Strona 3 z 15 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 142

Wątek: Szkolenie fotopstryk kościelny

  1. #21
    | OlyJedi Awatar caymer
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Lesko
    Posty
    450
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    W diecezji przemyskiej 3 co rok spotkania żeby dostać bezterminowe. Pierwsze dali mi na dwa lata w cenie 50 zł. Kolejne w tych samych cenach mają być. Później bezterminowe mają dawać i raz na 6 lat bezpłatne rekolekcje czy jakoś tak.

  2. #22
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez rafrog Zobacz posta
    Obecnych było 96 osób. W sumie ok 4 wykłady po 1,5 godziny. Więszkość to texty w stylu: jesteście ciałem obcym w liturgii. Jeden wykłąd z teologii uśpił wszystkich.
    Taaa, nie chciałem pisać o przynudzaniu, bo tez było. O tym, że liturgia jest od Boga i jesteśmy (jej uczestnicy) jedynie kwiatkiem do kożucha i tak dalej. Ale to był jeden nudny wykład. Żarty prowadzącego były z gatunku hermetycznych "ten mały dokument" mówił o jakimć opasłym tomiszczu (które polecał przeczytać).
    Zresztą nawet po spędzeniu tej godziny na lekturze ebooka, dowiedziałem się kilku ciekawych rzeczy pod koniec.

    W ramach anegdoty. Moja koleżanka z pracy z 15 lat temu przeszła do wydawnictwa łódzkiej kurii. Dziwiliśmy się jej strasznie i poszliśmy sprawdzić, jak też się jej pracuje.
    W salce gdzie miała stanowisko pracy stał stół/biurko z komputerem, drukarka A3. I to wszystko. Na ścianie wisiał zegar, którego tykanie było jedynym przerywnikiem w posępnej ciszy.
    Ania (tak miała na imię koleżanka) powiedziała, że o 12 ksiądz redaktor pozwala włączyć na wiadomości radio.
    Ale... kiedyś przyszły do wydawnictwa dwie siostry zakonne. Posiedziały tak w tej ciszy, pomilczały, po czym z uśmiechem i radością oświadczyły pani Ani. "Jejku! Ale tu u was wesoło!".

    Pozdrawiam
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  3. #23
    | OlyJedi Awatar rafrog
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    lubelskie
    Posty
    1.421
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    Dziwi mnie to, że wskazania dotyczące fotografowania w kościele wydane przez Episkopat Polski są jednakowe dla całego kraju, a jak się okazuje ceny i forma kursu oraz ważność uprawnienia są różne w każdej diecezji. To mnie tylko dziwi. Natomiast denerwuje mnie to, że bardzo często nie korzystają z tych zaleceń księża proboszczowie, tylko kościół parafialny traktują jak prywatny folwark. I wreszcie wku***ia mnie to kiedy ksiądz proboszcz ma układy z jednym fotografem i zamyka kościół dla innych. Osobiście doświadczyłem to w zeszłym tygodniu, kiedy rodzice poprosili mnie o zrobienie zdjęć na Pierwszej Komunii Św., ale proboszcz oświadczył, że ma swojego foto-ziutka i albo on robi albo nikt. Tym bardziej było mi przykro bo było to w mojej rodzinnej miejscowości i parafii.

    Ehhh.....


    PS. I żeby nie było, że jestem antyklerykalny
    jedna fotografia jest więcej warta niż tysiąc słów...
    BLOG

  4. #24
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Eddie
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    3.747
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez leodan Zobacz posta
    Dzięks!

    Rafrog, czy Ty jesteś antyklerykalny?

    Jak by nie patrzeć, taki świstek lepiej mieć niż nie mieć. Nigdy nie wiadomo którego księdza ślub w przyszłości przyjdzie fotografować.
    Ostatnio edytowane przez Eddie ; 12.03.09 o 13:21
    Wg Karola najlepsza stopka na OC: Canonizacja św. Bernarda z Olympu AD 2011

    [...]Nie patrzę na to jak na efekt pracy z aparatem cyfrowym i oprogramowaniem, dzięki któremu wszystko mogę idealnie wyczyścić i obrabiając zdjęcie też nie myślę w ten sposób, że skoro mam takie narzędzia, to powinienem wszystko doprowadzić do stanu sterylnego.[...]

    BernArt - Moje zdjęcia

  5. #25
    qbic
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez rafrog Zobacz posta
    ale proboszcz oświadczył, że ma swojego foto-ziutka
    Ja bym to zignorował i robił zdjęcia, przecież nie przerwie uroczystości.

  6. #26
    | OlyJedi Awatar rafrog
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    lubelskie
    Posty
    1.421
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Eddie Zobacz posta
    Rafrog, czy Ty jesteś antyklerykalny?
    Pisałem przecież, że nie jestem Mam wielu przyjaciół wśród księży. Nawet przez 10 lat pracowałem jako organista

    Cytat Zamieszczone przez Eddie Zobacz posta
    Jak by nie patrzeć, taki świstek lepiej mieć niż nie mieć. Nigdy nie wiadomo którego księdza ślub w przyszłości przyjdzie fotografować.
    To prawda. Dlatego właśnie uczestniczyłem w tym kursie.
    jedna fotografia jest więcej warta niż tysiąc słów...
    BLOG

  7. #27
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez qbic Zobacz posta
    Ja bym to zignorował i robił zdjęcia, przecież nie przerwie uroczystości.
    i zrobi tak kolejnych 10/20/30 rodziców/cotków/wujków ... i potem się dziwić, ze ksiądz powiedział, to co powiedział. (Z tej strony może też warto popatrzyć)

  8. #28
    qbic
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    i zrobi tak kolejnych 10/20/30 rodziców/cotków/wujków ... i potem się dziwić, ze Ksiadz powiedział, to co powiedział. (Z tej strony może też warto popatrzyć)
    Normalnie staram się wszystko załatwić po ludzku, ale jak namiestnik przejawia opór i widać ze ma w tym interes to już mnie nie interesuje co ma do powiedzenia.

    Nie zrobi tak 10-30 rodziców bo oni uważają ze to co mówi ksiądz jest święte - ja nie

  9. #29
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez rafrog Zobacz posta
    Osobiście doświadczyłem to w zeszłym tygodniu, kiedy rodzice poprosili mnie o zrobienie zdjęć na Pierwszej Komunii Św., ale proboszcz oświadczył, że ma swojego foto-ziutka i albo on robi albo nikt. Tym bardziej było mi przykro bo było to w mojej rodzinnej miejscowości i parafii.
    A to było na kursie wyjaśnione i doskonale taka postawę proboszczów rozumiem.
    50 dzieci razy 50 dobrych wujków z aparatami równa się co najmniej bójce międzysystemowej pod ołtarzem.

    Pozdrawiam
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  10. #30
    | OlyJedi Awatar caymer
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Lesko
    Posty
    450
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Na komunii to rodzice wynajmują sobie fotografa i koniec kropka, tak być powinno. I wtedy nawet jak masz ochotę swojemu dziecku popstrykać to sorki.
    50 dzieci w kościele i 50 rodziców z aparatami, każdy ma przecież wg Twoich słów prawo.

    edit: Jednocześnie z RE. nawet te same liczby podaliśmy

Podobne wątki

  1. [Fotografuj.pl] Szkolenie szyte na miarę PEN-a
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 4.10.10, 10:40
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 1.10.10, 15:00

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.