Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 123

Wątek: 45 F2.8 OIS Macro - nowy obiektyw w m4/3?

  1. #11
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Witek@ Zobacz posta
    No i niech nie zachwycają...powodzenia w zgłębianiu testów i fotografowaniu tablic testowych
    Jak uważasz. Ja wolę przejrzeć testy i wiedzieć w co się pakuję. Nie wiem czy zauważyłeś, ale dzięki testom tablic testowych fotografować nie trzeba, bo ktoś już to za nas zrobił.

    Cytat Zamieszczone przez Witek@ Zobacz posta
    udało mi się popełnić świetne zdjęcia....ot tak sobie rzuciłem luzno moja opinię na temat testów....
    No jasne, każdym obiektywem i każdym aparatem da się zrobić świetne zdjęcia. Tylko po co zgrzytać zębami, gdy wady drogiego obiektywu zepsują nam zdjęcie, które w innym przypadku byłoby super? Lepiej przeczytać test i wiedzieć czego można oczekiwać.
    Mnie 14-45 odrzuca na kilometr. Długi kit wydaje się znośny.
    Ostatnio edytowane przez Magnesus ; 11.03.09 o 13:31

  2. #12
    rodzyn
    Gość
    laica kosztuje tyle c o dwa korpusy z kitowymi więc to chyba żart a nowy kitowy obietyw ZD 14-42 dzielą od kitu Panasonica lata świetlne!!!!

  3. #13
    | OlyJedi
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    49
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Magnesus Zobacz posta
    Jak uważasz. Ja wolę przejrzeć testy i wiedzieć w co się pakuję. Np. nigdy nie kupiłbym czegoś z taką beczką jak 14-45 prezentuje.
    Mam to szkiełko i zapewniam,że nie ma takiej beczki,owszem beczkuje nieco ale to raczej naturalne dla tego typu konstrukcji.Po za tym Silkypix przynajmniej "mój" ma wyłączoną automatyczną funkcję korygowania beczki i wiem to z autopsji.Mało tego mój poprzedni zoom bynajmniej nie kitowy z innego systemu także dawał beczkę w dodatku sporą a kosztował prawie tyle samo co g1 z kitem....i jakoś nie przesądziło to o czerpaniu przyjemności z fotografowania tym systemem czy tez panasłoikiem Kiedyś też rozpływałem się nad testami,szukaniem wiarygodnych sampli,testów tablic testowych sfoconych pożadanym szkiełkiem....okazało się to w dużej mierze stratą czasu.
    Co do pakowania się w jakiś sytem w ciemno to na szczęscie tego nie zrobiłem bo masa sampli w tym rawów od dłuższego czasu jest dostępna na japońskich stronach i jest tego tam dużo,dużo więcej niż na stronach w bardziej cywilizowanych językach.

  4. #14
    rodzyn
    Gość
    a co do testów to traktuj je jak info a nie Biblie i czytaj między wierszami bo jesteś tylko pionkiem w medialne grze o wielki szmal!!

  5. #15
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Jeśli nie zauważasz, OK. Nie chcę się kłócić, szczególnie że tego szkła nie mam. Na twoim miejscu sprawdziłbym jednak w RAW Therapee jak jest.
    Ostatnio edytowane przez Magnesus ; 11.03.09 o 13:42

  6. #16
    rodzyn
    Gość
    Fotografuję dokładnie 40 lat
    w tym 30 profesjonalnie choć ostatnio dla przyjemności artystycznie i jesli pisze to wiem co i zawsze starałem się dotykać sprzętu o którym piszę dlatego nie napisalem z miejsca porównania kita 14-45 z ZD 14-54 tylko zrobię to porządnie wykorzystując rownież body E-3!

  7. #17
    | OlyJedi
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    49
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Magnesus- RawTherapee nie czyta rawów z G1 chyba ze jest jakaś nowsza wersja o której nie wiem.Słyszałem wiele dobrego o tym programie dlatego z chęcią bym spróbował tego narzędzia szczególnie w kontekście G1

  8. #18
    | OlyJedi Awatar kateb
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    491
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Magnesus Zobacz posta
    Jeśli nie zauważasz, OK. Nie chcę się kłócić, szczególnie że tego szkła nie mam. Na twoim miejscu sprawdziłbym jednak w RAW Therapee jak jest.
    Jak mu sie zdjęcia podobają to znaczy że dobrze wychodzą.
    A to, że soft ładnie poprawia to luks, nie trzeba się nad tym biedzić.

    Kiedyś dodawali kolejne powłoki MC, a teraz dodają kolejne warstwy softu.
    Fujifilm X10

  9. #19
    | OlyJedi
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    49
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez kateb Zobacz posta
    Jak mu sie zdjęcia podobają to znaczy że dobrze wychodzą.
    A to, że soft ładnie poprawia to luks, nie trzeba się nad tym biedzić.

    Kiedyś dodawali kolejne powłoki MC, a teraz dodają kolejne warstwy softu.
    Całkiem słuszna uwaga....teraz zamiast powłok soft albo aktualizacje... taki znak czasów

  10. #20
    rodzyn
    Gość
    do czytania RAWów wykorzystuję SILKYPIX STUDIO 3.0SE program otrzymuje sie z aparatem (Panasonicem G1) i jak dla mnie jest OK

Podobne wątki

  1. Obiektyw Panagor 90mm f2.8 Macro PMC 1:1 - warto?
    By Iwo in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27.12.10, 22:06
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 2.06.10, 18:31
  3. Obiektyw macro Olympus
    By alken14 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 24.12.09, 19:32
  4. jaki obiektyw macro do Pena
    By nightelf in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16.10.09, 16:54
  5. Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 8.11.08, 19:41

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.