Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Przejściówki m42

  1. #1

    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Przejściówki m42

    Mam pytanie, które mnie nurtuje, a na które nie mogę znaleźć odpowiedzi. Montując obiektyw M42 na korpus poprzez odpowiednią przejściówkę grubość tej przejściówki powoduje, że obiektyw jest bardziej odsunięty od matrycy niż normalnie. W związku z tym mamy sytuację taką (tylko mniej wyraźną) jakbyśmy montowali pierścień pośredni? Czyli zakładając heliosa 50mm jaką tak naprawdę mamy ogniskową? 2x50 + ile ?

  2. #2
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez klapouch Zobacz posta
    Mam pytanie, które mnie nurtuje, a na które nie mogę znaleźć odpowiedzi. Montując obiektyw M42 na korpus poprzez odpowiednią przejściówkę grubość tej przejściówki powoduje, że obiektyw jest bardziej odsunięty od matrycy niż normalnie. W związku z tym mamy sytuację taką (tylko mniej wyraźną) jakbyśmy montowali pierścień pośredni? Czyli zakładając heliosa 50mm jaką tak naprawdę mamy ogniskową? 2x50 + ile ?
    Po to masz przejściówkę, żeby zachować dystans od matrycy taki jak dla m42 ma być.

    W innych systemach przejściówki mają inną grubość.

    U olympusa odległość obiektywu od matrycy jest mała, stąd przejściówka m42 jest gruba

  3. #3
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez klapouch Zobacz posta
    Czyli zakładając heliosa 50mm jaką tak naprawdę mamy ogniskową? 2x50 + ile ?
    2x50+??.Teraz juz nie pamietam ile to bylo ile,ale jak pisalem na CNC na frezarke to chyba bylo 7,62.I ten wymar byl z tolerancja 0,01.Tylko dlatego,zeby nie bylo tematu-a mi to nie ostrzy na nieskonczonosc lub podobnych.Te 7,62 to strzelam,bo naprawde nie pamietam.
    Moze ktos kto jest z pomiarami na biezaco niech wyliczy.
    Przyda sie do eliminowania chybionych przejsciowek.

  4. #4

    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    A to nie wiedziałem, że m42 ma inną odległość niż 4/3 od matrycy :P A możecie polecić jakieś dobre przejściówki? Sporo tego jest na allegro, ale jak czytam, że styki są przyklejone do gwintu... Najważniejsze chyba jest (oprócz samego gwintu) z tego co czytałem farba - te kiepskie odpadają po kawałku osiadając na matrycy :-/ Co do samego adaptera w zasadzie wystarczy mi tylko sam gwint bez automatyki. Planuje kupić jakieś szkło 1.8, 1.4 może 50mm na m42. Ceny nowych 4/3 są kosmiczne jak dla mnie.

  5. #5
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez klapouch Zobacz posta
    A to nie wiedziałem, że m42 ma inną odległość niż 4/3 od matrycy :P A możecie polecić jakieś dobre przejściówki? Sporo tego jest na allegro,
    Popytaj u zrodla.Firma polecana tez za granicami

    http://www.foto-akcesoria.com.pl/index.php?i=o_firmie

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Dolny śląsk
    Posty
    623
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    co do przejściówek te z lublina są dobre na allegro je znajdziesz

    są anodowane więc farba tak szybko nie odpadnie
    Jestem taką marionetką nieasertywną
    "Pojęcie szumu jest pojęciem względnym."

Podobne wątki

  1. Przejściówki OM,m42,m39 -> m4/3
    By mcwill in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11.07.11, 09:11
  2. Prośba o pożyczkę przejsciówki M42 na 4/3 Piła
    By Esjot in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 1.12.10, 18:57
  3. Przejściówki
    By Smerf Maruda in forum E-System
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28.03.07, 14:50

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.