Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 142

Wątek: Szkolenie fotopstryk kościelny

  1. #1
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria

    Szkolenie fotopstryk kościelny

    Byłem, zaliczyłem, zapłaciłem stówę od głowy.
    Jestem fotopstrykiem kościelnym licencjonowanym.
    W Łodzi było masa ludzi - ze 150 osób. Pewnie z powodu plotki, że osoby bez zezwolenia nie dostaną już zgody na fotografowanie na ślubach.
    Wykłady trwały trzy dni po 1,5 godziny (no, bliżej 1 godziny).
    Dwóch księży i dziennikarz katolicki opowiadali o tym jak należy się zachowywać w kościele. Co wolno fotografowi. Jak załatwić formalności przed ceremonią. Doradzali jak, kiedy i co fotografować podczas chrztu, ślubu, komunii i pogrzebu.
    Ciekawe, że nikt nie podniósł ręki na pytanie, czy przyjmuje zlecenia na fotografowanie pogrzebów.
    Mimo tego, że za taki bekstejdż trzeba zapłacić, nie uważam by cena była wygórowana. Nie sądzę też, by takie kursy miały na celu jedynie wyciągnięcie kasy. Nie raz już fotografowałem ślub, dowiedziałem się jednak kilku ciekawych rzeczy.
    Bardzo interesujące było wysłuchane tego, co na temat ceremonii mają do powiedzenia księża, którzy przecież najwięcej o ślubach czy chrztach wiedzą. Podpowiedzi, kiedy są odpowiednie momenty warte uwiecznienia były bardzo pouczające (dobrze, że chrzest fotografowałem wcześniej tylko raz i tylko koleżeńsko).
    Jak w waszej diecezji będzie taki kurs, polecam, bo 100 złotych to nie majątek, a wiedza unikalna.

    Pozdrawiam
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Eddie
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    3.747
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    Dobrze powiedziane. Jak tylko trafię coś takiego u siebie to się zgłoszę.
    Wg Karola najlepsza stopka na OC: Canonizacja św. Bernarda z Olympu AD 2011

    [...]Nie patrzę na to jak na efekt pracy z aparatem cyfrowym i oprogramowaniem, dzięki któremu wszystko mogę idealnie wyczyścić i obrabiając zdjęcie też nie myślę w ten sposób, że skoro mam takie narzędzia, to powinienem wszystko doprowadzić do stanu sterylnego.[...]

    BernArt - Moje zdjęcia

  3. #3
    rocco
    Gość
    Faktycznie, za takę cenę to warto chociażby po to, zeby kiedys zrobić coś na własny użytek
    Dopisz jeszcze proszę, czy certyfikat ma jakąiś okres ważności czy jest bezterminowy?

  4. #4
    | OlyJedi Awatar sam13
    Dołączył
    Nov 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    351
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Koleżanka, którą znajomi poprosili o zdjecia na ślubie stwierdziła ze własnie pójdzie na taki "kurs" czyli jak fotografować w kościele i stwierdziła że to nie tylko karteczka inforująca o odbytym szkoleniu ale właśnei bardzo przydatna wiedza, która może się przydac nie tylko w czasie ślubu dlatego warto skorztystać z takiego kursu. Ona tez zapłaciła 100 zł i była 2 razy po godzine w jakiś weekend
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    rocco ta moja znajoma ma bezterminowy
    Ostatnio edytowane przez sam13 ; 12.03.09 o 12:29 Powód: Automatyczne scalenie postów

  5. #5
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez rocco Zobacz posta
    Faktycznie, za takę cenę to warto chociażby po to, zeby kiedys zrobić coś na własny użytek
    Dopisz jeszcze proszę, czy certyfikat ma jakąiś okres ważności czy jest bezterminowy?
    Na moim identyfikatorze nie ma daty, ale na IRCu gadali, że w jakiejś diecezji jest na 5 lat.

    Pozdrawiam
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  6. #6
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar icelander
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Krakuf
    Posty
    999
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    czy inne kościoły chrześcijańskie które w 2000 roku podpisały umowę o wzajemnym uznawaniu pierwszego sakramentu też urządzaja tego typu szkolenia? Bo ja bym chętnie poszedł na coś takiego u ortodoksów bo tam liturgia znacznie bardziej okazała i można by się dowiedzieć ciekawych rzeczy,,,,
    Ostatnio edytowane przez icelander ; 12.03.09 o 12:43
    Kossuth Lajos azt üzente: Utepitesz regimente. Ha még egyszer ezt üzeni, Kupkerekesz hajtasz neni!

  7. #7
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez sam13 Zobacz posta
    Koleżanka, którą znajomi poprosili o zdjecia na ślubie stwierdziła ze własnie pójdzie na taki "kurs" czyli jak fotografować w kościele i stwierdziła że to nie tylko karteczka inforująca o odbytym szkoleniu ale właśnei bardzo przydatna wiedza, która może się przydac nie tylko w czasie ślubu dlatego warto skorztystać z takiego kursu. Ona tez zapłaciła 100 zł i była 2 razy po godzine w jakiś weekend
    Nie czarujmy się, na tym kursie nie dowiesz się jak fotografować ślub. Dowiesz się kiedy zdaniem księdza warto robić zdjęcia, czego nie robić, czy klękać przed ołtarzem przechodząc z nawy do nawy. Takie pytania, które rodza się, kiedy jesteś na uroczystości w świątyni. Ale odnoszę wrażenie, że to kurs dla ludzi, którzy jakaś uroczystość już fotografowali.

    Pozdrawiam
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  8. #8
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar west73
    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Posty
    865
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria
    Wczoraj, też skończyliśmy szkolenie w Katowicach. Dwa dni po 1,5 godziny. Oczywiście dużo ciekawych informacji
    Zaświadczenie bezterminowe, cena co łaska (w moim przypadku 20zł)

  9. #9
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez icelander Zobacz posta
    żeczy,,,,
    O tempora, o mores! Jestem ślepy na rz-ż - ale to nawet mnie w tyłek kopie.
    Wstyd panie pracowniku naukowy.
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  10. #10
    | OlyJedi Awatar dka
    Dołączył
    Aug 2005
    Mieszka w
    Łódź, Radomsko
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    w kurii czestochowskiej pod koniec ub roku wydawano te kwity po 200 zeta. tyle ze wazne na 10 lat

Podobne wątki

  1. [Fotografuj.pl] Szkolenie szyte na miarę PEN-a
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 4.10.10, 10:40
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 1.10.10, 15:00

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.