Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 123

Wątek: 45 F2.8 OIS Macro - nowy obiektyw w m4/3?

  1. #21
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez kateb Zobacz posta
    A to, że soft ładnie poprawia to luks, nie trzeba się nad tym biedzić.
    Nad tym prawie trzeba (chyba że robisz zdjęcia wyłącznie w JPG). Zmienisz kiedyś soft (te, które to naprawiają to programy płatne i zamknięte, dodatkowo nie działają na każdym systemie operacyjnym) i nagle się okaże, że nie jest tak fajnie jak się wydawało. Pomijam tutaj wpływ odginania beczki na ostrość zdjęcia, bo spora liczba megapikseli takie transformacje znacznie ułatwia, ale już iwelowanie winiety może z kolei wyciągać z cieni szumy.
    Ostatnio edytowane przez Magnesus ; 11.03.09 o 14:15

  2. #22
    | OlyJedi
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    49
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez rodzyn Zobacz posta
    SILKYPIX STUDIO 3.0SE program otrzymuje sie z aparatem (Panasonicem G1) i jak dla mnie jest OK
    Jak dla mnie też jest ok ale niestety często się zawiesza co jest irytujące

  3. #23
    rodzyn
    Gość
    nie miałem problemów
    magnesus -chyba chodzi o oglądanie dobrych fotek a nie wymyślanie jakim softem je zepsuć

  4. #24
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez rodzyn Zobacz posta
    magnesus -chyba chodzi o oglądanie dobrych fotek a nie wymyślanie jakim softem je zepsuć
    Nie rozumiem co to ma do tego co pisałem w poprzednim poście.
    Za duży OT się jednak zrobił. Chociaż o 45mm na razie niewiele można powiedzieć. Mam nadzieję, że będzie dobry i odległość ostrzenia będzie większa niż w 35mm.
    Ostatnio edytowane przez Magnesus ; 11.03.09 o 15:05

  5. #25
    rodzyn
    Gość
    Magnesus :Nie rozumiem co to ma do tego co pisałem w poprzednim poście.


    chodzi o to żebyś miał radość z fotografowania i życia a nie smutek z szukania dziury w całym ( sprzęt i soft)

  6. #26
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez rodzyn Zobacz posta
    chodzi o to żebyś miał radość z fotografowania i życia a nie smutek z szukania dziury w całym ( sprzęt i soft)
    OK.

  7. #27
    | OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    483
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez rodzyn Zobacz posta
    mam oba kity - krótki jest bardzo przyzwoity choć przydałby się jaśniejszy- dzisiaj odebralem 14-54 2,8-3,5 II i mam adapter(AF w kontraście działa BDB , do 25(50)mm winetuje lampe) jutro i pojtrze będe porównywał kitowy z tym ZD (rownież 45-200) ,a 45-200 mam dwa dni i pierwsze wrażenia rewela !!!(mam wrażenie , że ktoś C N? chce utrącić potężne zagrożenie)
    Rewelacjnie pracuje też z ZD 9-18 (foty lepsze jak z E-3)
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    dodam , że korzystam też via adapter ze stałki Zeiss Contax 1.7 /50 i efekt naprawdę świetny!!!!
    Jak jest z szybkością AF ZD9-18 oraz ZD14-54 po podłączeniu do G1? Chodzi mi o porównanie do E-3 z tymi obiektywami i G1 z kitem.

  8. #28
    rodzyn
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez sando Zobacz posta
    Jak jest z szybkością AF ZD9-18 oraz ZD14-54 po podłączeniu do G1? Chodzi mi o porównanie do E-3 z tymi obiektywami i G1 z kitem.
    14-54 jest minimalnie wolniejszy, ZD 9-18 jest niemalże indentyczny jak kitowy 14-45. Co więcej całkiem nieżźle radzi sobie w słabym oświetleniu.
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    EDIT w porównaniu do E-3 : 14-54 jest w G1 zauważalnie choć niekłopotliwie wolniejszy. 9-18 jest jednak lżejszy, różnica jest prawie pomijalna (w 14-54 silnik musi poruszyć jednak większą masę). Gdy jutro będę po testch opiszę wygodę fotografowania ("zyski i straty" )
    Ostatnio edytowane przez rodzyn ; 11.03.09 o 17:29 Powód: Automatyczne scalenie postów

  9. #29
    | OlyJedi Awatar kateb
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    491
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Magnesus Zobacz posta
    Nad tym prawie trzeba (chyba że robisz zdjęcia wyłącznie w JPG). Zmienisz kiedyś soft (te, które to naprawiają to programy płatne i zamknięte, dodatkowo nie działają na każdym systemie operacyjnym) i nagle się okaże, że nie jest tak fajnie jak się wydawało. Pomijam tutaj wpływ odginania beczki na ostrość zdjęcia, bo spora liczba megapikseli takie transformacje znacznie ułatwia, ale już iwelowanie winiety może z kolei wyciągać z cieni szumy.
    Ależ oczywistym dla mnie jest, że dobry obiektyw to podstawa. A ten kit jest tylko średni, ale soft automatycznie naprawia jego mankamenty (na podstawie charakterystyki uzyskanej w laboratorium panasa) i w rezultacie wychodzi dobrze. Więc nie ma sie co martwić. Czy jest żal w porównaniu np. do zd 40-150? Może i jest.

    Jeżeli ktoś celuje wyżej, to kupi 14-54 i będzie miał Bardzo dobrze, a później może coś jeszcze wyjdzie ciekawego. 14-150 HD, pewnie będzie jeszcze trochę słabsze. Ale za to ceny będą rozsądne, a jakość zadowalająca. W końcu pamiętajmy, ten zestaw to klasa średnia. Filmowanie dodaje troche luksusu.
    Fujifilm X10

  10. #30
    rodzyn
    Gość
    z pewną dozą niesmiałości porównując moje foty testowe z 12-60 na G1 i na E-3 pierwsze wrażenie jest takie , że jakby 14-54 II podgonił 12-60 na wszystkich ujęciach testowych ktore powtarzam przy każdym teście jest dość duży postęp zwłaszcza przy pełnej dziurze i brzegach nawet na 54 jest ciuuut lepiej!!! ale porównanie z 60 z 12-60 (sprzedałem ją w niedzielę brak det kontrasu AF i wielkość przy G1 to istotna wada i nie zrobię na 54) na razie z testów wewnątrz bardzo dobrze

Podobne wątki

  1. Obiektyw Panagor 90mm f2.8 Macro PMC 1:1 - warto?
    By Iwo in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27.12.10, 22:06
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 2.06.10, 18:31
  3. Obiektyw macro Olympus
    By alken14 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 24.12.09, 19:32
  4. jaki obiektyw macro do Pena
    By nightelf in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16.10.09, 16:54
  5. Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 8.11.08, 19:41

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.