Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Wątek: Problem małej GO w makro

  1. #21
    | OlyJedi Awatar taztaz
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Koszalin
    Posty
    1.188
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Pierścienie macro i miech nie powodują pogaszenia jakości obrazka bo nie zawierają żadnych elementów optycznych. Ale niestety powiększenie odbywa się kosztem światła.
    więcej na ten temat możesz poczytać na
    http://fotohobby.terramail.pl/makro/sprzet_makro.htm
    Są tam wzory na skalę odwzorowania i na przysłonę.
    warto poczytać.
    Ze swojej strony dodam, że ja używam obiektywu MC Wołna MC9 50mm 2/8
    to jest obiektyw stworzony do macro. Czasami przykręcam pierścienie, powiększenie ogromne
    tylko odległość od obiektu już w tubusie obiektywu .
    Drogo, źle ale za to nie terminowo, extra płatne gadanie głupot. Pozdrawiam taztaz.

  2. #22
    | OlyJedi Awatar Harpo
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Ruda Śl.
    Posty
    109
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    @2em: zauważ, że w Twoich przykładach z plfoto robale są focone z boku.
    Taka mrówka na "szerokości" ma ok.2-3 mm i TO jest ostre. Jeśli zrobisż jej zdjęcie od przodu, to odwłok ZAWSZE będzie nieostry. Nie spotkałem się z macro, żeby na całej długości fotografowany obiekt był ostry. Mówię o długości "wgłąb" monitora
    "Amator martwi się o sprzęt,
    Profesjonalista martwi się o kasę,
    a Mistrz martwi się o światło."

    Harpowe fotki

  3. #23
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Raynox DCR-250 jest na tyle dobry, że trudno zauważyć żeby jakoś pogarszał jakość. Także jest moim zdaniem lepszym rozwiązaniem niż mieszek lub pierścienie. (oczywiście nie zawsze się sprawdzi i nie zawsze wystarczy)

    taztaz, w twoim linku jest tylko mowa o soczewkach do makro. Soczewki są słabiutke i niewarte uwagi moim zdaniem, pogarszają jakość fatalnie, a są niewiele tańsze od znacznie, znacznie lepszego Raynoxa.

  4. #24
    | OlyJedi Awatar Jacunio
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    141
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Raynox za swoją cenę daje naprawdę rewelacyjną jakość, chwilami wcale nie gorszą od obiektywu macro. Jak dla mnie w porównaniu z obiektywem ma jednak dwie podstawowe wady : odległość i przysłona. Od niedawna jestem w posiadaniu Sigmy 150 2.8 (w połączeniu z Canonem 20D)i mogę powiedzieć że wcale sama nie robi zdjęć - przy minimalnej odległości (około 30cm) i przysłonie 2.8 GO to jakieś 0.5 do 1mm. Natomiast Sigmę daje się mocno przymknąć. Przy braku stabilizacji w obiektywie Sigmy oraz body Canona konieczny staje się statyw i/lub dodatkowe oświetlenie. No i brak mi bardzo odchylanego ekranu LCD.

  5. #25
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacunio Zobacz posta
    przy minimalnej odległości (około 30cm)
    Raynox daje zazwyczaj ok. 10-12cm odległość niezależnie od powiększenia. Do owadów jest to wystarczająco, może poza niektórymi konikami polnymi.
    Co masz na myśli przysłona? 70-300 mogę przymknąć do f22, co odpowiada pewnie ok. f32 na Canonie. Sigmy chyba da się o jeden stop bardziej przymknąć. Dyfrakcja już wtedy daje się we znaki, ale cóż, coś za coś.

    Przy braku stabilizacji w obiektywie Sigmy oraz body Canona konieczny staje się statyw i/lub dodatkowe oświetlenie.
    Dyfuzor na wbudowaną lampę albo zewnętrzną lampę mimo dziwnego wyglądu spisuje się całkiem dobrze.
    Ostatnio edytowane przez Magnesus ; 14.04.09 o 12:54

  6. #26
    | OlyJedi Awatar Sebu$
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Miasteczko : Wieś : * *niepotrzebne skreślić
    Posty
    527
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Magnesus Zobacz posta
    .....
    Dyfuzor na wbudowaną lampę albo zewnętrzną lampę mimo dziwnego wyglądu spisuje się całkiem dobrze.
    .... albo takie ustrojstwo z dwoma lampami

    masz pewność, że jak robal toto zobaczy, to przez kolejne minuty będzie zamurowany z wrażenia

    a wtedy na spokojnie
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	480244741_3N8RU-M.jpg
Wyświetleń:	133
Rozmiar:	31,9 KB
ID:	15232  
    pozdrawiam serdecznie, Sebu$

  7. #27
    | OlyJedi Awatar andre77
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Samoklęski Kolonia Druga
    Posty
    183
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez sebu$ Zobacz posta
    .... albo takie ustrojstwo z dwoma lampami

    masz pewność, że jak robal toto zobaczy, to przez kolejne minuty będzie zamurowany z wrażenia

    a wtedy na spokojnie
    Jak mu błyśniesz czymś takim to do przyszłego roku będzie zamurowany z wrażenia
    Jeżeli widzisz tonącego człowieka i chciałbyś jednocześnie uratować go i zachować na zdjęciu to wydarzenie. Jaki rodzaj filmu zastosujesz?

  8. #28
    Moderatorka Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Ania_
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Posty
    3.693
    Siła reputacji
    74
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andre77 Zobacz posta
    Jak mu błyśniesz czymś takim to do przyszłego roku będzie zamurowany z wrażenia
    hehehehehehe
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    Wszystko co kupisz i zastosujesz,procz obiektywu makro to polsrodki.Obok raynoksa(malaGO)sa jeszcze soczewki nakrecane.Jednak kpl dobrej klasy takich soczewek to polowa ceny ZD50.Kupujac miernej klasy soczewki -wyrzucasz gotowke w smietnik,bo i tak w koncu siegniesz po obiektyw.
    Poodkladaj pooszczedzaj,wez na raty,ale kup obiektyw.Wszystko inne w terenie nie ma sensu.
    Jest jeszcze ZD35. Może to i nie to samo co ZD50, ale uważam, że jest bardzo dobry.
    Ostatnio edytowane przez Ania_ ; 14.04.09 o 19:48 Powód: Automatyczne scalenie postów
    15 lat na forum. Dawniej jako Mysikrólik. Zawodowo jestem tu i tu.

  9. #29
    | OlyJedi Awatar 2em
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Świętochłowice, Katowice, Poland, Poland
    Posty
    346
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    ok, wszystko ładnie i pięknie, ale może ktoś chce się podjąć pewnego rodzaju podsumowania i posegregować wg wielkości głębi ostrości ww rozwiązania w macro i systemie 4/3?

Podobne wątki

  1. Problem z autofocusem w trybie makro!
    By Koniar78 in forum E-System
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26.01.10, 20:39
  2. Makro i super makro SP-560 UZ
    By Krasnal in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 16.07.09, 21:41
  3. ZD50 Makro + EC20 - zdjęcia makro
    By C+ in forum E-System
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 9.04.08, 08:16
  4. Makro kompaktem, a makro lustrem
    By Dar-i-jush in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 22.09.07, 13:25
  5. Zapraszamy do naszej małej galerii
    By nurek in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23.10.05, 19:38

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.