Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Tła !

  1. #1
    Awatar xrebelxsoulx
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    HollyŁódź
    Posty
    108
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Tła !

    hej : )

    chciałam was zapytać. w fotografii studyjnej używacie teł polipropylenowych czy kartonowych ? czytałam na różnych porach ze poli, są gorsze...ale ja np. kupiłam owe tło i nie uważam, żeby było złe. co do kartonowych to nigdy nie miałam z nimi styczności. stąd właśnie pytanie jak się na opba rodzaje zapatrujecie?

    i druga sprawa... lubię zdjecia na których tło nie jest banalne, podobają mi się strasznie ornamenty. nie spotkałam się nigdzie z takim tłem i myślałam, żeby spróbować kupić któryś z powyższych rodzajów teł i po prostu pomalować farbą lub spreyem. który rodzaj będzie do tego lepszy i czy wogóle myślicie że cos takeigo się uda

    pozdrawiam !
    'heaven...I'm in heaven and my heart beats so, that I can hardly speak..'


    __________

    “Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić , aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali.” - Don McCullin

  2. #2
    | OlyJedi Awatar mynameisnobody
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    980
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    tło pod tytułem chroma key (zielone np.) i w PSie dorobisz dowolne ornamenty

  3. #3
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez xrebelxsoulx Zobacz posta
    hej : )

    chciałam was zapytać. w fotografii studyjnej używacie teł polipropylenowych czy kartonowych ? czytałam na różnych porach ze poli, są gorsze...ale ja np. kupiłam owe tło i nie uważam, żeby było złe. co do kartonowych to nigdy nie miałam z nimi styczności. stąd właśnie pytanie jak się na opba rodzaje zapatrujecie?

    i druga sprawa... lubię zdjecia na których tło nie jest banalne, podobają mi się strasznie ornamenty. nie spotkałam się nigdzie z takim tłem i myślałam, żeby spróbować kupić któryś z powyższych rodzajów teł i po prostu pomalować farbą lub spreyem. który rodzaj będzie do tego lepszy i czy wogóle myślicie że cos takeigo się uda
    Tła kartonowe są lepsze choć droższe i mniej trwałe.
    Możesz pomalować dowolny podkład. Wacek maluje płytę pilśniową, ja używam teł farbowanych lub malowanych czymś, co przypomina farbę olejną (chlorokauczuk?).

    Cytat Zamieszczone przez mynameisnobody Zobacz posta
    tło pod tytułem chroma key (zielone np.) i w PSie dorobisz dowolne ornamenty
    Tła nadające się do kluczowania mają wiele wad i dlatego nie używa się ich zbyt często. Zmieniają kolor fotografowanych obiektów (kluczowanie po chrominancji odejmuje ze zdjęcia kluczowany walor by zlikwidować zielone/niebieskie zafarby na krawędziach).
    Tło takie wymaga tez świetnego oświetlenia, co dla wielu może być zbyt kosztowne/za trudne.

    Pozdrawiam
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  4. #4
    Awatar xrebelxsoulx
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    HollyŁódź
    Posty
    108
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    tylko, że ja ps'em nie umiem się obsługiwać. z resztą trudno mi się do niego przekonać. nie chce się bawić w jakieś mocniejsze przerabianie zdjęć...
    'heaven...I'm in heaven and my heart beats so, that I can hardly speak..'


    __________

    “Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić , aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali.” - Don McCullin

  5. #5
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez xrebelxsoulx Zobacz posta
    tylko, że ja ps'em nie umiem się obsługiwać. z resztą trudno mi się do niego przekonać. nie chce się bawić w jakieś mocniejsze przerabianie zdjęć...
    Do kluczowania po chrominancji to oprócz PS trzeba kupić oprogramowanie za $500+, choć nie ma potem wielkich kłopotów, kilka kliknięć i magia się dzieje.

    Pozdrawiam
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  6. #6
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar droplet
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.359
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria
    Ja kupiłem sobie tło poli bo kosztowało tylko 25zł i przy większej GO dostaję morę.
    Wolę papier ale jest drogi

  7. #7
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

  8. #8
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    Świetny materiał poglądowy, tylko w studio foto trudno użyć halogenów budowlanych.
    Dwie lampy z rozpraszaczami to już wszystko, co niektórzy w studio posiadają.

    Pozdrawiam
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    153
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    RadioErewan a jakie oprogramowanie taką magie robi jeżeli możesz zdradzić bardzo proszę
    Pozdrawiam
    OBYWATELGC

  10. #10
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Na przykład to:
    http://www.digitalanarchy.com/primatte/main.html
    Polecam filmy instruktażowe.

    Pozdrawiam
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.