Strona 12 z 15 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 142

Wątek: Szkolenie fotopstryk kościelny

  1. #111
    zonkinho
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    Może czas zorganizować kolejne "Spotkanie w Grodzie Kraka"?
    Ano chętnie bym się wybrał na takowe spotkanie. A najlepiej jakby to była niedziela, bo w sobotę czasem pracuję. A i jakbyście chcieli to bym mógł jakieś "lachony" załatwić żeby je trochę pomęczyć.

  2. #112
    | OlyJedi Awatar slawek
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Kęty
    Posty
    518
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez zonkinho Zobacz posta
    Ano chętnie bym się wybrał na takowe spotkanie. A najlepiej jakby to była niedziela, bo w sobotę czasem pracuję. A i jakbyście chcieli to bym mógł jakieś "lachony" załatwić żeby je trochę pomęczyć.
    Może być ciekawie, spotkanie Oly talibów z żółtym systemem w ręku
    "lachony" powiadasz, bo mnie żona nie puści

  3. #113
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar black_bird
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    830
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Szkolenie dla Fotografów Ślubnych odbedzie się 6 marca 2010 r. o godz. 10:00.
    Koszt 50 zł

    Reszta informacji dwie strony wcześniej. Czy ktoś z Wrocka dołączy?

  4. #114
    | OlyJedi Awatar NightCrawler
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    1.542
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    W Katowicach gdyby ktoś był zainteresowany:
    "Kurs dla fotografów i kamerzystów odbędzie się 23 i 24 marca br. (wtorek i środa) w godz. 16.30 – 18.00 w auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego przy ul. Jordana 18. Przypomina się, że za fotografowanie i nagrywanie obrzędów liturgicznych zgodne z przepisami kościelnymi odpowiedzialny jest ksiądz proboszcz. Ustawiczne są nadużycia w tym zakresie, co prowadzi do desakralizacji liturgii."
    ...ciiii - bo cenzura się obudzi...to forum a nie miejsce do rozmów...
    Moje próby i Moja strona
    PAJACYK

  5. #115
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Cytat ze strony Diecezji Legnickiej (na ich stronie głównej trzeba szukać tej informacji na samym dole).

    Szkolenie foto i video 2010

    Legnica, 08.01.2010

    Kolejne szkolenie dla fotografujących i filmujących celebracje liturgiczne w diecezji legnickiej
    Po raz kolejny zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniu dla osób fotografujących i filmujących celebracje liturgiczne w naszej diecezji. Kurs taki odbędzie się dnia 13 III 2010 r. (sobota), w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II w Legnicy, przy par. MB Królowej Polski na os. Kopernika w Legnicy (pl. Kard. Wyszyńskiego 1)

    W myśl instrukcji Episkopatu Polski, każdy kto pragnie wykonywać w/w czynności w kościele, musi posiadać stosowne zezwolenie od władzy duchownej. Warunkiem otrzymania takiego zaświadczenia, jest ukończenie specjalnego szkolenia. Obejmuje ono zajęcia z liturgii, umiejętności poruszania się podczas celebracji liturgicznych i znajomość wspomnianej Instrukcji EP.

    Początek spotkania o godz. 10.00. Zakończenie ok. godz. 13.30.

    Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 8 III br. (poniedziałek) na adresy:
    duszpasterski@diecezja.legnica.pl; media@diecezja.legnica.pl, lub telefonicznie pod numerami telefonów: 076 72 44 111, 076 72 44 152 - w godzinach od 9.00 - 13.30; fax: 076 72 44 101; bądź tradycyjną drogą pocztową pod adresem: Legnicka Kuria Biskupia, ul. Jana Pawła II nr 1, 59-220 Legnica z dopiskiem "Kurs foto i video"

    Prosimy o dotrzymanie terminów zgłoszeń, z uwagi na konieczność przygotowania odpowiedniej liczby materiałów dla uczestników a potem stosownych zaświadczeń i identyfikatorów. Opłata wynosi 100 zł i będzie można ją wnieść w dniu i miejscu odbycia kursu.

    Wskazania dotyczące fotografowania i filmowania
    Wskazania Komisji Episkopatu Polski do Spraw Liturgii i Duszpasterstwa Liturgicznego dotyczące fotografowania i filmowania podczas celebracji liturgii

    Zapraszamy

    Wydział Duszpasterski Legnickiej Kurii Biskupiej

    Ja byłem w zeszłym roku. Kurs jest omówieniem problemów na jakie może natrafić osoba rejestrująca uroczystość w kościele. Jeśli poprowadzą ten kurs ci sami księża to można się spodziewać dobrego wykładu. Z zeszłego roku pamiętam miłą atmosferę wykładu, omawianie zachowania się nie tylko księży, ale także par młodych i trudnych sytuacji na jakie może trafić fotografujący gdy wejdzie do nieznanej sobie świątyni (były omawiane nawet typy budowli sakralnych). W przerwie można było skorzystać z przygotowanego kateringu.
    Dodatkowo napiszę, że moja legitymacja z Diecezji Legnickiej, z zeszłego roku jest ważna do 1 kwietnia 2014 roku, czyli na 5 lat. Nie wiem czy w tym roku będzie podobnie, ale nie sądzę by coś musiało się zmienić. Dodam też, że tekst na imiennej, ważnej z dowodem osobistym, zalaminowanej, zabezpieczonej hologramem legitymacji wyraźnie stwierdza, że posiadająca ją osoba jest upoważniona do wykonywania rejestracji na terenie Polski. Więc nie ma obawy, że legitymacja traci magiczną moc po znalezieniu zlecenia przez jej posiadacza w innej diecezji.

  6. #116
    Awatar JAROSzczecin
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    33
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Szczecin 6 marca 2010r. - sobota - Szkolenie dla fotografów i kamerzystów uroczystości liturgicznych
    na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego, ul. Papieża Pawła VI nr 2,
    w Auli Pawła VI (sala 204) w godz. 9.00-16.00.

    W programie szkolenia:
    – Liturgia sakramentów i sakramentaliów
    – Zadania fotografa i kamerzysty podczas liturgii w dokumentach i przepisach Konferencji
    Episkopatu Polski
    – Wybrane zagadnienia prawa autorskiego i ochrony wizerunku.
    – Zasady praktyczne fotografowania i filmowania w kościołach
    – Architektura sakralna.

    Ostatni taki kurs był płatny (100zł) - teraz tylko kuria dała powyższy komunikat...
    Może się komuś przyda...
    Pozdrawiam
    JARO

    E-520, ED14-42 f3,5-5,6 + ED40-150 f4-5,6 + ED70-300 f4-5,6

  7. #117
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar black_bird
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    830
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Informacja z 6.03.2010r :
    Uwaga!

    W związku z nieobecnością ks. Jerzego Rasiaka kurs został przełożony na 20 marca.

    Info również tutaj:
    http://dgfoto.net/38,kurs-liturgiczn...i-kamerzystow/

  8. #118
    | OlyJedi Awatar NightCrawler
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    1.542
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Czy ktoś z forumowiczów wybiera się na szkolenie w Katowicach?
    ...ciiii - bo cenzura się obudzi...to forum a nie miejsce do rozmów...
    Moje próby i Moja strona
    PAJACYK

  9. #119
    | OlyJedi Awatar NightCrawler
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    1.542
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Przypomnę tylko, że jutro odbywa się pierwsza część szkolenia w Katowicach, gdyby ktoś był zainteresowany.
    ...ciiii - bo cenzura się obudzi...to forum a nie miejsce do rozmów...
    Moje próby i Moja strona
    PAJACYK

  10. #120

    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    13
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Jako, że sam się naszukałem miejsca i terminu kursu na fotopstryka kościelnego (znalazłem) to w Łowiczu w kurii taki kurs odbywa się w każdy pierwszy wtorek miesiąca. Koszt 80 zł,czas ok 1.30 h. Luźna i wesoła pogadanka młodego proboszcza na temat tego co może się przydarzyć podczas ceremonii. Przykład na temat ubioru kamerzysty:" Panna młoda magicznie urocza i przepięknie ubrana,lśni w sukni ślubnej,Pan młody oczywiście garnitur,wygląda świetnie,wszystkie ciocie i wujkowie,pełna elegancja, a tu jeden pajac (pan kamerzysta )w t-shirt i krótkich spodenkach".Koniec cytatu
    http://fundacja.diecezja.lowicz.pl/i...id=806&idd=230

Podobne wątki

  1. [Fotografuj.pl] Szkolenie szyte na miarę PEN-a
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 4.10.10, 10:40
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 1.10.10, 15:00

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.