Strona 50 z 50 PierwszyPierwszy ... 40484950
Pokaż wyniki od 491 do 499 z 499

Wątek: Panasonic GH1: Micro 4/3 + HD 1080

  1. #491
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    JGA
    Posty
    196
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Pytanie tylko po co sie upierac na przerabianiu na PAL - na komputerze nie ma potrzeby, 90% telewizorow i odtwarzaczy DVD - ciagnie NTSC bez problemu...
    Panasonic LC1 > Panasonic GF1 > Panasonic GF3 > Panasonic GX1 > Panasonic GH1 > Panasonic GX80 > Panasonic G80 > Sony A7

  2. #492
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Problem z niezgodnością systemów może się pojawić jedynie w sytuacji jeśli kamerę z wyjściem NTSC chciałbyś podłączyć do telewizora z wejściem PAL.

    Po zrzuceniu materiału na komputer i po jego edycji w jakimś oprogramowaniu mamy możliwość aby materiał wyjściowy zapisać dla systemu PAL lub NTSC niezależnie od tego jaki był materiał wejściowy.

  3. #493
    | OlyJedi Awatar psl
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    589
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Karol Zobacz posta
    Dwa szybkie pytania - jak wygląda praca AF (o ile w ogóle możliwa) z dużymi Zuiko przez MMF-2? Chodzi mi głównie o ZD 50/2, ZD 14-54, ZD 70-300, i ZD 9-18. Co prawda jest tabela kompatybilności ale wolałbym praktyczne uwagi.
    Jak tabela wskazuje, że możliwe to pewnie możliwe. Z zd35 działa bardzo powoli (czasami musi doostrzyć tu i ówdzie) ale zazwyczaj (bo nie zawsze) dojedzie gdzie trzeba. Jak obiekt się szybko porusza to może być ciężko. Ale działa.

  4. #494
    Awatar mst
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez user_jgora Zobacz posta
    Pytanie tylko po co sie upierac na przerabianiu na PAL - na komputerze nie ma potrzeby, 90% telewizorow i odtwarzaczy DVD - ciagnie NTSC bez problemu...
    To fakt. Tylko proszę zwrócić uwagę na częstotliwość sieci energetycznej w Europie. Mamy 50Hz. W palu nagrywamy z czasem 1/50 co powiązane jest z ilością klatek na sekundę -25p, 50p lub 50i. Przy sztucznym oświetleniu obraz będzie bez zarzutu. Inaczej ma się w NTSC. Tam częstotliwość wynosi 60Hz i prawidłowym ustawieniem czasu jest 1/60 do klatek 24p, 30p, 60p i 60i. Nagrywając kamerą NTSC w naszym regionie, przy sztucznym oświetleniu zauważymy migotanie obrazu i to jest największy problem. Osobiście omijam taki sprzęt. Przy zdjęciach nie ma to najmniejszego znaczenie

    Cytat Zamieszczone przez tymczasowy_ Zobacz posta
    Problem z niezgodnością systemów może się pojawić jedynie w sytuacji jeśli kamerę z wyjściem NTSC chciałbyś podłączyć do telewizora z wejściem PAL.
    W starszych TV miało to jakieś znaczenie. Obecnie LCT lub Plazamy są multisystemowe. Odbiornik sam rozpozna sygnał po podłączeniu przez HDMI.

    Cytat Zamieszczone przez tymczasowy_ Zobacz posta
    Po zrzuceniu materiału na komputer i po jego edycji w jakimś oprogramowaniu mamy możliwość aby materiał wyjściowy zapisać dla systemu PAL lub NTSC niezależnie od tego jaki był materiał wejściowy.
    Przerobienie NTSC na Pal wcale nie jest takie proste. Nagranie NTSC charakteryzuje się większą ilością klatek (pomijając 24p). Konwertując nagranie do PAL stracimy sporo danych i może pojawić się tzw. "Strobo" z uwagi na mniejszą ilość klatek. W końcu przerobiliśmy 30p na 25p w FHD. Może ktoś napisać - Co to jest 5 kalek na sekundę ? W przeciągu minuty stracimy ich aż 300 itd. Chciałby ktoś z kolegów skasować sobie tyle zdjęć

    ps. Jak wspomniałem wcześniej niektóre modele GH1 miały możliwość wgrania "poprawionego" firmware, które daje nam możliwość zmiany NTSC na PAL. Informacje tutaj http://www.dvxuser.com/V6/showthread...ners-Ptool-FAQ
    Ostatnio edytowane przez mst ; 10.05.11 o 13:22

  5. #495
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez mst Zobacz posta
    Przerobienie NTSC na Pal wcale nie jest takie proste. Nagranie NTSC charakteryzuje się większą ilością klatek (pomijając 24p). Konwertując nagranie do PAL stracimy sporo danych i może pojawić się tzw. "Strobo" z uwagi na mniejszą ilość klatek. W końcu przerobiliśmy 30p na 25p w FHD. Może ktoś napisać - Co to jest 5 kalek na sekundę ? W przeciągu minuty stracimy ich aż 300 itd. Chciałby ktoś z kolegów skasować sobie tyle zdjęć
    Idąc tym tropem myślenia należałoby od razu powiedzieć, że PAL jest do d..y bo ma 25klatek/sek bo NTSC ma ich 30
    Fantazjujesz kolego.

  6. #496
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    JGA
    Posty
    196
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    a to juz zalezy od oswietlenia, przy energooszczednych mrygania nie ma...
    Panasonic LC1 > Panasonic GF1 > Panasonic GF3 > Panasonic GX1 > Panasonic GH1 > Panasonic GX80 > Panasonic G80 > Sony A7

  7. #497
    Awatar mst
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez tymczasowy_ Zobacz posta
    Idąc tym tropem myślenia należałoby od razu powiedzieć, że PAL jest do d..y bo ma 25klatek/sek bo NTSC ma ich 30
    Fantazjujesz kolego.
    Brak wiedzy szkodzi a fantazja nie ma tu nic do rzeczy. Co do ilości fps to NTSC ma przewagę - to fakt, który nie podlega dyskusji. Idąc Twoim tokiem pojmowania filmy fabularne (kinowe) mają 24fps więc są do d...y ? Proszę o jakieś uzasadnienie bo ten komentarz jest "żenua".
    Ostatnio edytowane przez mst ; 10.05.11 o 15:55
    Panasonic GH1(3), GH2(3)

  8. #498
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.937
    Siła reputacji
    26
    Moja galeria
    Czasem nagrywam wideo NEX'em w wersji NTSC przy sztucznym swietle, fakt - energooszczedne - nie zauwazylem problemow.
    Sensor jest w stanie pracowac jako 30 fps (nie 60 fps).

    Material odtwarzam z komputera.

  9. #499
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    To ja jeszcze o PAL i NTSC. Klatkaż 25/50 vs 30/60 nie ma w przypadku systemów wyświetlania (monitor, telewizor) HD wielkiego znaczenia. Dzisiejsze telewizory obsłużą kazdy format. Problem pojawia się w edycji i montażu materiałów dla mediów, albo przy łączeniu różnych źródeł.
    Media nie przyjmą ci 30/60 fps, a jak będziesz łączyć różne materiały (miks 25/30/50/60 fps), to albo będzie trzeba porzucać, albo dorabiać puste klatki. To nie jest dobre. Dodatkowo pojawią się problemy z dobrą synchronizacją dźwięku.
    W Europie większość urządzeń gra 25/50 fps, dlatego jest duża szansa, że trafisz na materiał wideo, który nie będzie kompatybilny z twoim.

    Jak masz 60p, można robić fajny overcranking:


    Kwestia pulsowania światła nie ma wielkiego związku z klatkażem. Problem może być tylko w braku algorytmu usuwania dudnień dla 50Hz (choć nie spotkałem urządzenia, które ma usuwanie dudnień tylko na 60Hz - w Japonii mają chyba prąd i 50 i 60 Hz - ale fakt, że znam kamery Panasonica i Sony, a może inne firmy strzelają sobie w stopę).

    Pozdrawiam
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 386
    Ostatni post / autor: 10.04.12, 22:53
  2. Panasonic 14-42 a Panasonic G1 - kompatybilność
    By photolo in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28.11.10, 15:49
  3. µ-1080
    By lanos in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16.08.10, 10:33
  4. Adapter xD /micro SD
    By Sebu$ in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10.01.09, 11:32

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.