
    AF jest wolny ale to przypadłość szkieł makro, sigma 150/2.8 ma dość szybki AF i jeśli Ci na nim zależy a masz kasę to pomyśl o niej ( w 105 przy makro AF bardzo nie wykorzystasz, mi to nie przeszkadza ale nie wiem jak Tobie )
    sigmą trzeba robić przy krótszych czasach niż zd 50 żeby zdjęcie nie było poruszone, wiadomo dłuższa ogniskowa
    mi jedyne co przeszkadza w tym szkle to przełączanie z AF na MF, trzeba robić to w trzech miejscach i pamiętać o tym bo można silnik AF uszkodzić
    ( pierścień ostrości przesunąć, przełącznik AF/MF i przestawić w body)
    jak Ci nie przeszkadzają takie rzeczy jak wolny AF i to przełączanie to bardzo fajne szkło
    Jeżeli widzisz tonącego człowieka i chciałbyś jednocześnie uratować go i zachować na zdjęciu to wydarzenie. Jaki rodzaj filmu zastosujesz?

  3. #13
    | OlyJedi Awatar sam13
    Dołączył
    Nov 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    351
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    andre77: dzięki serdeczne za opinie. Własnei cały czas zastanawiam się co wybrać tzn. czy kupić (bo ostatnio pożyczałem) EX-25 do swojego 50-200 i zostawic sobie 50-tke czy jednak sprzedać 50-tke i kupić dłuższe makro bo stosowanie EX-25 z 50-200 jest fajne ale nieco uciążliwe jezeli nagle zachciałoby Ci sie zrobić np. kawałek krzaka czy tym podobne - wtedy trzeba zdejmować ów pierścień

  4. #14
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Mielec
    Posty
    919
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Ja jeszcze w kwestii soczewek. Miał ktoś do czynienia z soczewkami makro Canona: 500D i 250D?

    Cytat Zamieszczone przez mynameisnobody Zobacz posta
    OLYMPUS ZUIKO OM 50mm f3.5 Macro +adapter 4/3-OM + co tam chcesz do rozbudowy (raynox albo soczewka MACRO dla olympusów serii IS > B-MACRO HQ CONVERTER f=40cm >w komplecie jest dyfuzor na lampę w body).
    B-MACRO HQ CONVERTER f=40cm to chyba przemianowany MCON-40?
    Ostatnio edytowane przez Ggrzesiek ; 29.04.09 o 10:42

  5. #15
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Ja bym kupił Raynoxa, a resztę pieniędzy przeznaczył na inne rzeczy. Masz 40-150 i 50-200 - Raynox na obu powinien się spisywać świetnie. Dodatkowo wszystko co jest dłuższe niż ok. 40mm będzie z Raynoxem fajnie działać (ostatnio podpisanem go do Takumara 50mm).

  6. #16
    | OlyJedi Awatar Alex-ander
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    19
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Może podłączę się do tematu i zapytam o 2 sprawy:
    - skoro najlepsze wyniki w makro uzyskuje się używając trybu manualnego, to czy jest sens inwestowania w obiektyw z AF (np. sigma 105 lub 150)? Oczywiście powyższymi można się posługiwać również do innych celów niż makro, ale koncentrując się stricte na makro, czy nie taniej i prościej kupić coś ze starszych manuali o świetle 2.8 i ogniskowej 90, 100 lub 105 mm z przejściówką (tamrona, vivitara itp.), w cenie ok. 500 zł?
    - co jest nie tak z tym obiektywem: http://www.tinyurl.pl?LJh5WX1W? Czy chodzi tylko o zbyt wysoką cenę? Czy jednak jakość jaką można uzyskać tym obiektywem (bo nie jest to series 1)? Facet próbuje sprzedać obiektyw od dobrych kilku miesięcy i jakoś mu nie idzie...

  7. #17
    | OlyJedi Awatar andre77
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Samoklęski Kolonia Druga
    Posty
    183
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez sam13 Zobacz posta
    andre77: dzięki serdeczne za opinie. Własnei cały czas zastanawiam się co wybrać tzn. czy kupić (bo ostatnio pożyczałem) EX-25 do swojego 50-200 i zostawic sobie 50-tke czy jednak sprzedać 50-tke i kupić dłuższe makro bo stosowanie EX-25 z 50-200 jest fajne ale nieco uciążliwe jezeli nagle zachciałoby Ci sie zrobić np. kawałek krzaka czy tym podobne - wtedy trzeba zdejmować ów pierścień
    to może spróbuj zd 50 + pierścień pośredni, wydaje mi się że może być ciekawy efekt
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Cytat Zamieszczone przez Alex-ander Zobacz posta
    Może podłączę się do tematu i zapytam o 2 sprawy:
    - skoro najlepsze wyniki w makro uzyskuje się używając trybu manualnego, to czy jest sens inwestowania w obiektyw z AF (np. sigma 105 lub 150)? Oczywiście powyższymi można się posługiwać również do innych celów niż makro, ale koncentrując się stricte na makro, czy nie taniej i prościej kupić coś ze starszych manuali o świetle 2.8 i ogniskowej 90, 100 lub 105 mm z przejściówką (tamrona, vivitara itp.), w cenie ok. 500 zł?
    - co jest nie tak z tym obiektywem: http://www.tinyurl.pl?LJh5WX1W? Czy chodzi tylko o zbyt wysoką cenę? Czy jednak jakość jaką można uzyskać tym obiektywem (bo nie jest to series 1)? Facet próbuje sprzedać obiektyw od dobrych kilku miesięcy i jakoś mu nie idzie...
    stare obiektywy mają manualną przysłonę i ustawiając ją na f11 lub f16 masz bardzo ciemno w wizjerze, w nowych ustawiasz przysłonę przez body i przymyka się przy robieniu zdjęcia
    Ostatnio edytowane przez andre77 ; 29.04.09 o 10:56 Powód: Automatyczne scalenie postów
    Jeżeli widzisz tonącego człowieka i chciałbyś jednocześnie uratować go i zachować na zdjęciu to wydarzenie. Jaki rodzaj filmu zastosujesz?

  8. #18
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Mielec
    Posty
    919
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    A jakby tak z ZD 50mm f/2 zastosować któryś telekonwerter, EC-14 lub EC-20?

  9. #19
    | OlyJedi Awatar sam13
    Dołączył
    Nov 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    351
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andre77 Zobacz posta
    to może spróbuj zd 50 + pierścień pośredni, wydaje mi się że może być ciekawy efekt
    Efekt ZD 50 + EX-25 fajny ale odległość ostrzenia to dramat - 2 cm a gdzie tu podejść do ruchliwego owada

  10. #20
    | OlyJedi Awatar 2em
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Świętochłowice, Katowice, Poland, Poland
    Posty
    346
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    To i ja się podłaczę skoro temat żyje. Ktoś wspomniał o starym manulanym Idustorze. W wielu miejscach w sieci czytałem, że idustory to właśnie świetne szkła do makro? ktoś wie czemu?

Podobne wątki

  1. tanie flashe
    By darkelf in forum Oświetlenie 4/3
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11.04.11, 23:20
  2. Tanie 3.0 cale
    By Alex_DeLarge in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28.08.06, 00:28
  3. Tanie lustrzanki i E-500 na Fotopolis
    By ewamo in forum E-System
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 18.11.05, 21:04

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.