Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 123

Wątek: 45 F2.8 OIS Macro - nowy obiektyw w m4/3?

  1. #1
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria

    45 F2.8 OIS Macro - nowy obiektyw w m4/3?

    http://trendy.nikkeibp.co.jp/article...&FD=1837957374

    Chyba nie było jeszcze o tym u nas na Forum?
    Ponoć ma być jeszcze w tym roku. Zapowiada się ciekawie chociaż pewnie niektórzy by chcieli superjasną portretówkę o tej ogniskowej...

    Uprzedziłem C+ ?
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  2. #2

    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Świdnik
    Posty
    123
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ktotek Zobacz posta
    Chyba nie było jeszcze o tym u nas na Forum?
    Ponoć ma być jeszcze w tym roku.
    Było, było - w wątku dot. GH1 A zdjęcia prototypu są w necie...
    Ma się pojawić razem z 20 f/1.7 - prawdopodobnie na przełomie lata i jesieni.

    Pozdrawiam

  3. #3
    EuroLiberty
    Gość
    Ile ja już widziałem Lens Roadmaps W tym wypadku może być lepiej, bo zaangażowanie w m4/3 jest nieporównywalnie bardziej ambitne.

    Kibicowałem Olympusowi, kibicuję Panasonicowi. Kibicowanie pewnie zakończy się wraz z opublikowaniem pierwszego cennika

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Były już testy panasonicowych szkieł do m43 i nie zachwycały, a beczkowanie Adobe po chamsku korygował przy konwersji RAW (bez pytania i opcji wyłączenia ponoć). Nie chce mi się teraz szukać linka, jest gdzieś na forum Olympusa na dpreview.

  5. #5
    EuroLiberty
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Magnesus Zobacz posta
    Były już testy panasonicowych szkieł do m43 i nie zachwycały, a beczkowanie Adobe po chamsku korygował przy konwersji RAW (bez pytania i opcji wyłączenia ponoć).
    Jakiś czas temu zastanawiałem się jakie konsekwencje dla jakości będzie miało zniknięcie z obiektywów Panasonica nazwy Leica.

  6. #6
    rodzyn
    Gość

    kity i ZD 14-54 2,8-3,5II i 9-18 via ADAPTER4/3-m4/3

    mam oba kity - krótki jest bardzo przyzwoity choć przydałby się jaśniejszy- dzisiaj odebralem 14-54 2,8-3,5 II i mam adapter(AF w kontraście działa BDB , do 25(50)mm winetuje lampe) jutro i pojtrze będe porównywał kitowy z tym ZD (rownież 45-200) ,a 45-200 mam dwa dni i pierwsze wrażenia rewela !!!(mam wrażenie , że ktoś C N? chce utrącić potężne zagrożenie)
    Rewelacjnie pracuje też z ZD 9-18 (foty lepsze jak z E-3)
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    dodam , że korzystam też via adapter ze stałki Zeiss Contax 1.7 /50 i efekt naprawdę świetny!!!!
    Ostatnio edytowane przez rodzyn ; 11.03.09 o 12:31 Powód: Automatyczne scalenie postów

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez rodzyn Zobacz posta
    (mam wrażenie , że ktoś C N? chce utrącić potężne zagrożenie)
    Nie chodzi o utrącanie, po co zaraz teorie spiskowe, ale o dane z pomiarów. Specjalnie odszukałem linki:

    http://www.photozone.de/olympus--fou...onic_45200_456

    http://www.photozone.de/olympus--fou...onic_1445_3556

    Wkurzające jest to w niebieskiej ramce. Adobe i Silkypix tak robią. Rozumiem, gdyby była taka opcja, ale nie z automatu poprawianie, to pozostawia niesmak.
    Na JPG tego nie zobaczysz, ale popatrz jaką nieziemską beczkę produkuje 14-45 na 14 mm. Albo na porównanie z drugiej strony jaki jest efekt poprawek.
    Ostatnio edytowane przez Magnesus ; 11.03.09 o 13:06

  8. #8
    rodzyn
    Gość
    znam te testy mam je nawet wydrukowane.
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    zobacz tutaj

    http://www.dpreview.com/reviews/pana...cg1/page30.asp

    a 45-200 na 100-200 (a wtescie jest beeeeeeeeeee)jest naprawdę super w por do ZD 70-300 i ZD 40-150 stary japoński kit, ktore mam u siebie pierwsze wrażene rónież przerosło moje oczekiwanie !!!
    a teorie spiskowe prowokuje to, że jest to biznes izysk jednego jest stratą drugiego
    Ostatnio edytowane przez rodzyn ; 11.03.09 o 13:23 Powód: Automatyczne scalenie postów

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    To dlaczego piszesz, że C/N próbuje kogoś utrącić? Widać w testach jasno, że szkła ustępują jakością ZD albo Leice, a 14-45 ma straszną beczkę i winietowanie. To nie jest dobra wiadomość, obojętnie jak bardzo podobają ci się z nich zdjęcia..

  10. #10
    | OlyJedi
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    49
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    No i niech nie zachwycają...powodzenia w zgłębianiu testów i fotografowaniu tablic testowych Dodam tylko,że wiele razy testy na photozone mijały się w jakimś tam stopniu z rzeczywistością mało tego wiele razy szkiełkiem mocno krytykowanym na photozone udało mi się popełnić świetne zdjęcia....ot tak sobie rzuciłem luzno moja opinię na temat testów....

Podobne wątki

  1. Obiektyw Panagor 90mm f2.8 Macro PMC 1:1 - warto?
    By Iwo in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27.12.10, 22:06
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 2.06.10, 18:31
  3. Obiektyw macro Olympus
    By alken14 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 24.12.09, 19:32
  4. jaki obiektyw macro do Pena
    By nightelf in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16.10.09, 16:54
  5. Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 8.11.08, 19:41

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.