Strona 5 z 23 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 221

Wątek: Jaką lornetkę polecacie ??

  1. #41
    | OlyJedi
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    okolice Zambrowa, podlaskie
    Posty
    75
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    W ostatni weekend w W-wskim sklepie Teleskopy porównywałem sobie chwilkę Nikony Action Ex 10x50 i 12x50. I niestety ten drugi wyszedł mi wyrażnie na minus. Obraz jakis niezbyt klarowny i do tego w jakieś żółte odcienie mi wpadał. A potem jeszcze dachowiec Sporter Ex i tu juz niestety od razu poczyłem ze to nie dla mnie zupełnie. Nie mam jak jej uchwycic konkretnie w moje dość duże łapki. Niedawno używałem kilka dni pożyczonej Delty Optical Silver 10x50 i to było całkiem fajne szkło. jakoś jednak sie uczepiłem odstających okładzin na obudowie. A ze chciałbym zeby to był zakup na dłuzej wiec... W Nikonach EX za to spasowanie pokrycia gumowego jest na oko o wiele lepsze. Gdybym patrzył na Olympusa EXPS to moze jeszcze 10x42 by był sensowny. Zastanawiam sie tylko jaki jest realnie spadek jasnosci obrazu miedzy okularem 42 a 50mm. Pozdrawiam wszystkich i dziekuje za podpowiedzi!

  2. #42

    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    katowice
    Posty
    33
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    tak się składa,że na cene lornetki mają wplyw nie tylko własności optyczne,ale też mechaniczne i jakość materiału z którego została wykonana.Lornetka 10x50 to kompromis,bo w dzień wystarczy mniejsza co się przekłada na gabaryty i wagę lornetki zaś nocą lepsza była by większa,powiększenie 12 razy i więcej powoduje drganie obrazu i pole widzenia jest mniejsze,dlatego warto sprecyzować swoje potrzeby.Nikon EX 10x50 to solidna lornetka,ja użytkuje ją pół roku troche do przyrody i do astro,tak krakowskim targiem.

  3. #43
    | OlyJedi Awatar Weasly
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Sandomierz
    Posty
    154
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Mam pytanko czy orientujecie się coś na temat lornetek Pentax'a ??? chodzi mi po głowie coś używanego i małego... np. cos takiego

    http://allegro.pl/mini-lornetka-pent...328795036.html

    http://allegro.pl/mini-lornetka-pent...314686817.html


    Czy warte jest to tych pieniędzy ? jak się ma jakoś do ceny ?
    *** Widziałem rzeczy, w które, wy ludzie, nigdy byście nie uwierzyli. ***
    ++++++++++ http://www.flickr.com/photos/67569374@N05/ +++++++++++
    -------------------------------------------------------------------------------------

  4. #44
    | OlyJedi Awatar jozinzbazin
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Grodzisk Mazowiecki(okolice)
    Posty
    414
    Siła reputacji
    31
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Weasly Zobacz posta
    Mam pytanko czy orientujecie się coś na temat lornetek Pentax'a ??? chodzi mi po głowie coś używanego i małego... np. cos takiego

    http://allegro.pl/mini-lornetka-pent...328795036.html

    http://allegro.pl/mini-lornetka-pent...314686817.html


    Czy warte jest to tych pieniędzy ? jak się ma jakoś do ceny ?
    Nie miałem ich w garści,a patrząc na parametry powiem Ci,że to kiepski wybór.Za tą kasę kupiłem olka 8x40,miałek kilka dni zanim zamieniłem na 10x50.Te,które prezentujesz są mniejsze,lżejsze chyba,wygląda mi na dachowca,a gość pierdoły opowiada,bo najwyższa klasa nie kosztuje 200-300 złociszy.Wstąp do jakiegoś mega sklepu i macaj tam do woli (lornety oczywiście) i na pewno zorientujesz się co i jak się je.Jednak to tylko moja opinia.

  5. #45
    | OlyJedi Awatar Weasly
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Sandomierz
    Posty
    154
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    no ok, racja trzeba wybadać w sklepach. A co do jakości i jasności obrazu w olkowych lornetkach ? sprawdzają się ?
    *** Widziałem rzeczy, w które, wy ludzie, nigdy byście nie uwierzyli. ***
    ++++++++++ http://www.flickr.com/photos/67569374@N05/ +++++++++++
    -------------------------------------------------------------------------------------

  6. #46
    | OlyJedi Awatar jozinzbazin
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Grodzisk Mazowiecki(okolice)
    Posty
    414
    Siła reputacji
    31
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Weasly Zobacz posta
    no ok, racja trzeba wybadać w sklepach. A co do jakości i jasności obrazu w olkowych lornetkach ? sprawdzają się ?
    Powiem tak,że będąc na "macaniu" zdecydowałem na standard DPS I Olka.Do porównania - takiego na oko - miałem koło 20 różnych modeli Nikona,Olka i innych mniej znanych.Pomimo,iż porównywałem serie profesjonalne i rekreacyjne , to różnica nie powaliła mnie na kolana.Zakres cenowy zawierał się w wartości około 120-2000 zł. Moja 10x50 DPS I daje ostry,wyraźny i wystarczająco jasny obraz.Użytkowałem ją dotychczas w dni słoneczne i pochmurne,wieczorem,o zmierzchu po zachodzie słońca,bliżej i dalej od celu.Eksperymentalnie pogapiłem się w gwiazdy i na przelatujące wyyyyyyysoko samoloty.Jestem po prostu zadowolony,ale dodam,że nie miałem w ręku sprzętu za kilka tysi.Zdecydowanie odradzam zoom,a stałe z serii rekreacyjnych mnie zaspokajały.Dlaczego Olek ?
    A jak bym wyglądał z systemem 4/3 i lornetą Nikona?
    Czułbym się jak konfident.
    A na Olka popatarz nawet na firmowej www
    http://www2.olympus.pl/binoculars/?_s_icmp=oplprod003
    Ostatnio edytowane przez jozinzbazin ; 23.11.10 o 18:17

  7. #47

    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    1
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Jaką lornetkę polecacie ??

    Witam,

    chcę kupić komuś w prezencie lornetkę. Moge przeznaczyć do 200 zł. Przeznaczenie - oglądanie świata z bliska . Lornetka musi byc lekka i mieć niewielkie gabaryty (do autostopa, w górki itd). ma być z tego frajda. Nie potrzebuję jednak w żadnym wypadku sprzętu do oglądania ptaszków w szczególe itd.
    Możecie coś polecić? Jest szansa żeby kupić coś co spełni swoją rolę ? .

    zastanawiałem się czy takie coś jak:
    Olympus 8x21 RCII

    Celestron Outland 8x25

    do czegoś się nadaje ?
    Czy lepiej w ogóle odpuścić sobie szukanie za taką kasę?
    Ostatnio edytowane przez pietrek83 ; 16.12.11 o 01:09

  8. #48

    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Jaką lornetkę polecacie ??

    Nie polecam Olympusa 8x25 WPll parametry idealne ale to nie wszystko ! miałem w rękach dwie sztuki i obie rozkalibrowane , widać podwujnie (kalimacja) a serwis tego nie koryguje !

  9. #49
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Jaką lornetkę polecacie ??

    Cytat Zamieszczone przez jozef709 Zobacz posta
    .....widać podwujnie (kalimacja) a serwis tego nie koryguje !
    A co ma serwis do tego.Slownik wystarczy,abo edytor jaki.

  10. #50
    | OlyJedi Awatar Skora
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    Świnoujście
    Posty
    308
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria

    Odp: Jaką lornetkę polecacie ??

    Mirek54, ale się uśmiałem.
    E-30 + E-3 + trochę różności, co by pasowały do całości.

Podobne wątki

  1. przeliczenie mm aparatu na lornetkę ;)
    By kasprzyk in forum Lornetki
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 22.09.16, 22:16
  2. kamera video - co polecacie?
    By pawel-5 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 9.04.10, 11:08
  3. Najańszy kompakt. Co polecacie?
    By zieli33 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 1.09.09, 15:25

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.