Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Krytyka mile widziana :P

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2004
    Mieszka w
    Trzebnica
    Posty
    11
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Krytyka mile widziana :P

    Jestem nowym fascynatem fotografii. Nie za bardzo jeszcze znam sie na tych wszystkich ustawieniach i tym co ma sie do czego ale czytam godzinami Wasze tematy i próbuje sie czegoś nauczyć.
    Chciałbym przedstawić Wam moje pierwsze fotki jakie zrobiłem samodzielnie z ręki (a rece troche mnie sie trzęsą )
    http://www.tsk.pl/~tsk285a/roza.JPG
    http://www.tsk.pl/~tsk285a/kwiat.JPG
    http://www.tsk.pl/~tsk285a/zachod.JPG

    To są zdjęcia żywcem ściagnięte z olka c740uz nic nie robiłem PS ani niczym innym
    Wiec jak mozecie ocenicie i powiedzcie co należało by usatwić aby fotki były ładniejsze !!!
    DZIĘKUJĘ !!!

    Moderowane przez Vodnik: Przeniesione do dzialu Ocena zdjec
    Olympus C-740, xD 256+16, Tuleja, FILTR HOYA UV(0) HMC SUPER, dekielek, Statywik Velbon DX-888, soczewki makro 1+2+4+,...

  2. #2
    | OlyJedi Awatar marecki
    Dołączył
    Aug 2004
    Mieszka w
    Kielce
    Posty
    1.766
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    czesc. dla mnie bomba. róża super, drugie troszke gorsze a zachód też spoczko. To ostatnie można by odszumić w NeatImage. Fajne, naprawdę fajne.
    mente et malleo

  3. #3
    Awatar wrocek
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    380
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Nie mogę nic powiedzieć o zdjęciach, bo na moim SDI będę je chyba ściągał do rana (a jeśli ktoś ma modem ?) .
    Nawet jak nie chcesz obrabiać zdjęć na komputerze, to do publikacji w internecie trzeba je zmniejszyć do przyzwoitych rozmiarów

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2002
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    1.053
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    czesc
    Pozwolisz ze nie bede sie wyłacznie zachwycał?
    a więc zachód: duty na dole przeszkadzają... no i ostrosc złapana chyba na drzewku bo chmury lekko rozmazane i jakies ziarno widac...
    Kwiat: osobiscie zrobiłbym na F5,6-f11 (byłoby ostrzejsze) no ale to kwestia czasu naswietlania a wiec i trzęsących sie rąk Kolorki ciut ciut wyblakłe....
    Roza: najbardziej mi sie podoba
    Pzdr.

  5. #5
    Awatar Kregon
    Dołączył
    Aug 2004
    Mieszka w
    Leszno/Poznań
    Posty
    241
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Tak jak napisal wrocek - zmniejsz rozmiary zdjec. I tak zeby obejrzec fotke, trzeba ja zmniejszyc, wiec nie widze sensu wrzucania w 2048x1536.

    Roza calkiem ciekawa.
    Na drugim faktycznie wieksza GO moglaby byc (prawa czaesc kwiatka jest nieostra). A w ostatnim ostrosc na nieskonczonosc i koniecznie do odszumienia (pierwsze tez).
    W ostatnim ustawilbym tez krotszy czas naswietlenia - wyeliminowaloby to przepalenia, a niebo nabraloby ciut dramaturgii.
    Kregon
    Olympus C-765 UZ + 512MB + tuleja + UV + soczewki +1D, +2D, +4D + polar + statyw
    Moje PL Foto - ZAPRASZAM

  6. #6

    Dołączył
    Jul 2004
    Mieszka w
    Trzebnica
    Posty
    11
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Zmniejszyłem (chyba) : (zalezy mi na opini P. Wrocka)
    http://www.tsk.pl/~tsk285a/roza1.jpg
    http://www.tsk.pl/~tsk285a/kwiatek1.jpg
    http://www.tsk.pl/~tsk285a/zachod1.jpg

    Do końca nie wiem jak jeszcze ustawiać wszystkie t funkcje bo czasami mam tak ze coś jedne ustawienia blokują mi drugie i nie wiem jak sobie z tym poradzić ale ucze sie i wertuje cały czas instrukcje , forum i wszelkiego innego rodzaju poradniki. Panie Wrocek czy istnieje możliwośc kiedyś (w przysżłości) spotkania sie?? Gdy ktoś mnie coś mówi łatwiej mnie jest to zapamietać i zrozumiec
    Olympus C-740, xD 256+16, Tuleja, FILTR HOYA UV(0) HMC SUPER, dekielek, Statywik Velbon DX-888, soczewki makro 1+2+4+,...

  7. #7
    Awatar wrocek
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    380
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Nie wiem dlaczego moja opinia jest taka ważna, ale skoro zostałem wywołany do tablicy....
    Ściągnąłem jednak pełne wersje zdjęć, bo te nowe są znowu przesadnie zmniejszone, a drugiego wcale nie da się ściągnąć.
    Róża - chyba najlepsze z tych zdjęć. Dobrze oddana powierzchnia płatków, delikatne kolory. Jak na zdjęcie bez obróbki, to chyba całkiem dobre. Wady: nieostry pierwszy plan w dolnej części i trochę niepasujące tło, szczególnie fragment budynku (okno?, obraz?) z lewej strony.
    Zdjęcie było robione przy przysłonie F 3.2. Trzeba było robić zdjęcie ze statywu z dłuższym czasem i maksymalnym zamknięciem przysłony.
    Kwiat - całość za jasna, przepalone płatki w środkowej części. W pełnym rozmiarze widać też nie najlepszą ostrość zdjęcia. Szkoda, że góra i dół jest trochę obcięta.
    Zachód - tak jak pisał qwerty, druty na dole psują zdjęcie, również ostrość była niewłaściwie ustawiona. Ciemna chmura w lewej górnej części równoważy czarny prawy bok i dół zdjęcia. Całość robi dość przyjemne wrażenie, chociaż nie jestem wielkim zwolennikiem takich "zachodów słońca".
    Oczywiście to moja subiektywna ocena zdjęć.

    Jeśli chodzi o bezpośrednie spotkanie to proszę o kontakt na priv (przycisk "email" poniżej).
    PS. Jestem wrocek, a nie Pan Wrocek

  8. #8
    Awatar No-shadow Kick
    Dołączył
    Jun 2004
    Mieszka w
    Gdańsk Zawsze Wietrzny
    Posty
    905
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Witam i życzę worka udanych zdjęć i kilku perełek w kolekcji.

    Co do zdjęć, to nie będę orginlany i zgodzę się z przedmówcami. Drugie za jasne, trzecie pomimo dość ciekawej kompozycji dyskwalifikują druty.
    Jeśli chodzi o róże, to raczej według mojego skromnego zdania lepiej byłoby ją ująć nieco z góry + większa głębia ostrości.

    Pozdrawiam
    Olympus C-765UZ + parę dodatków
    Zapraszam do Galerii

  9. #9

    Dołączył
    Jul 2004
    Mieszka w
    Trzebnica
    Posty
    11
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    DZIĘKUJE WSZYSTKIM o to własnie mi chodziło. Jak pisałem ucze sie dopiero, a Wasze uwagi, krytyki pomagaja mnie w nauce.
    Nie posiadam jeszcze statywu, ani żadnych soczewek makro ( na razie musze sie nauczyć robić zwykłe zdjęcia a potem wszystko po kolei) No to zabieram sie dalej do czytania instrukcji i robienia wielu prob :P
    Olympus C-740, xD 256+16, Tuleja, FILTR HOYA UV(0) HMC SUPER, dekielek, Statywik Velbon DX-888, soczewki makro 1+2+4+,...

  10. #10
    Awatar No-shadow Kick
    Dołączył
    Jun 2004
    Mieszka w
    Gdańsk Zawsze Wietrzny
    Posty
    905
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Praktyka czyni mistrza
    Jeśli jeszcze nie posiadasz umiejtności posługiwania się programem graficznym to radzę również zacząć uczyć się podstawowych technik obróbki fotografii. Większość zdjęć prezentowanych tutaj jest w mniejszym bądź większym stopniu obrabiana w programach typu PhotoShop. Dzięki temu można uzyskać lepszy efekt. Przykładowo z pejzażu w dość łatwy sposób można by było usunąć te druty.

    Pozdrawiam
    Olympus C-765UZ + parę dodatków
    Zapraszam do Galerii

Podobne wątki

  1. No to się zacznie...krytyka mile widziana :)
    By acidmk in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 812
    Ostatni post / autor: 27.12.14, 11:03
  2. Problemy z AF - E-3 (Mile widziani posiadacze)
    By Lailonn in forum E-System
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 24.10.10, 15:14
  3. Konstruktywna krytyka mile widziana
    By michalzolnowski in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 25.02.10, 22:39
  4. SPyCH - KKK - konkstruktywna krytyka konieczna
    By SPyCH in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29.05.09, 14:46
  5. Krytyka, ocena amatorskich zdjęć.
    By kasia20202 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27.04.09, 18:16

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.