Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35

Wątek: Autofocus - ??

  1. #21

  2. #22
    | OlyJedi Awatar kasprzyk
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Posty
    3.715
    Siła reputacji
    87
    Moja galeria
    Witaj

    Jeżeli nie lubisz książek, lub Ci się nie chce ich czytać (też zawodowcem w tym nie jestem ) koniecznie zacznij od tego:



    Interaktywna Szkoła Fotografowania National Geographic

    bardzo przejrzysty, dostępny i prosty opis poparty przykładami, ja zaczynałem od tego i trochę teraz już wiem .

    Powodzenia
    Olympus C-7070, E3, ZD 14-42 i 70-300

  3. #23
    | OlyJedi Awatar andre77
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Samoklęski Kolonia Druga
    Posty
    183
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Podstawy się kłaniają a bez tego żadnych rad nie zrozumiesz, więc najpierw musisz sam popracować i trochę poszukać w necie bo materiałów sporo.
    http://www.horazy.republika.pl/2.htm
    http://www.horazy.republika.pl/2_2.htm
    http://www.horazy.republika.pl/2_4.htm
    Jeżeli widzisz tonącego człowieka i chciałbyś jednocześnie uratować go i zachować na zdjęciu to wydarzenie. Jaki rodzaj filmu zastosujesz?

  4. #24

    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    11
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez milek407 Zobacz posta
    Przypuśćmy jest godzina 13:00 jest piękny słoneczny dzień ustawiam aparat na 1/125 i F4
    W słoneczny dzień przy takich parametrach i nawet iso 100 to raczej mocno prześwietli Ci.
    Do zwierzątek czas powinien być wyraźnie krótszy, chyba że są w bezruchu.

  5. #25
    | OlyJedi Awatar kubi
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Posty
    394
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Przepraszam, podłączę się pod temat - samoloty to nie wiewiórki
    Miałem okazję spędzić kilka chwil na lotnisku w Pyrzowicach. Miałem ze sobą olka i tele 40-150. Nadarzyła się okazja, aby zrobić kilka zdjęć startujących maszyn. Niestety efekty są rozczarowujące. Nie gniewajcie się, że wstawiam katastrofalnej jakości zdjęcia, ale chciałem zapytać Was - profesjonalistów, znawców techniki co zrobiłem nie tak... Brak tu ostrości, szumy... Używałem priorytetu przesłony, ISO 100, stabilizacja włączona. Zdjęcia wyglądają jak z komórki (albo nawet gorzej). Czy użyłem nieodpowiedniej stabilizacji, było jeszcze za ciemno - czy w końcu coś nie tak z aparatem.

    bardzo proszę o ewentualną pomoc, podpowiedź.







    Cierpliwość jest gorzka, ale jej owoce są słodkie.

  6. #26
    | OlyJedi Awatar outback
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Crows Nest
    Posty
    66
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez milek407 Zobacz posta
    1.No dobra, ale na czym polegają te namiary 14-42 – czyli od 14 cm można najbliżej cyknąć ?, ale co z tym -42, jak to w ogóle wygląda ?
    2. Co to jest 1: w 1:3.5
    Kolego od roku jesteś w klubie i o takie rzeczy pytasz? dziwne.
    żartowniś

  7. #27
    | OlyJedi Awatar rodia
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Koszalin
    Posty
    883
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez kubi Zobacz posta
    Przepraszam, podłączę się pod temat - samoloty to nie wiewiórki
    Miałem okazję spędzić kilka chwil na lotnisku w Pyrzowicach. Miałem ze sobą olka i tele 40-150. Nadarzyła się okazja, aby zrobić kilka zdjęć startujących maszyn. Niestety efekty są rozczarowujące. Nie gniewajcie się, że wstawiam katastrofalnej jakości zdjęcia, ale chciałem zapytać Was - profesjonalistów, znawców techniki co zrobiłem nie tak... Brak tu ostrości, szumy... Używałem priorytetu przesłony, ISO 100, stabilizacja włączona. Zdjęcia wyglądają jak z komórki (albo nawet gorzej). Czy użyłem nieodpowiedniej stabilizacji, było jeszcze za ciemno - czy w końcu coś nie tak z aparatem.

    bardzo proszę o ewentualną pomoc, podpowiedź.



    Problemem jest mocne niedoświetlenie fotki. Zobacz histogram dla pierwszej:


    Ten cypek pierwszy z lewej to samolot, to drugie większe to niebo.

    Fotografowałeś przy niekorzystnym układzie światła-samolot-fotograf. I tyle.
    Dodatkowo podejrzewam, ze to są cropy z calych kadrow, na 150 nie zrobisz takiego zbliżenia przecież.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	hist.jpg
Wyświetleń:	389
Rozmiar:	3,9 KB
ID:	15554  

  8. #28
    | OlyJedi Awatar kubi
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Posty
    394
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    rodia dziękuję za poświęcony czas
    1. słońce było lekko nad horyzontem (wschód) - godzina około 6.20
    2. promienie słoneczne po odbiciu od samolotu w moim kierunku tworzyłyby kąt około 135 stopni
    3. z oryginalnych zdjęć musiałem te samoloty troszkę wykadrować - ogniskową miałem około 120 mm, samoloty kilka sekund po oderwaniu się od ziemi, byłoby za dużo nieba
    Czy w takiej sytuacji powinienem włączyć stabilizację pionową, chodzi mi o to, że śledząc samolot, robię ruch poziomy (prawie poziomy) aparatem.
    Cierpliwość jest gorzka, ale jej owoce są słodkie.

  9. #29
    | OlyJedi Awatar rodia
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Koszalin
    Posty
    883
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez kubi Zobacz posta
    rodia dziękuję za poświęcony czas
    1. słońce było lekko nad horyzontem (wschód) - godzina około 6.20
    2. promienie słoneczne po odbiciu od samolotu w moim kierunku tworzyłyby kąt około 135 stopni
    3. z oryginalnych zdjęć musiałem te samoloty troszkę wykadrować - ogniskową miałem około 120 mm, samoloty kilka sekund po oderwaniu się od ziemi, byłoby za dużo nieba
    Czy w takiej sytuacji powinienem włączyć stabilizację pionową, chodzi mi o to, że śledząc samolot, robię ruch poziomy (prawie poziomy) aparatem.


    Staraj się kadrować podczas fotografowania. Przycinanie obrazu później zawsze objawi się gorszą jakością małych elementów zdjęcia.
    Powinieneś użyć stabilizacji IS.1.
    IS.2 oraz IS.3 służą do ponoramowania pioziomego i pionowego. Poza tymi dwoma technikami zawsze używaj IS.1.
    Pewnie robiłeś zdjecia w JPG. W takim wypadku przy włączonej GRADACJI NA AUTO aparat wyciąga cienie - stąd masz szum w niedoświetlonym samolocie na małym ISO.

  10. #30
    | OlyJedi Awatar kubi
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Posty
    394
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Na 200% zdjęcia w RAW-ie.
    Gradacja na AUTO. Stabilizacja była IS.1
    Zastanawia mnie to, że czasy były od 1/320 do 1/640 a zdjęcia są jak poruszone. AF był na C-AF, później też próbowałem S-AF. Mam nadzieję, że to tylko wina oświetlenia i moich rąk.
    Pozostają mi dalsze próby.
    Cierpliwość jest gorzka, ale jej owoce są słodkie.

Podobne wątki

  1. E-PL2 + 14-150 - autofocus porównywalny do...?
    By dog_master in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19.05.11, 18:51
  2. 790 sw poprawic autofocus?
    By gooral in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 5.10.10, 22:51
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15.04.10, 08:10
  4. Autofocus w E-410, szkiełka do E-410
    By przemoo in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 25.10.07, 10:07
  5. Autofocus-nowy program TV o fotografii
    By mini21 in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 6.12.06, 01:20

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.