Strona 2 z 198 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 1976

Wątek: Masakrer to ja...

  1. #11

    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    87
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Ja nie widziałem suszących sie ośmiornic. Pewnie bym nie wiedział co to się suszy gdybyś nie powiedziała. Widziałbym tylko rower i schody i jakieś kwiatki. Moim zdaniem jesli tematem zdjęcia były ośmiornice, to zgubiły sie gdzieś w drugim lub trzecim planie. Może zrobić jeszcze raz zdjęcie z innego miejsca?
    Nastrój zdjęcia jeszcze mi psują te kolorowe przypinacze do bielizny ( a może do ośmiornic).

    Pytanie kulinarne a co się z tymi ośmiornicami robi po wysuszeniu ?

  2. #12
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar masakrer
    Dołączył
    Oct 2008
    Mieszka w
    Denia -Costa Blanca
    Posty
    2.667
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    Niestety nie bylo innej mozliwosci ujecia tych osmiorniczek, poniewaz za nimi widok byl bardzo marny ( resturacja od tylu, z roznymi gratami)
    To nie byla zamierzona wyprawa na polow zdjec, bo jak juz wspomnialam pogoda byla nieciekawa....zwyczajny spacerek z psem, podczas ktorego nie moglam sie oprzec pokusie uwiecznienia tego pysznego kaska.

    Ps. Od strony gastronomicznej to w Hiszpanii istny rarytas.
    Osmiorniczke sie suszy na powietrzu, pozniej kroi w bardzo cienkie plasterki, podgrzewa na patelni, nastepnie polewa odrobina oliwy z oliwek i na koniec po wierzchu odrobina slodkiej paparyki.
    Palce lizac!!!!!
    Ostatnio edytowane przez masakrer ; 6.04.09 o 14:56

  3. #13
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar droplet
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.359
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez masakrer Zobacz posta
    Ciekawa jestem kiedy byles po raz ostatni w moich okolicach i w jakim miesiacu, bo tutaj ciagle sie cos dzieje zwlaszcza w sezonie letnim.
    Sprawdziłem sobie, byłem w Denii w latach '97 i '99 w sierpniu i to co było miłe to, że było duuużo mniej turystów niż np na wybrzeżu Costa Brava. Sporo czasu upłynęło i możliwe, że już nie jest tak kameralnie. Uwielbiam okolicę w stronę Calpe z pięknymi klifami, moje ulubione miejsca to Les Rotes i La Granadella ( nazwy ostatniego miejsca nie jestem pewien, chodziło mi o zatoczkę).
    Ciekawych miejsc do fotografowania masz co nie miara, w samej Denii są chyba nawet ruiny Rzymskie.
    Jedyny problem to, że główna aktywność w Hiszpanii przypada na wieczór kiedy światło jest już nieciekawe .

    No proszę, nie wiedziałem, że ośmiornice się suszy .
    Nad kadrami to jeszcze musisz popracować, do uwag dreptaka dorzucę tylko, że dobrze jest jak horyzont z morzem jest poziomy.
    Pozdrawiam

  4. #14
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar masakrer
    Dołączył
    Oct 2008
    Mieszka w
    Denia -Costa Blanca
    Posty
    2.667
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez droplet Zobacz posta
    Sprawdziłem sobie, byłem w Denii w latach '97 i '99 w sierpniu i to co było miłe to, że było duuużo mniej turystów niż np na wybrzeżu Costa Brava. Sporo czasu upłynęło i możliwe, że już nie jest tak kameralnie. Uwielbiam okolicę w stronę Calpe z pięknymi klifami, moje ulubione miejsca to Les Rotes i La Granadella ( nazwy ostatniego miejsca nie jestem pewien, chodziło mi o zatoczkę).
    Ciekawych miejsc do fotografowania masz co nie miara, w samej Denii są chyba nawet ruiny Rzymskie.
    Jedyny problem to, że główna aktywność w Hiszpanii przypada na wieczór kiedy światło jest już nieciekawe .

    No proszę, nie wiedziałem, że ośmiornice się suszy .
    Nad kadrami to jeszcze musisz popracować, do uwag dreptaka dorzucę tylko, że dobrze jest jak horyzont z morzem jest poziomy.
    Pozdrawiam
    Faktycznie uplynelo sporo czasu od Twojej wizyty w Denii i niestety w sezonie letnim tez mamy ogromny zalew turystow, chociaz w dalszym ciagu o wiele mniejszy niz Costa Brava, ktora jest polozona znaczniej blizej granicy.
    Bardzo dobrze pamietasz Las Rotas ( to skalista czesc plazy w Denii) a La Granadella to urocza zatoczka w okolicach Javeii, obie stanowia raj dla zwolennikow nurkowania i fotografowania o czym sam doskonale wiesz.

    Oczywiscie nad kadrami ( i nie tylko) bede pracowac ( w koñcu dopiero sie ucze)
    Tak jak sam mowisz z naszymi hiszpañskimi godzinami pracy ( z przerwa na sjeste ) faktycznie dopiero wieczorem mam czas , ale postaram sie wolne chwile wykorzystac na maxa, jesli oczywiscie pogoda dopisze.....

    Ps. Dziekuje wszystkim za uwagi

  5. #15
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar masakrer
    Dołączył
    Oct 2008
    Mieszka w
    Denia -Costa Blanca
    Posty
    2.667
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    Wczoraj mial miejsce w Denii Half Marathon.
    Poniewaz mam kilku przyjaciol ktorzy w nim brali udzial, zabralam aparat pod pache i pomyslamam "dlaczego nie"
    Jak sie iles lat temu uczylam jezdzic na nartach to gorale mi mowili:
    "jak sie nie przewrocis to sie nie naucys...." w tym wypadku przyszlo mi do glowy to samo....trzeba probowac, a ja nigdy do tej pory nie trzaskalam zdjec w ruchu.....wiec nie bede wiecej nawijac tylko zapodaje.

    Ps.Ujujj pewnie teraz sie posypia straszne gromy, ale jestem przygotowana....
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	maraton - 1.jpg
Wyświetleń:	427
Rozmiar:	188,9 KB
ID:	14781   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	maraton - 2.jpg
Wyświetleń:	429
Rozmiar:	223,7 KB
ID:	14782   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	maraton - 3.jpg
Wyświetleń:	421
Rozmiar:	254,7 KB
ID:	14783  

  6. #16
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Moglabys mnie prostemu czowiekowi wytlumaczyyc co oznaczaja te wyrazy -ko&ntilde,hiszpa&ntilde.Lubie czytac ze zrozumieniem,ale nie moge jakos tego podpiac do tematu.

  7. #17
    rocco
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    Moglabys mnie prostemu czowiekowi wytlumaczyyc co oznaczaja te wyrazy -ko&ntilde,hiszpa&ntilde.Lubie czytac ze zrozumieniem,ale nie moge jakos tego podpiac do tematu.
    ...w końcu... i ...hiszpańskimi...
    To jest polskia literka "ń" tylko tak się zapisała

    Jakie Ty masz ustawione kodowanie?

    PS
    Nie Mirek, Masakrer.
    Acha, już wiem, pisalismy prawie równocześnie.
    Ostatnio edytowane przez rocco ; 6.04.09 o 16:25

  8. #18
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar masakrer
    Dołączył
    Oct 2008
    Mieszka w
    Denia -Costa Blanca
    Posty
    2.667
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    Moglabys mnie prostemu czowiekowi wytlumaczyyc co oznaczaja te wyrazy -ko&ntilde,hiszpa&ntilde.Lubie czytac ze zrozumieniem,ale nie moge jakos tego podpiac do tematu.

    Oczywiscie, ze moge. To po prostu skutki tego, ze moja klawiatura jest hiszpanska i wlasnie zauwazylam,ze jak chce napisac (ni) mam na mysli to nasze z kreska u gory i uzywam do tygo hiszpanskiego Ñ wychadza te wynalazki....

    ko&ntilde to po prostu kon....
    hiszpa&ntilde to hiszpanski....

    Niestety nie wiele moga na to poradzic

  9. #19
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez rocco Zobacz posta
    To są polskie literki "ć" i "ń" tylko tak się zapisały ;)


    Jakie Ty masz ustawione kodowanie? :roll:
    Normalne,skoro Twoje mi sie pokazuja po bozemu:wink:
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Cytat Zamieszczone przez masakrer Zobacz posta

    Niestety nie wiele moga na to poradzic:oops:
    E tam,uzywaj normalnie.Jak na klawiaturze znajde ó to wcisne,a jak nie to wklepie o.
    Tez ostatnio bylem w kraju i nie mieli polskich klawiatur do kompa,nawet nie wiedzieli kiedy dostana takie.
    Ostatnio edytowane przez Mirek54 ; 6.04.09 o 16:29 Powód: Automatyczne scalenie postów

  10. #20
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar droplet
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.359
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria
    Tylko nie kupujcie polskiego standardu klawiatury. To taki układ ściągnięty z jakieś maszyny do pisania bez dużego Ź Ą Ę - po prostu koszmar. To chyba niestety opracował IBM.

    Język polskawy ( bez znaków diakrytycznych ) też jest OK .
    Nie sądzę, że ktoś za granicą ( poza USA ) zmieniał klawiaturę na standard US by móc pisać po polsku w standardzie gdzie ą=alt+a ale jak komuś zależy to wystarczy doinstalować polską klawiaturę programisty i przełączać sobie w trakcie pisania. Ja tak robię w drugą stronę jak potrzebuję znaki niemieckie.

Podobne wątki

  1. Podwodne przygody, czyli Masakrer Torpedo UW foty.
    By masakrer in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 403
    Ostatni post / autor: 30.09.15, 19:08

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.