Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: numeracja zdjec w nowym Olku :)

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2002
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    1.053
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria

    numeracja zdjec w nowym Olku :)

    ciekawostka... po trwajcej ok 1 minuty zamianie dołaczonych do nowego aparatu baterii na aku aparat rozpoczął liczenie od ... numeru 1376!!! a był oryginalnie zapakowany i ponoc dziewiczy... czy ktos zetknął sie z takim zjawiskiem?

  2. #2
    Awatar wrocek
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    380
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Mógł być testowany w fabryce... ale aż tyle zdjęć?
    Czy inne ustawienia są takie jak fabryczne, wg instrukcji?

  3. #3

    Dołączył
    Feb 2004
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1.287
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    A moze to na karcie jest zapisywany numer kolejnego zdjecia ?
    Olympus C-750, 2 x 128MB + 16MB xD Olympus, Tuleja + UV King + PL-CIR HOYA STD + Filtr gwiazdkowy 6x + Dekielek, Velbon DX-888

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    531
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    tak, to są informacje z karty, przynajmniej z moich obserwacji tak wynika...
    Olek C-5060WZ, Canon EOS 400D, olek SP-320 i C-765
    GG 3520341, TLEN: nimizt1@tlen.pl
    www.michalmilde.pl

  5. #5
    Awatar wrocek
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    380
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez MichelCat
    tak, to są informacje z karty, przynajmniej z moich obserwacji tak wynika...
    Ale u mnie, po wymianie karty numeracja jest kontynuowana

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    531
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    u mnie właśnie dziwnie, bo w canonie jakby kontynuuje numer zdjęcia, czy pliku... ja jużnie wiem.
    Olek C-5060WZ, Canon EOS 400D, olek SP-320 i C-765
    GG 3520341, TLEN: nimizt1@tlen.pl
    www.michalmilde.pl

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2002
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    1.053
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    własnie... zauwazyłem juz w poprzednim olku ze czasem znienacka (tak mi sie wydawało) numeracja zaczyna znowu leciec od Pxy0001.... wmawiałem sobie ze widac aku było za słabe bo zmiany karty nie zawsze a raczej rzadko kiedy zmieniały numeracje (czasem to sie pokrywało)... bo chyba mało prawdopodobne aby karty jednego producenta wymuszały zmiane numeracji a innego nie....

  8. #8
    Awatar wrocek
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    380
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez qwerty
    ... zauwazyłem juz w poprzednim olku ze czasem znienacka (tak mi sie wydawało) numeracja zaczyna znowu leciec od Pxy0001....
    Podejrzewam, że tak może się zdarzyć jeśli akumulatory wysiądą podczas pracy aparatu i nie da się już go wyłączyć. Wtedy wymiana akumulatorów może powodować resetowanie ustawień (a przynajmniej ich części). Na początku miałem takie przypadki. Teraz pilnuję aby wymienić akumulatory jak tylko zauważę, że wsuwanie/wysuwanie obiektywu odbywa się z" trudem" i nie miałem przypadku zresetowania numeracji zdjęć.

  9. #9

    Dołączył
    Sep 2004
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    numeracja zdjęć w nowym olku

    Jeszcze raz bo z tej rozmowy nie zabardzo wynikło czy zapis ilości wykonanych zdjec jest z aparatu czy z karty może ktoś cos wiecej spostrzegł w tej sprawie. Jak traktować po zgraniu zdjęc do komputera liczbe podaną w plicku zdjęcia czy to wlaśnie kolejne zdjęcie wykonane przez ten aparat w swojej historii czy to jak ktoś wcześniej zauważył numer zdjęci awykonanego na danej karcie a jak ma się ten numer jezeli jest to aparat w którym uzywa sie na przemiamian dóch kart no np Olympus C-8080 ?

  10. #10
    Awatar detox
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    Bogatynia
    Posty
    32
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Ciekawe , włożyłem nową kartę do swojego Olka numeracja była od PC0000 , po wykonaniu kilku fotek numery szły po koleji , ale jak włożyłem starą karte to numeracja powrociła do PC2xxx jak znów zmienilem na tą nowszą kartę to numeracja została ta stara dziwne , aczkolwiek w trakcie robiena zdjęć z nową kartą padły mi akumulatory i to mogło być przyczyną chwilowego resetu numeracji na karcie . Wynika z tego że zapis liczby fotek jest w aparacie , a nie w karcie .

Podobne wątki

  1. Olku Olku co porabiasz czyli dziwne pytanka...
    By qwerty in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19.10.07, 15:18
  2. Numeracja zdjęć w aparatach Olympus??
    By damjan in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30.10.06, 10:32
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15.07.05, 11:16
  4. Numeracja zdjęć w c-720
    By bwc in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 5.10.04, 20:05

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.