Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Samyang 85/1.4 mały teścik.

  1. #1
    Awatar sickside
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    Tychy
    Posty
    136
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    Samyang 85/1.4 mały teścik.

    Szukałem, szukałem i szukałem wiarygodnych opinii o tym szkle i poza kilkoma artykulikami
    na stronach NO NAME napisanych przez ludzi NO NAME znalazłem jednynie masę pytań od takich
    jak ja, więc postanowiłem sprawdzić to na własnej skórze i napisać co myślę dla tych którzy
    również mają więcej pytań niż odpowiedzi.
    Zjednej strony bardzo porządane (przynajmniej przeze mnie) parametry i przystępna cena,
    z drugiej pogłoski o rzekomym romansie z Walimexem. Walimexo podobne czy nie, muszę przyznać
    bardzo pożądne szkiełko, wykonane bardzo solidnie.
    W tym w pełni manualnym obiektywie dostajemy metalowy bagnet, pierscień ustawiania przesłony
    metalowy, pierścień ostrości również jest z metalu pokrytego gumą co by nam się lepiej kręciło
    a kręci się bardzo przyjemnie, nie za luźno nie za ciężko, plastik (nie znam się na plastikach
    ale wydaje się być dobrej jakości) znajduje się tylko z przodu, możemy sobie w niego wkręcić filtr
    o średnicy 72mm. Osłona przeciw słoneczna mogła zostać wykonana lepiej, nie siedzi na
    obiektywie super solidnie ale dobrze jest.


    Wygląd oczywiście nie jest najważniejszy więc przejdźmy do zdjęć, nie podniecam się nigdy
    tym czego oko nie widzi i nawet nie wiem jak się robi testy na rozdzielczość i inne
    pierdoły, więc krótko o tym co oko widzi a widzi dużo przyjemnego
    Szkło jest ostre od pełnej dziurki jeśli się trafi w to co chciało się trafić,
    ja używałem go z D90 i polegałem na potwierdzeniu ostrości które sprawdzało się
    w 90% cyknietych zdjęć. Winietowania nie uświadczyłem ale żeby nie było zbyt kolorowo
    znalazłem i minus a zwie się on aberracja. Często jest zauważalna dopiero gdy obejrzymy
    zdjęcie w oryginalnym rozmiarze, dla mnie problem ten nie jest specjalnie uciążliwy,
    nie wywołuję zdjęć w formatach większych niż A4, powyżej należałoby się zastanowić nad
    kupnem tego obiektywu.

    No to kilka przykładowych spacerówek, miało być więcej ale pogoda nie dopisała.

    1.4


    2.0


    2.0


    1.4


    I uwaga, uwaga, nie wyostrzane 1.4 (ale tylko raz mi wyszło takie ostre przy 1.4)


    Od razu zaznaczam że modelka ma skórę jak dziecko, zdjęcia nie były poddawane żadnym
    obróbkom poza kadrowaniem i poprawą ekspozycji (nie więcej niż 1ev).

  2. #2
    qbic
    Gość
    Jak oceniasz kolorystykę rezultatów?

  3. #3
    Awatar sickside
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    Tychy
    Posty
    136
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Po pierwszych zdjęciach w domu (ok 10-15 fotek) wydawało mi się że lekko barwi na zielonkawo ale wydawało mi się tak tylko po pierwszym użyciu, wydaje mi się że kolory odddaje całkiem dobrze (ale to chyba bardziej zadanie korpusu niż szkła?).

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    okolice P-ń
    Posty
    1.064
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria
    Tragedia. Zielono, purpurowo, chyba im sie krzywo te szkla wyszlifowaly.
    Rolleicord, Canon
    flickr

  5. #5
    Awatar sickside
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    Tychy
    Posty
    136
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    hmm... to ja myślałem że to wspomniana aberracja!?!? Bo mówimy o tych 100% cropach?

  6. #6
    qbic
    Gość
    Aberracja to nie jest wielki problem zwłaszcza przy tej jasności, bardziej mnie ciekawi zielonkawe zabarwienie, jakby brakowało czerwonego - to może być wina powłok na szkłach, albo miałeś zły WB.

  7. #7
    Awatar sickside
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    Tychy
    Posty
    136
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Ciężko oceniać zielone zabarwienie po zdjęciach robionych w lesie tym bardziej że na ostatnim tego zabarwienia nie widać. Może to wina kiepskiego fotografa.

  8. #8
    jungli
    Gość
    Hej

    Tak sie sklada, ze mam to szklo pod i fajnie to gada, jak za te pieniazki to chyba nie ma lepiej, jedyny problem, poruszany przez swiatowcow, to praca pod swiatlo, a tak calkiem solidny korpus...
    Co do rzekomego romansu z Walimexem, to Samyang robi i branduje dla roznych firm, firma ta zajmuje sie od lat optyka, milo, ze ruszyli w strone stricte foto dla ludu.

    Pare sampelkow by mla:

    1. Lewe oko pelna dziura,
    2. f2.0,
    3. Soczek f2.0,
    4. Woda f2.0,
    5. Bokeh
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF0258.JPG
Wyświetleń:	1015
Rozmiar:	67,2 KB
ID:	13690   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF0287.JPG
Wyświetleń:	893
Rozmiar:	64,2 KB
ID:	13691   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF0310.JPG
Wyświetleń:	854
Rozmiar:	67,3 KB
ID:	13692   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF0378.JPG
Wyświetleń:	858
Rozmiar:	32,8 KB
ID:	13693  

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0.jpg
Wyświetleń:	907
Rozmiar:	28,6 KB
ID:	13694  

  9. #9
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Jungli, foty nieostre. Nie wiem czy to wina obiektywu czy Twoja.
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  10. #10
    jungli
    Gość
    Ostrosc jest dokladnie tam gdzie pisze, niestety picasa ostro kompresuje, do tego dochodzi mala GO i wszystko jasne.

    hej

Podobne wątki

  1. Samyang i mikro 4/3
    By voovoo2 in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 31.05.11, 17:50
  2. Samyang 7,5mm f/3,5 UMC Fish-eye MFT
    By Iwo in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 9.03.11, 00:30
  3. Samyang 35mm F1.4 dla 4/3
    By C+ in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18.09.10, 23:51
  4. Samyang mirror 500/6.3
    By Ceat in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 10.11.09, 14:40
  5. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 1.02.09, 18:04

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.