Strona 1 z 30 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 297

Wątek: Po co w lustrzance cyfrowej lustro?

  1. #1
    rodzyn
    Gość

    Po co w lustrzance cyfrowej lustro?

    Moja teoria jest może kontrowersyjna, ale przy rozsądnym podejściu czytających może wywołać refleksję :
    lustrzanki cyfrowe to tylko boczny tor fotografii cyfrowej.
    Zaistniały dla wygody reporterów!!! w chwili zmiany analogu na cyfrę , później spece od marketingu zrobili resztę .
    Tak naprawdę przyszłością są hybrydy w stylu G1 zresztą pierwotny pomysł Minolty zapoczątkowany w A 1, potem A 2 i uszczuplony w A 200.
    Już w A 2 był znakomity wyświetlacz w wizjerze (prawie 1mln pixli) choć postęp wizjera w G1 ogromny to gdyby wszyscy wielcy nie poszli za szmalem to dzisiaj jakość tych wyświetlaczy przewyższała by wszystkie pro celowniki lustrzano - pryzmatyczne !!!!
    Powstaje prowokujące pytanie : po co w lustrzance cyfrowej lustro ????????
    ?????????????????????????????????????????????????? ????????????????

    Od początku mojej przygody z cyfrą do dzisiaj obok przemijających lustrzanek
    zawsze towarzyszą mi minolty najpierw A1 (5mln) , a później znacznie bardziej uprofesjonalniona A2 (8mln i ob 28-200 2.8 APO, świetną stabilizaję obrazu w korpusie - to pomysł Minolty!!!,funkcjach o których wiele profesjonalnych lustrzanek mogło wówczas zapomnieć!) cały czas , nawt dziś z nich(A2) korzystam , obok E3, w tej chwili też G1-refleksja taka - gdyby wówczas gra rynkowa wielkiej reszty nie zmusiła Minolty do stworzenia lustrzanki(zresztą świetnej 7D) to powstała by może A3 .itp.... z większą matrycą i wymiennymi szkłami i wtedy reszta musiała by też przśpieszyć i aparat klasy G1 mielibyśmy najpóźniej w 2005r, a szkła o dużej jasności ważyłyby 1/3 i kosztowały 1/3.
    Mógłbym pisać bardzo długo , w foto siedzę od 40 lat, a w cyfrze od przyzwoitego jej początku i pozwoliłem sobie na krótką refleksje!

    I jeszcze raz pytam i prowokuję : po co w lustrzance cyfrowej lustro ????????

  2. #2
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez rodzyn Zobacz posta
    Moja teoria jest może kontrowersyjna, ale przy rozsądnym podejściu czytających może wywołać refleksję :
    lustrzanki cyfrowe to tylko boczny tor fotografii cyfrowej.
    Zaistniały dla wygody reporterów!!! w chwili zmiany analogu na cyfrę , później spece od marketingu zrobili resztę .
    Tak naprawdę przyszłością są hybrydy w stylu G1 zresztą pierwotny pomysł Minolty zapoczątkowany w A 1, potem A 2 i uszczuplony w A 200.
    Już w A 2 był znakomity wyświetlacz w wizjerze (prawie 1mln pixli) choć postęp wizjera w G1 ogromny to gdyby wszyscy wielcy nie poszli za szmalem to dzisiaj jakość tych wyświetlaczy przewyższała by wszystkie pro celowniki lustrzano - pryzmatyczne !!!!
    Powstaje prowokujące pytanie : po co w lustrzance cyfrowej lustro ????????
    ?????????????????????????????????????????????????? ????????????????

    Od początku mojej przygody z cyfrą do dzisiaj obok przemijających lustrzanek
    zawsze towarzyszą mi minolty najpierw A1 (5mln) , a później znacznie bardziej uprofesjonalniona A2 (8mln i ob 28-200 2.8 APO, świetną stabilizaję obrazu w korpusie - to pomysł Minolty!!!,funkcjach o których wiele profesjonalnych lustrzanek mogło wówczas zapomnieć!) cały czas , nawt dziś z nich(A2) korzystam , obok E3, w tej chwili też G1-refleksja taka - gdyby wówczas gra rynkowa wielkiej reszty nie zmusiła Minolty do stworzenia lustrzanki(zresztą świetnej 7D) to powstała by może A3 .itp.... z większą matrycą i wymiennymi szkłami i wtedy reszta musiała by też przśpieszyć i aparat klasy G1 mielibyśmy najpóźniej w 2005r, a szkła o dużej jasności ważyłyby 1/3 i kosztowały 1/3.
    Mógłbym pisać bardzo długo , w foto siedzę od 40 lat, a w cyfrze od przyzwoitego jej początku i pozwoliłem sobie na krótką refleksje!

    I jeszcze raz pytam i prowokuję : po co w lustrzance cyfrowej lustro ????????
    Moje pierwsze prawdziwe cyfrówki - D5 i D7i. Ale... porównywalne do nich serie Olympusów czy Nikonów też zniknęły, mimo, że firmy istnieją.
    A po co lustro, to było milion dyskusji.
    Jak ustawianie ostrości będzie działać tak samo szybko bez lustra i jak jakość wyświetlaczy dorówna matówkom, to znikną lustra.

    Pozdrawiam
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  3. #3
    rodzyn
    Gość
    cyt:Moje pierwsze prawdziwe cyfrówki - D5 i D7i. Ale... porównywalne do nich serie Olympusów czy Nikonów też zniknęły, mimo, że firmy istnieją.
    A po co lustro, to było milion dyskusji.
    Jak ustawianie ostrości będzie działać tak samo szybko bez lustra i jak jakość wyświetlaczy dorówna matówkom, to znikną lustra.

    ustawienie ostrości w A2 jest szybsze i precyzjniejsze niż w M7D którą też miałemoraz wielu innych wszpółczesnych luster!, a jakość i funkcjonalność wyświetlacza w G1 poza pewnymi skrajnymi zatosowaniami już przewyższa układ pryzmat -lustro (wnoszący wiele mikrodrgań oddziałujących na matrycę w trakcie pracy i pracują z obrazem nie rzeczywistym jak wyświetlacze, w których wreszcie jest pominięta jasność optyki - czy światło 2, czy 8 obraz wyświetlany jest tak samo jasno, i jeszcze świetne dodatkowe wspomaganie manualnego ustawiania ostrości!!!
    Jak ktoś ma kontakt z A2 i G1 namawiam do zabawy zwłaszcza z A2
    Ostatnio edytowane przez rodzyn ; 19.03.09 o 18:29

  4. #4
    | OlyJedi Awatar irek50
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    Oczywiście żyjemy aktualnie w okresie zmierzchu lustrzanek (5 do 15 lat moim zdaniem)... Po udoskonaleniu podglądu na LCD nie będzie sensu komplikować aparatu mechanicznym latającym lustrem
    ---------------------
    ps: Aparaty celownikowe miały wadę paralaksy optycznej, a matówkowe i lustrzanki wadę paralaksy czasowej (matówkowe czyli np. Globika , Mentor, Sinar albo Linhof znacznie większą )--Cyfrówki bez lustra ominą w przyszłości te rafy ...
    Ostatnio edytowane przez irek50 ; 19.03.09 o 18:45

  5. #5
    | OlyJedi Awatar zibi1303
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Gdynia
    Posty
    2.876
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    5-15 lat... to jeszcze spory kawał czasu. Z drugiej strony kiedy lustro nie będzie potrzebne Olek i Panaś już będą mieli spory system m4/3. Jeśli tak się stanie to większy problem będą mieli żółci i czerwoni niż my
    /*...................*/
    /* ...........................*/

  6. #6
    | OlyJedi Awatar mynameisnobody
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    980
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    do 5 lat moim zdaniem nastąpi exitus tej przejściowej techniki zwanej dzisiaj DSLR.
    Nic nie stoi na przeszkodzie by zrezygnować z tego garba już dziś prócz (aż!) powodów czysto marketingowych (koszty wdrażania i reklamy).
    Lustro i matryca to był od samego początku słabo rokujący mezalians.

    olympus znów mąci w tym fototechnicznym bajorze że grube ryby będą musiały pofatygować się w kierunku powierzchni.

  7. #7

    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    Modlin Twierdza
    Posty
    24
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Wyjdź porobić zdjęcia w nocy i zabierz ze sobą g1 czy jak on tam się nazywa, i lustrzankę cyfrową. wtedy zrozumiesz przewagę optyki nad elektroniką

  8. #8
    | OlyJedi Awatar irek50
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    zibi1303: Już teraz szykowałem się na m4/3, ale kupiłem tymczasem lustrzankę E-3
    -------------
    Czekam cierpliwie na m4/3 w wersji pro lub choć semi-pro...
    Ostatnio edytowane przez irek50 ; 19.03.09 o 18:57

  9. #9
    | OlyJedi Awatar zibi1303
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Gdynia
    Posty
    2.876
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez irek50 Zobacz posta
    zibi1303: Już teraz szykowałem się na m4/3, ale kupiłem tymczasem lustrzankę E-3
    -------------
    Czekam na m4/3 w wersji pro lub semi-pro...
    Irku spokojnie, ja też sądzę że jeszcze jakąś kupię zanim lustra znikną. To dopiero początek m4/3. Najważniejsze to szkła a to szybko nie pojawi się. Przejściówka nie każdego satysfakcjonuje, ale ciekawych czasów dożyjemy
    /*...................*/
    /* ...........................*/

  10. #10
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    327
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Pawell31 a czy nie jest tak, że wizjer elektroniczny/wyświetlacz może podbić sobie czułości pokazać mi te egipskie ciemności z szumem ale jednak(lub użyć podczerwieni jak to jest w Sonym np.) podczas gdy przez wizjer g*** zobaczę i tyle? Tak sobie gdybam...

Podobne wątki

  1. Obiektyw do lustrzanki cyfrowej olympus
    By taziorek in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27.11.08, 20:03
  2. [Optyczne] Olympus E-520 - test cyfrowej lustrzanki
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15.08.08, 09:12
  3. Sekrety cyfrowej ciemni
    By dobas in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 9.05.08, 18:26
  4. Garść informacji nt. fotografii cyfrowej
    By raf in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15.04.04, 08:45

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.