Strona 4 z 15 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 142

Wątek: Szkolenie fotopstryk kościelny

  1. #31
    qbic
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez RadioErewan Zobacz posta
    A to było na kursie wyjaśnione i doskonale taka postawę proboszczów rozumiem.
    50 dzieci razy 50 dobrych wujków z aparatami równa się co najmniej bójce międzysystemowej pod ołtarzem.

    Pozdrawiam
    No tak, ale z tego co napisał rafrog wynika ze robiłby zdjęcia dla duzej części osób, co eliminuje problem 50 wujków.

  2. #32
    | OlyJedi Awatar rafrog
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    lubelskie
    Posty
    1.421
    Siła reputacji
    31
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez RadioErewan Zobacz posta
    A to było na kursie wyjaśnione i doskonale taka postawę proboszczów rozumiem.
    50 dzieci razy 50 dobrych wujków z aparatami równa się co najmniej bójce międzysystemowej pod ołtarzem.

    Pozdrawiam
    Radio nie zrozumiałeś mnie. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych wybrali mnie na pierwszego fotografa. Miałem być jedynym fotografującym wszystkie dzieci na tej uroczystości. Ksiądz proboszcz oświadczył jednak, że rodzice nie mogą sobie nikogo wybierać bo on ma swojego fotografa od kilku lat i albo ten albo nikt.

    Rodzice chcieli mnie bo jestem dla nich miejscowy i sporo tańszy niż ten "stały".

    Wycofałem się, ponieważ często robię śluby w tym kościele i nie chciałem sobie narobić problemów. Wysłałem oferty do innych parafii.
    jedna fotografia jest więcej warta niż tysiąc słów...
    BLOG

  3. #33
    | OlyJedi Awatar herbie_mp
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Mysłowice, woj.Śląskie
    Posty
    665
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez RadioErewan Zobacz posta
    Papier jest ważny na terenie wystawiającej go diecezji. Wg. prowadzącego, w innych diecezjach ma jedynie siłę święconej wody (znaczy może zadziałać, ale nie musi).
    Cytat Zamieszczone przez Mysikrolik Zobacz posta
    Aha Czyli teoretycznie jeśli zrobię kurs we Wrocławiu i będę chciała zrobić zdjęcia komunijne chrześnicy koło Bydgoszczy, to mogę się spotkać z odmową?
    Z tego co wiem, to papierek ten jest ważny na terenie całego kraju. W końcu wytyczne wydał Episkopat Polski.
    A moc święconej wody to on i tak ma, bo zawsze Proboszcz może powiedzieć że się nie zgadza. A dlaczego? Bo nie i tyle
    "Fotografując staraj się pokazać to, czego bez ciebie nikt by nie zobaczył." Robert Bresson

  4. #34
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez rafrog Zobacz posta
    Radio nie zrozumiałeś mnie. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych wybrali mnie na pierwszego fotografa. Miałem być jedynym fotografującym wszystkie dzieci na tej uroczystości. Ksiądz proboszcz oświadczył jednak, że rodzice nie mogą sobie nikogo wybierać bo on ma swojego fotografa od kilku lat i albo ten albo nikt.

    Rodzice chcieli mnie bo jestem dla nich miejscowy i sporo tańszy niż ten "stały".

    Wycofałem się, ponieważ często robię śluby w tym kościele i nie chciałem sobie narobić problemów. Wysłałem oferty do innych parafii.
    Poskarż się do kurii. Na takich sprytnych inaczej nic nie poradzisz. Ale to nie ważne czy polityk, czy xiądz, czy lekarz.

    Pozdrawiam
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  5. #35
    | OlyJedi Awatar herbie_mp
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Mysłowice, woj.Śląskie
    Posty
    665
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez RadioErewan Zobacz posta
    W Łodzi było masa ludzi - ze 150 osób.
    U nas w Katowicach było około 400 sztuk osób Twój rekord z Łodzi sromotnie pobity
    "Fotografując staraj się pokazać to, czego bez ciebie nikt by nie zobaczył." Robert Bresson

  6. #36
    | OlyJedi Awatar caymer
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Lesko
    Posty
    450
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez herbie_mp Zobacz posta
    Z tego co wiem, to papierek ten jest ważny na terenie całego kraju. W końcu wytyczne wydał Episkopat Polski.
    A moc święconej wody to on i tak ma, bo zawsze Proboszcz może powiedzieć że się nie zgadza. A dlaczego? Bo nie i tyle
    To źle wiesz, ważność ma terenie diecezji w której był wydany. Potwierdzone w różnych miejscach przez ludzi co mają świstki.
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Cytat Zamieszczone przez rafrog Zobacz posta
    Radio nie zrozumiałeś mnie. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych wybrali mnie na pierwszego fotografa. Miałem być jedynym fotografującym wszystkie dzieci na tej uroczystości. Ksiądz proboszcz oświadczył jednak, że rodzice nie mogą sobie nikogo wybierać bo on ma swojego fotografa od kilku lat i albo ten albo nikt.

    Rodzice chcieli mnie bo jestem dla nich miejscowy i sporo tańszy niż ten "stały".

    Wycofałem się, ponieważ często robię śluby w tym kościele i nie chciałem sobie narobić problemów. Wysłałem oferty do innych parafii.
    Można powiedzieć, że wielka szkoda.
    Najwięcej jednak do gadania powinni mieć rodzice. Sam byś nic nie wskórał.
    Ostatnio edytowane przez caymer ; 12.03.09 o 13:58 Powód: Automatyczne scalenie postów

  7. #37
    | OlyJedi Awatar herbie_mp
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Mysłowice, woj.Śląskie
    Posty
    665
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez herbie_mp Zobacz posta
    Z tego co wiem, to papierek ten jest ważny na terenie całego kraju. W końcu wytyczne wydał Episkopat Polski.
    A moc święconej wody to on i tak ma, bo zawsze Proboszcz może powiedzieć że się nie zgadza. A dlaczego? Bo nie i tyle
    [QUOTE=caymer;294111]To źle wiesz, ważność ma terenie diecezji w której był wydany. Potwierdzone w różnych miejscach przez ludzi co mają świstki.

    Jednak wiem.
    Oto odpowiedź "z samego źródła". Na moje pytanie:
    "> Mam pytanie dotyczące zaświadczenia o udziale w kursie dla fotografików
    > (fotografowanie w kościołach i na uroczystościach religijnych). Jaki ma
    > zasięg, gdzie jest respektowane takie zaświadczenie wydane przez Kurię
    > Metropolitalną w Katowicach? Czy jest respektowane na terenie kraju,
    > tylko Archidiecezji Katowickiej czy tylko w Diecezji Katowickiej?"
    otrzymałem odpowiedź:
    "Na pewno w archidiecezji katowickiej, przepisy są ogólnopolskie wydane przez
    Komisję Liturgiczną KEP. Ważne jest to sformułowanie z porozumieniem z ks.
    proboszczem. Pozdrawiam ks. Piotr Kurzela?"
    Ks.Piotr Kurzela to organizator szkoleń w Katowicach.
    "Fotografując staraj się pokazać to, czego bez ciebie nikt by nie zobaczył." Robert Bresson

  8. #38
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez qbic Zobacz posta
    Ja bym to zignorował i robił zdjęcia, przecież nie przerwie uroczystości.
    Przerwie
    U nas była taka sytuacja - facet miał na ramieniu kamerę. Czy kręcił to nie wiem. Wiem że czerwone oczko na kamerze się świeciło.
    Proboszcz, który prowadził uroczystość komunijną przerwał i powiedział wskazując palcem na delikwenta:
    Niewierzący mają natychmiast wyjść !!!
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  9. #39

    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    23
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    RE, papier zrobileś "żeby mieć" czy może będziesz focił śluby a jeśli tak to ciekaw jestem czym bo nie tak dawno stwierdziłeś, ze olympus się do tego nie nadaje.

    Dodam jeszcze, że na przemyskich jest napisane "upoważnia...na terenie archidiecezji przemyskiej".
    Ostatnio edytowane przez emm ; 16.03.09 o 12:55

  10. #40
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez emm Zobacz posta
    RE, papier zrobileś "żeby mieć" czy może będziesz focił śluby a jeśli tak to ciekaw jestem czym bo nie tak dawno stwierdziłeś, ze olympus się do tego nie nadaje.
    Czasem chodzę jako asystent fotografować śluby. I używam Olympusa. Żona jest wtedy szefem, ona to robi Canonem 5d.
    Zdecydowanie do kotleta nadają się dwie, trzy puszki. Dla zawodowca.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez RadioErewan ; 16.03.09 o 13:07
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

Podobne wątki

  1. [Fotografuj.pl] Szkolenie szyte na miarę PEN-a
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 4.10.10, 10:40
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 1.10.10, 15:00

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.