Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Technika prezentacji terenu - stawy

  1. #1
    | OlyJedi Awatar domadm
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    południowy śląsk
    Posty
    527
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria

    Technika prezentacji terenu - stawy

    Witajcie
    Jako wieśniak przymierzałem się do atrakcyjnego pokazania moich terenów wiejskich, w szczególności stawów rybnych których trochę mam.

    Niestety zdjęcia które do tej pory zrobiłem nie bardzo mi pasują - brak im czegoś co choć na chwilę przyciągnie lub zaciekawi.
    Pewnie duże znaczenie ma obróbka, ale mam jeszcze za mało wprawy.

    Poniżej parę przykładów.
    Chętnie wysłucham waszych porad, wyjdę z nimi w teren a potem możemy dyskutować o owocach.

    Jeśli ktoś chciałby spróbować na miejscu to też zapraszam - oferuję teren do miłego spędzenia czasu na łonie natury (spacerki, ognisko, namiocik - jak kto lubi )

    1
    2
    3
    4
    Z góry dzięki za wszelkie wsparcie
    Życie tak szybko mija, dlatego warto zapisać kilka migawek w dobrej jakości.
    Srebrne E-PL7, 45mm/1.8, kit 14-42

  2. #2
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Jakiego typu mają to być zdjęcia? Czy np do reklamy gospodarstwa agroturystycznego, reklamy stawów hodowlanych czy po prostu krajobraz z wykorzystaniem Twoich stawów (woda, ptactwo roślinność itp)?
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  3. #3
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Jak chodzi o "ładne" atrakcyjne foty do pokazania, żeby przedstawić teren, zaprosić to proponuję klasycznie pejzażowo a nie "lecenie w sztukę".

    Po pierwsze ładnie skomponowane kadry (badyle na fotce nr 2 niespecjalne). Po drugie ładne światło - jak rozumiem masz te stawy pod ręką - warto wykorzystać ładne chmurki, zachodzik słońca itp. Tu się przydadzą "dopalacze" - filtr polaryzacyjny ładnie pokaże chmury na niebie, połówkowy szary podkręci zachód słońca... - klasyka pejzażu... Zawsze efektywnie wyglądają na wodzie zdjęcia sylwetkowe (pod światło) - jak tam są wędkarze, jakaś łódź itp. warto to wykorzystać.. Oprócz kadrów ogólnych zwróć uwagę na detale, ptak, żaba itd. uatrakcyjni takie foty (zdjęcie nr 4 bardzo fajne).
    To chyba tyle tak na szybko.
    Acha - Szklarz w swoim wątku swego czasu zamieścił fajne foty ze stawów hodowlanych znajdujących się niedaleko miejsca gdzie mieszkam. O, znalazłem możesz je zobaczyć TU
    Ostatnio edytowane przez Karol ; 20.04.09 o 22:12
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  4. #4
    | OlyJedi Awatar domadm
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    południowy śląsk
    Posty
    527
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Dziękuję za wypowiedzi.

    Chodzi mi o pokazanie klimatu i pewnej sielankowości, spokoju, pięknych widoków i kojącej ciszy.

    Być może część zdjęć wykorzystam na stronie internetowej gospodarstwa, a niektóre chciałbym wrzucić do albumu bo pory roku przemijają a czasem chcę komuś pokazać jak to wygląda w innym momencie.

    Może uda się też złapać od czasu do czasu jakąś ciekawą zwierzynę, ale to opcja.

    mam 14-54 i 70-300. Mam nadzieję że to mnie nie ograniczy, natomiast w 70-300 trochę denerwuje "mydlastość" obrazu, choć po zmniejszeniach z reguły jest lepiej.
    Życie tak szybko mija, dlatego warto zapisać kilka migawek w dobrej jakości.
    Srebrne E-PL7, 45mm/1.8, kit 14-42

Podobne wątki

  1. Jaki program do prezentacji zdjęć
    By psemo in forum Porady audio/video
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 9.02.11, 22:36
  2. Technika B&W
    By Dawid in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27.12.10, 15:21
  3. Co to za technika??
    By bigziii in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 17.11.10, 01:25
  4. Jaka to technika?
    By Artur2502 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20.05.09, 00:02
  5. Program do prezentacji zdjęć ? Power Point ? Inny ?
    By Bartek1 in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 1.11.04, 09:38

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.