Strona 2 z 15 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 142

Wątek: Szkolenie fotopstryk kościelny

  1. #11
    Moderatorka Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Ania_
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Posty
    3.693
    Siła reputacji
    74
    Moja galeria
    Mam takie pytanie - czy taki papierek jest ważny wszędzie? Czy też to zgoda na fotografowanie w obrębie danej diecezji?
    15 lat na forum. Dawniej jako Mysikrólik. Zawodowo jestem tu i tu.

  2. #12
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar west73
    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Posty
    865
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez RadioErewan Zobacz posta
    Nie czarujmy się, na tym kursie nie dowiesz się jak fotografować ślub. Dowiesz się kiedy zdaniem księdza warto robić zdjęcia, czego nie robić, czy klękać przed ołtarzem przechodząc z nawy do nawy. Takie pytania, które rodza się, kiedy jesteś na uroczystości w świątyni. Ale odnoszę wrażenie, że to kurs dla ludzi, którzy jakaś uroczystość już fotografowali.

    Pozdrawiam
    U nas były przekazane dwie najważniejsze sprawy
    - dwie osoby muszą się dogadać (fotograf, ksiądz)
    - żadna osoba nie ma prawa poruszać się po prezbiterium (w największym skrócie, obszar za ołtarzem)

  3. #13
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    a jak to jest w Lublinie ? może rafrog wie ?
    Czytałem że 200 zeta sobie życzą. Chciałem się dowiedzieć w kurii, ale nie mam pojęcia w jakim wydziale pytać.

  4. #14
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar west73
    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Posty
    865
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mysikrolik Zobacz posta
    Mam takie pytanie - czy taki papierek jest ważny wszędzie? Czy też to zgoda na fotografowanie w obrębie danej diecezji?
    O tym decyduje proboszcz danej parafii
    Nawet jeżeli masz z danej Diecezji to i tak proboszcz może się nie zgodzić, to on jest odpowiedzialny za dany kościół.

  5. #15
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mysikrolik Zobacz posta
    Mam takie pytanie - czy taki papierek jest ważny wszędzie? Czy też to zgoda na fotografowanie w obrębie danej diecezji?
    Papier jest ważny na terenie wystawiającej go diecezji. Wg. prowadzącego, w innych diecezjach ma jedynie siłę święconej wody (znaczy może zadziałać, ale nie musi).
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  6. #16
    Moderatorka Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Ania_
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Posty
    3.693
    Siła reputacji
    74
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez west73 Zobacz posta
    O tym decyduje proboszcz danej parafii
    Aha Czyli teoretycznie jeśli zrobię kurs we Wrocławiu i będę chciała zrobić zdjęcia komunijne chrześnicy koło Bydgoszczy, to mogę się spotkać z odmową?
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Cytat Zamieszczone przez RadioErewan Zobacz posta
    Papier jest ważny na terenie wystawiającej go diecezji. Wg. prowadzącego, w innych diecezjach ma jedynie siłę święconej wody (znaczy może zadziałać, ale nie musi).
    Aha to wszystko już wiem, dzięki.
    Ostatnio edytowane przez Ania_ ; 12.03.09 o 12:43 Powód: Automatyczne scalenie postów
    15 lat na forum. Dawniej jako Mysikrólik. Zawodowo jestem tu i tu.

  7. #17
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez west73 Zobacz posta
    - żadna osoba nie ma prawa poruszać się po prezbiterium (w największym skrócie, obszar za ołtarzem)
    A u nas określono to ciekawiej. Proboszcz czy prezbiter czy kto tam prowadzi akurat uroczystość może określić mniejszy obszar zabroniony. Prezbiterium jest tylko pierwszą strefą zakazanaą. Jak nie pogadamy z księdzem, nie wolno. Niedozwolne jest oczywiście wchodzenie na tabernakulum. Nawet słowa jednego księdza z południa Polski, który na pytanie mojej żony, gdzie może chodzić, spojrzał na nią i powiedział "Młoda, jesteś wolna jak sznurówka od trampka", nie dotyczyły pewnie tego miejsca.

    Pozdrawiam
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Cytat Zamieszczone przez Mysikrolik Zobacz posta
    Aha Czyli teoretycznie jeśli zrobię kurs we Wrocławiu i będę chciała zrobić zdjęcia komunijne chrześnicy koło Bydgoszczy, to mogę się spotkać z odmową?
    Teoretycznie to może cię to spotkać nawet we Wrocławiu. Proboszcz jest szefem i on decyduje.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez RadioErewan ; 12.03.09 o 12:47 Powód: Automatyczne scalenie postów
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  8. #18
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar west73
    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Posty
    865
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez RadioErewan Zobacz posta
    A u nas określono to ciekawiej. Proboszcz czy prezbiter czy kto tam prowadzi akurat uroczystość może określić mniejszy obszar zabroniony. Prezbiterium jest tylko pierwszą strefą zakazanaą. Jak nie pogadamy z księdzem, nie wolno. Niedozwolne jest oczywiście wchodzenie na tabernakulum. Nawet słowa jednego księdza z południa Polski, który na pytanie mojej żony, gdzie może chodzić, spojrzał na nią i powiedział "Młoda, jesteś wolna jak sznurówka od trampka", nie dotyczyły pewnie tego miejsca.

    Pozdrawiam


    Pozdrawiam
    Nas jeszcze ostrzegano , że jeżeli podpadnie się raz jakiemuś z proboszczowi to lepiej już tam nie fotografować
    Dlatego najlepiej za każdym razem spotkać się z danym księdzem, który będzie prowadził liturgię i ustalić wszystko z wyprzedzeniem

  9. #19
    | OlyJedi Awatar leodan
    Dołączył
    Apr 2007
    Mieszka w
    W-WA
    Posty
    619
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Eddie Zobacz posta
    Dobrze powiedziane. Jak tylko trafię coś takiego u siebie to się zgłoszę.

    Eddie , już niedługo .
    http://www.archidiecezja.warszawa.pl/homepage/?a=2784
    Pozdrawiam LEO
    E-1 , 40-150 , Helios MC 44M-4 , Pentacon 4/200 , Metz 48AF-1 ,
    statyw Hakuba S-4500

  10. #20
    | OlyJedi Awatar rafrog
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    lubelskie
    Posty
    1.421
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dzemski Zobacz posta
    a jak to jest w Lublinie ? może rafrog wie ?
    Czytałem że 200 zeta sobie życzą. Chciałem się dowiedzieć w kurii, ale nie mam pojęcia w jakim wydziale pytać.
    W Lublinie kurs odbył się w zeszły weekend. Cena 190 zł. Na zaświadczeniu daty nie ma. Powiedziano nam, że legitymacja w zasadzie obowiązuje tylko w diecezji lubelskiej.

    Obecnych było 96 osób. W sumie ok 4 wykłady po 1,5 godziny. Więszkość to texty w stylu: jesteście ciałem obcym w liturgii. Jeden wykład z teologii uśpił wszystkich. Ostatni wykład bardzo rzeczowy, czyli o tym co nam wolno czego, co wypada, a co nie oraz co warto sfotografować podczas każdego sakramentu.

    Dla ciekawości dodam tylko, że w kurii sandomierskiej zaświadczenie kosztuje 250 zł. Wydawane jest po 5 cotygodniowych zjazdach oraz ważne jest tylko 3 lata. Rozbój !
    Ostatnio edytowane przez rafrog ; 12.03.09 o 13:07
    jedna fotografia jest więcej warta niż tysiąc słów...
    BLOG

Podobne wątki

  1. [Fotografuj.pl] Szkolenie szyte na miarę PEN-a
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 4.10.10, 10:40
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 1.10.10, 15:00

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.