Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Regulamin Rok'n'Oly

  1. #1
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria

    Regulamin Rok'n'Oly

    Regulamin konkursu Rok’n’Oly
    1. Przedmiotem zmagań jest fotografia, która zostanie wydrukowana w kalendarzu klubowym, który przygotujemy na 2010 rok.
    2. Zdjęcia będą wybierane w 12 turach, dla każdego miesiąca osobno.
    3. Nagroda w każdej edycji to publikacja zdjęcia w kalendarzu i 100 zł dofinansowania do zakupów w Oly Jedi. Zdjęcie będzie też prezentowane w specjalnej galerii na stronach klubowych.
    4. Każdy użytkownik może do jednej edycji zgłosić jedno zdjęcie.
    5. Każda edycja będzie się składać z dwóch etapów – etapu zgłaszania zdjęć i etapu głosowania. Etap zgłaszania zdjęć będzie trwać od tygodnia do dwóch tygodni (zależnie od terminu edycji). Etap głosowania będzie trwać siedem dni.
    6. Laureat zostanie wyłoniony poprzez publiczne głosowanie, które będzie trwać siedem dni. Zwycięży fotografia, która zdobędzie najwięcej głosów klubowiczów. W przypadku remisu, wyboru laureata z pomiędzy fotografii, które otrzymały tą samą ilość głosów dokona administracja forum.
    7. Zdjęcia nadsyłane do poszczególnych etapów powinny nadawać się na ilustrację miesiąca którego dotyczy edycja (co oczywiście nie oznacza, że musza być tylko widoczki).
    8. Administracja zastrzega sobie prawo usunięcia zdjęć rażąco odbiegających od wytycznych z punktu 7.
    9. Użytkownik oświadcza, że posiada pełne prawa autorskie do zamieszczonego zdjęcia oraz, że w wypadku prezentowania na nim wizerunków osób, posiada ich zgodę na publikację fotografii (zgodnie z ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83 wraz z późniejszymi zmianami),
    10. Zdjęcia muszą być wykonane aparatem firmy Olympus, lub innym z systemu 4/3
    11. Autor zdjęcia powinien być przygotowany na dostarczenie kopii zdjęcia o rozmiarze nie mniejszym od 3000 pikseli na dłuższym boku (najchętniej RAW) (bez resamplingu w górę) do reprodukcji, w przypadku wygrania edycji konkursu. Wyjątkiem od tej reguły są zdjęcia z aparatu E1 (wymagane 2400 pikseli po dłuższym boku). Zdjęcie należy dostarczyć mailem w ciągu siedmiu dni od dnia rozstrzygnięcia etapu na adres radioerewan@pl.olympusclub.org lub w inny sposób ustalony z administracją.
    12. W przypadku prezentowania wizerunków osób (portrety), laureat musi dostarczyć też zgodę zarejestrowanych na zdjęciu osób na reprodukcję. Obowiązek ten nie dotyczy zdjęć grupowych.
    13. W przypadku niedotrzymania wymagań z punktów 10, 11 i 12 laureatem zostanie kolejna praca z największą ilością głosów.
    14. Laureaci etapów nie mogą brać udziału w kolejnych etapach konkursu.
    15. Konkurs jest organizowany przez Olympusclub.pl
    16. Konkurs w każdej chwili może zostać przerwany przez Zarząd klubu bez podania przyczyny.
    Ostatnio edytowane przez RadioErewan ; 14.04.09 o 12:38
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  2. #2
    | OlyJedi Awatar domadm
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    południowy śląsk
    Posty
    527
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Mała uwaga do punktu 11: [...]na dostarczenie kopii zdjęcia o rozmiarze nie mniejszym od 3000 pikseli na krótszym boku[...]

    Fotki z mojego E510 mają rozdzielczość maksymalnie 3648x2736, więc żadna fotka nie spełni warunków technicznych
    Życie tak szybko mija, dlatego warto zapisać kilka migawek w dobrej jakości.
    Srebrne E-PL7, 45mm/1.8, kit 14-42

  3. #3
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    ten kalendarz to chyba na 2010 rok ma być, a nie 2009

    no i ta rozdzielczość na krótszym boku, warunek spełniają tylko G1, E30 i E620.

  4. #4
    | OlyJedi Awatar Splesh
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Swarzędz/Poznań
    Posty
    49
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    I jeszcze mała poprawka. W punkcie 8 chodzi chyba o wytyczne z punktu 7, a nie 6 Być może się czepiam... ale jest to regulamin, a w nim nie powinno być błędów

    Cytat Zamieszczone przez RadioErewan Zobacz posta
    8. Administracja zastrzega sobie prawo usunięcia zdjęć rażąco odbiegających od wytycznych z punktu 6.

  5. #5
    | OlyJedi Awatar diveata
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    356
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    A co z tym podpunktem, że każdy może wysłać jedno zdjęcię na każdą edycję? Pamiętam, że ostatnio gdzieś w jakimś wątku była dyskusja, żeby osoba która wygrała jakąś edycję nie wrzucała zdjęć do kolejnych - to przeszło czy nie?
    Dive now - Work later
    Blondynka z aparatem: http://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=15793
    Podróże małe i duże: http://www.globtroteria.pl

  6. #6
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Dzięki, wszystko poprawiłam (o ja głupia).

    Pozdrawiam
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  7. #7
    | OlyJedi Awatar skow
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    1.087
    Siła reputacji
    28
    Moja galeria
    Wydaje mi się, że jeśli to ma być kalendarz papierowy to istotne jest też ustalenie:
    1. czy zdjęcie może być też pionowe?
    2. proporcje zdjęcia: tylko 4x3 czy inne

    Jakoś tego w regulaminie nie zauważyłem.
    ORF Viewer 1.10 - program do szybkiego przeglądania plików ORF (100% "czystej" Javy)
    Obsługuje również E-30, E-620 i E-P1

  8. #8
    qbic
    Gość
    Ad.2 - to ma być RAW wiec z tego wynika ze 4:3

  9. #9
    | OlyJedi Awatar caymer
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Lesko
    Posty
    450
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    qbic, najchętniej RAW, nie ma obowiązku.

  10. #10
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Oj, nie mogę ograniczyć konkursu tylko do fotografii poziomych. Jak będą laureaci i zdjęcia pionowe, to się będziemy martwić. Najwyżej zajmą niepełną powierzchnię strony...
    Panoramy albo wąskie paski z konkursu usunę.
    Jak by nagroda wynosiła 10kPLN, to bym stawiał warunków tysiąc.

    Pozdrawiam
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

Podobne wątki

  1. Rok'n'Oly
    By RadioErewan in forum Konkursy fotograficzne
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 29.06.09, 18:21
  2. Rok'n'Oly - plansza grudniowa
    By RadioErewan in forum Konkursy fotograficzne
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 12.05.09, 22:56

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.