No i dosyc dobry debiut zdec nocnych. Pierwsze krzywe - leci w lewa strone. Z drugiego i trzeciego wybralbym chyba trzecie - jakies bardziej dramatyczne zabarwienie. Czwarte natomiast wyprostowalbym ta sciane po lewej no i witraz tez jest krzywy.
Olympus C-750, 2 x 128MB + 16MB xD Olympus, Tuleja + UV King + PL-CIR HOYA STD + Filtr gwiazdkowy 6x + Dekielek, Velbon DX-888
Nie no, całkiem fajne. Mnie najbardziej przypadła do gustu fotka nr.2 - ciekawy kolor i gwiazd troszkę. Fakt w nocy ciężko wypoziomować jest aparat bo niewiele widać w lcd ale statyw z poziomicą może trochę w tym pomóc.
>>ROMAN<<
plfoto:authorname=trax
Niestety troszke krzywe, pierwsze 3 zdjęcia robione były na małym 10 cm tripodzie z giętkimi nózkami postawionym na dachu samochoduPróbowałem to poobracać troszkę ale chyba nie do końca wyszło.
Dorzucę jeszcze jedną fotkę (cerkiew, z której jest zdjęcie witrażu):
C-4000Z + SM 16 MB Olympus + SM 128 MB Kingston + tuleja King 52 mm + Hoya UV Super HMC.
Pierwsze 3 foty krzywe (co juz wiadomo, wiec nie wiem po co to pisze :P ).
1 fota troche za jasna. Z 2 i 3 bardziej podoba mi sie 2 (3 strasznie zaszumiona).
Witraz poza tym ze krzywy, to OK.
Pozostale zdjecia mi sie nie podobaja.
Kregon
Olympus C-765 UZ + 512MB + tuleja + UV + soczewki +1D, +2D, +4D + polar + statyw
Moje PL Foto - ZAPRASZAM
Pierwsze 4 zdjęcia są materiałem na dobre zdjęcia.
Jak już była mowa, wymagają wyprostowania, a w 2 i 3 próbowałbym trochę popracować nad kolorystyką.
Nie wiem jak inni, ale ja już nie pokazuję zdjęć, które nie przeszły przez PS. Może aparat jest zbyt marny, ale przed obróbką zdjęcia wg mnie nie wyglądają zadawalająco.
@wrocek - co sugerowałbyś zmienić w kolorystyce?
C-4000Z + SM 16 MB Olympus + SM 128 MB Kingston + tuleja King 52 mm + Hoya UV Super HMC.
@mayonez:
Wszystko zależy od tego co chcesz pokazać![]()
Ja widziałbym to np. tak (przy minimalnej ingerencji w zdjęcie):
oryginał
po retuszu
i jeszcze po usunięciu szumów programem Neat Image
Przy okazji pokazały się większe szumy, ale przy zmniejszonym zdjęciu już tu niewiele można zrobić.
PS. Oczywiście wraca stary problem, że każdy monitor pokazuje inaczej.
Niom, po retuszy jest po prostu inaczej, sam nie wiem czy lepiej. Niestety szumy na tym zdjeciu sa w ogóle duże, niedobrze wygląda to na zdjęciu w oryginalnych rozmiarach, i jeszcze te hoty.. Nie wiem czy to normalne przy 16" naświetlania.
C-4000Z + SM 16 MB Olympus + SM 128 MB Kingston + tuleja King 52 mm + Hoya UV Super HMC.
Przy jakim ISO robiłeś te zdjęcia ?