Strona 3 z 23 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 221

Wątek: Jaką lornetkę polecacie ??

  1. #21
    | OlyJedi Awatar Kordek
    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Prawie Zakopane
    Posty
    383
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    No przekonuje się do niej. Jednak lepsza niż moja stara lornetka.
    E-3, E-510

  2. #22
    | OlyJedi Awatar paszczol
    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    Dawniej - Bydgoszcz
    Posty
    506
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    To się pochwalę.

    Kupiłem na allegro Rosyjską 12x45 (nazwa to trzy literki rosyjskie i 2). Kapitalna jakość i bajeczne zblizenie, bajka...za 128zł.

  3. #23
    | OlyJedi Awatar voovoo2
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Olsztyn
    Posty
    2.638
    Siła reputacji
    121
    Moja galeria
    Możesz podac pozostałe parametry,takie jak wymiary i waga?

  4. #24
    | OlyJedi Awatar paszczol
    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    Dawniej - Bydgoszcz
    Posty
    506
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Ja?

    Nie ma problemu. W nazwie ma trzy Rosyjskie litry i na końcu cyfrę 2. Litery słabo pamiętam z lekcji rosyjskiego, ale to będzie chyba "B P CZ 2".
    Parametry lornetki 12x45 to = 12xzbliżenie, 45mm = średnica soczewki, jak w obiektywie, odpiowiadającej za ilość wpadającego światła. Im wicej, tym lepiej, bo zobaczymy jeszcze coś o zmroku.

    Waga na której się waże (elektr.) nie drgnęła po położeniu lornetki, więc podaję na oko - 300 do 500g. Długość x szerokość 18x18 cm. Najgrubsze miejsce to oczywiście to, gdzie są ostatnie soczewki - 5,5cm. Obudowa pancerna metalowa, niczym stary poczciwy Zenit. Rozstaw oczywiście regulowany, każdy okular posiada regulację "ostrości". Naprawdę obraz jak żyleta, chciałbym mieć taki obiektyw...

    Wieczorem mogę zrobić dla Ciebie zdjęcia, wygląda podobnie jak ta:
    http://www.allegro.pl/item731155764_..._vergutet.html

    Polecam zajrzeć na tą aukcję (ta sama firma) pewnie na tą bym się decydował, gdybym nie miał. Tyle, że ma mniejszą średnicę soczewek i jest krótsza:
    http://www.allegro.pl/item736313310_...0.html#gallery

    Co do INNYCH "CIEKAWYCH" LORNETEK:
    Zdecydowanie polecam odpuścić sobie wszelkie Rosyjskie nowości w gumie... Tato taką kupił za 50 zł. Ma zbliżenie 999x9999 (czyli istna fikcja) a obraz zawsze widzę podwójnie. 12 krotne zbliżenie w mojej lornetce to niemalże maximum jakie nadaje się do trzymania bez statywu. Sądzę, że żadny z tych nowych plastików nie mają prawdziwego zbliżenia wpisanego na obudowie, dlatego wybrałem model "z tamtych lat".
    Ostatnio edytowane przez paszczol ; 9.09.09 o 09:55

  5. #25
    | OlyJedi Awatar Sebastian_T
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    222
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paszczol Zobacz posta
    W nazwie ma trzy Rosyjskie litry i na końcu cyfrę 2. Litery słabo pamiętam z lekcji rosyjskiego, ale to będzie chyba "B P CZ 2".
    Parametry lornetki 12x45 to = 12xzbliżenie, 45mm = średnica soczewki, jak w obiektywie, odpiowiadającej za ilość wpadającego światła. Im wicej, tym lepiej, bo zobaczymy jeszcze coś o zmroku.
    Zapewne to taka: BPC2
    Sebastian_T

  6. #26
    Awatar gajos007
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Węgorzewo
    Posty
    26
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Ja mogę polecić lornetkę Nikon Action 8x40 8.2*.Cena w okolicach 250zł jasna i dość lekka.Do moich celów czysto amatorskich sprawdza się idealnie.

    Natomiast odradzam zakup lornetki Nikon Sprint IV 10x21 5*.Ok jest mała lekka i poręczna natomiast przyjemności z używania 0(słownie zero).Ciemna strasznie obraz, jakby to powiedzieć, się zlewa,dość ciężko się ustawia ostrość.Dla mnie używanie tej lornetki to katorga.

  7. #27
    | OlyJedi Awatar paszczol
    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    Dawniej - Bydgoszcz
    Posty
    506
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Sebastian_T Zobacz posta
    Zapewne to taka: BPC2
    Tak. Wiele osób pisze o lornetkach za 300, 400 zł lub droższych. Swoją kupiłem na allegro za 120zł jeśli dobrze jeszcze pamiętam, gorąco polecam. Jakość nieskazitelna, cena niższa...


    Tutaj b. podobna, ja nie mam tego "pokrętła na zawiasie", reszta taka sama.
    BPC2 allegro
    Ostatnio edytowane przez paszczol ; 28.03.10 o 09:49

  8. #28
    | OlyJedi Awatar marwis
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    Gdansk
    Posty
    157
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Od miesiąca używam William Optics 7x50 ED, kupiłem ją do obserwacji Zatoki Gdańskiej z okna i na jacht.
    polecam, ma tylko jedną wadę - wagę... ale ja i tak z lornetką nie chodzę. Jest też dość droga - 1300 PLN, ale myślę że warto. Przed zakupem bawiłem się też Vixenem Ultima 8x56 - też jest bardzo dobra i co ważniejsze lekka, ale na łódkę szkoda byłoby mi ją brać, jest zdecydowanie mniej pancerna.
    E 410 ZD 9-18, 14-42, 18-180, FL 36R, PS S90

  9. #29
    | OlyJedi Awatar yac
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    k/3M
    Posty
    2.387
    Siła reputacji
    286
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez marwis Zobacz posta
    Od miesiąca używam William Optics 7x50 ED, kupiłem ją do obserwacji Zatoki Gdańskiej z okna i na jacht.
    polecam, ma tylko jedną wadę - wagę... ale ja i tak z lornetką nie chodzę. Jest też dość droga - 1300 PLN, ale myślę że warto. Przed zakupem bawiłem się też Vixenem Ultima 8x56 - też jest bardzo dobra i co ważniejsze lekka, ale na łódkę szkoda byłoby mi ją brać, jest zdecydowanie mniej pancerna.
    Zdecydowanie dobry sprzęt
    Ale jakość niestety kosztuje
    Jacek

  10. #30
    | OlyJedi
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp.
    Posty
    180
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Kordek Zobacz posta
    W końcu dostałem (znaczy kupiłem) lornetkę Olympus 10x42 EXWP I
    Czy mógłbyś coś napisać o Swoim wyborze po prawie roku używania. Czy masz do jakiejś innej lornetki porównanie? Jestem też ną zainteresowany ( i pewnie nie tylko ja ).
    pozdrawiam Krzysiek

Podobne wątki

  1. przeliczenie mm aparatu na lornetkę ;)
    By kasprzyk in forum Lornetki
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 22.09.16, 22:16
  2. kamera video - co polecacie?
    By pawel-5 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 9.04.10, 11:08
  3. Najańszy kompakt. Co polecacie?
    By zieli33 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 1.09.09, 15:25

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.