Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: problem z OLYMPUS FE-310

  1. #1

    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    problem z OLYMPUS FE-310

    Mam problem z aparatem FE-310!
    Problem jest zasilanie tego aparatu. Kupiłem akumulatorki GP 2500 NiMH AA i od samego poczatku jego uzytkowania dzieją się znim dziwne rzeczy.
    Czasem po zrobieniu kilkunastu zdjęć nagle aparat sygnalizuje że baterie są rozładowane. Po przełożeniu tych akumulatorków do innego aparatu poziom ich naładowania mam maksymalny! Jednak czasami wystarczy, że rzekomo rozładowane akumulatory po godzinie działają normalnie. Aparat pokazuje raz że są rozładowane, a raz że są naładowane.
    Sprawdzałem z akumulatorami GP 1800 i GP 2100 i dochodzi do takich samych sytuacji.
    Juz dwa razy składałem aparat do reklamacji i po wykonaniu jakiejś naprawy przez serwis cały czas mam taki sam problem.

    Może po prostu używam nieodpowiednich akumulatorków??????
    Prosze o pomoc, bo szykuję się do złożenia 3 reklamacji i chcę być pewny, że to w 100% wina sprzętu i jest on jakiś felerny :/

    Pozdro

  2. #2
    Awatar robertt
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    Warszawa / Polska
    Posty
    73
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    No ale rozładowują się bez znaczenia czy w ciepłym pomieszczeniu czy na chłodzie? Bo wychodząc z aparatem w zimny dzień to dość hardkorowe wyzwanie.

  3. #3

    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    One sie nie rozładowują. To aparat sygnalizuje że sa rozładowane! Przekładam je do innego aparatu i tam wszystko jest okej. Moge zrobic kilkaset zdjęć.

  4. #4
    | OlyJedi Awatar skow
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    1.087
    Siła reputacji
    28
    Moja galeria
    Sprawdź jaki masz firmware.
    Może aktualizacja pomoże.

    http://www2.olympus.pl/consumer/29_F...re_Updates.htm
    ORF Viewer 1.10 - program do szybkiego przeglądania plików ORF (100% "czystej" Javy)
    Obsługuje również E-30, E-620 i E-P1

  5. #5
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    A może w menu masz możliwość wyboru jaki typ baterii wkładasz do aparatu (mój szajsung tak ma). Jesli jest to pewnie do wyboru masz Alkaliczne/Akumulatory. Wybierz Akumulatory i powinno zacząć działać tak jak trzeba.

    Baterie Alkaliczne mają napięcie 1.5 V, natomiast Akumulatory 1.2 V i w tym jest problem. Ich maksymalne naładowanie (akumulatorów) jest praktycznie na granicy rozładowania baterii alkalicznych, przez co aparatowi wydaje się, że bateria jest już rozładowana.

    (na przyszłość polecam akumulatory ENELOOP, GP są średnie, bardzo średnie)
    Ostatnio edytowane przez dzemski ; 8.03.09 o 12:57

  6. #6

    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    1
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    witam.

    podłącze się pod temat, żeby nie zakładać nowego.

    EricR udało ci się rozwiązać ten problem ? Posiadam dwa aparaty olympus. Jest problem z FE-310. Nowo naładowane akumulatorki (2500 GP oraz 2800 HAMA) starczają na ok. 30-40 zdjęć i wyświetla, że baterie są słabe. Wsadzam je do SP-560UZ i śmigają bardzo długo. HELP :/

  7. #7

    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    1
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Witam, mam dokładnie ten sam problem. Czy ktoś wie, czy to można reklamować w Olympusie? Bardzo uciążliwe to wymienianie baterii co kilka zdjęć. Od Olympusa oczekuje się trochę lepszej jakości...

  8. #8

    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    1
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: problem z OLYMPUS FE-310

    Witam.
    Również miałem ten sam problem. Aktualizacja firmware nie pomaga, oraz w opcjach nie ma wyboru rodzaju baterii. Aparat jest prądożerny, nowiutkie baterie zwykłe nie uciągną mocy pobieranej przez ten aparat (no, może kilka zdjęć sie uda zrobić).
    Jest to jak najbardziej wina akumulatorków. Kupiłem najtańsze akumulatorki (vipow) 900mAh Ni-Cd, okazały się bardzo dobre. Na 250 zdjęć robionych, jedno za drugim, potrzebowałem dwóch krótkich 10-minutowych podładowań (akurat miałem ładowarkę szybką, prąd 1000mA). Inne stare akumulatorki Ni-Mh 2800mAh po naładowaniu - aparat pokazuje rozładowana bateria i nie rusza. Po kilkuktotnym rozładowaniu i naładowaniu troche się zregenerowały i można już zrobić 20-30 zdjęć.
    Tak więc kluczem do sukcesu jest dbanie o akumulatorki. Przed pierwszym użyciem kilkukrotne rozładowanie do 0.9V i naładowanie do 1.48V (najlepiej małymi prądami) dużo pomaga. Przydatna będzie ładowarka z funkcją "discharge" - rozładowania, bo aparat nie rozładuje do końca.
    Najlepiej kupić znane markowe akumulatorki, do tego dobrą ładowarkę, aparat będzie długo trzymać. I nie zapomnijmy o drugiej parze zapasowych akumulatorków.
    Ostatnio edytowane przez gosc_ ; 25.09.11 o 16:14

Podobne wątki

  1. Problem z Olympus Fe-25
    By Grzesiek83 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 2.02.10, 21:16
  2. Olympus c-150 Problem.... :(
    By skiter in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16.07.05, 21:00
  3. Problem z Olympus C 720 UZ
    By Kicia6o in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13.04.05, 00:56
  4. Olympus C-740 problem
    By MK in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30.10.04, 15:41
  5. problem olympus C-1
    By maciejw in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20.10.04, 22:42

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.