Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Mam 10x50 DPS R

  1. #1
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar droplet
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.359
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Mam 10x50 DPS R

    Związku z tym, że ten dział pozostaje tak długo pusty postanowiłem go ruszyć .
    Mam lornetkę Olympus 10x50 DPS R i muszę przyznać, że jasnością pożera wszystkie ruskie bazarowe jakie miałem w rękach.

  2. #2
    | OlyJedi Awatar diveata
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    356
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Ciekawy zbieg okoliczności... U mnie w domu też jest taka lornetka
    Dive now - Work later
    Blondynka z aparatem: http://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=15793
    Podróże małe i duże: http://www.globtroteria.pl

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Radzymin
    Posty
    23
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria
    Droplet.Fajnie że poruszyłeś temat lornetek.Ostatnio szukałem czegoś dla siebie ale z uwagi na gabaryty i wagę myślałem raczej o DPC lub PC tylko ten punkt oczny mały.Nie męczy to wzroku?

  4. #4

    Dołączył
    Feb 2024
    Mieszka w
    olsztyn
    Posty
    1
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Odświeżę temat
    .Ktoś porównywał model DPS-R (1993r) do DPS-I (2003r) lub do DPS-S (najnowszy model) .
    Lub do jakiejkolwiek lornetki średniej klasy np Nikon .
    Interesuje mnie czy szkła w pierwszym flagowym modelu z 1993 r były lepsze niż obecne robione z gorszych materiałów .

  5. #5
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    z innej beczki ale pytanie związane z lornetkami, ma ktoś doświadczenie związane z używaniem lornetki ze stabilizacją obrazu ?
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  6. #6
    Awatar Hiszpan63
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    634
    Siła reputacji
    122
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    z innej beczki ale pytanie związane z lornetkami, ma ktoś doświadczenie związane z używaniem lornetki ze stabilizacją obrazu ?
    ... a co Cię interesuje ?? .. wersje optyczne czy elektroniczne ??

  7. #7
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Hiszpan63 Zobacz posta
    ... a co Cię interesuje ?? .. wersje optyczne czy elektroniczne ??
    zdecydowanie optyczne czytam net i tam piszą o efekcie "galaretki", obraz jest stabilny ale delikatnie pływa, zastanawiam się nad technostabi 16x28, mała w miarę lekka, dobre opinie w necie
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  8. #8
    Awatar Hiszpan63
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    634
    Siła reputacji
    122
    Moja galeria
    Obraz pływa , bo silniczki są napędzane przez żyroskop . I do tego musza stabilizować obraz z obu okularów . Ale spoko . Akurat ten model ,chociaż z tych mniejszych , to jest na prawdę dobry optycznie . A stabilizacji nie używa się non stop , tylko w trakcie podglądu szczegółów. Nawet chińskie tańsze modele potrafią pobić klasyczna lornetkę.

  9. #9
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    zdecydowanie optyczne czytam net i tam piszą o efekcie "galaretki", obraz jest stabilny ale delikatnie pływa, zastanawiam się nad technostabi 16x28, mała w miarę lekka, dobre opinie w necie
    Mam stabilizowaną lornetkę i nie rozumiem czego się obawiasz. Efekt analogiczny jak w stabilizowanym telefoto a to jakoś Ci przecież nie przeszkadza. Moim zdaniem to niepotrzebne rozdmuchany i sztuczny problem.
    Jeżeli jest jakieś "pływanie" obrazu to zdecydowanie mniej przeszkadza niż drgania obrazu przy używaniu z ręki lornetki bez stabilizacji. O ile w ogóle je zauważysz bo szczerze to ja nie zwróciłem uwagi do czasu przeczytania tego co tu napisałeś.

  10. #10
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Mam stabilizowaną lornetkę i nie rozumiem czego się obawiasz. Efekt analogiczny jak w stabilizowanym telefoto a to jakoś Ci przecież nie przeszkadza. Moim zdaniem to niepotrzebne rozdmuchany i sztuczny problem.
    Jeżeli jest jakieś "pływanie" obrazu to zdecydowanie mniej przeszkadza niż drgania obrazu przy używaniu z ręki lornetki bez stabilizacji. O ile w ogóle je zauważysz bo szczerze to ja nie zwróciłem uwagi do czasu przeczytania tego co tu napisałeś.
    i to jest odpowiedź dzięki wielkie
    ps. jaką masz lornetkę ?
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.