Strona 25 z 50 PierwszyPierwszy ... 15232425262735 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 241 do 250 z 499

Wątek: Panasonic GH1: Micro 4/3 + HD 1080

  1. #241
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.937
    Siła reputacji
    26
    Moja galeria
    Ciekawy film - GH1 + 14-140mm HD - niesamowita praca AF: http://www.vimeo.com/groups/gh1/videos/5264787

  2. #242
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.937
    Siła reputacji
    26
    Moja galeria
    RAW vs JPG
    Udalo mi sie otworzyc i porownac troche zdjec w obu formatach, czyli JPG z puszki vs RAW. Uzywam LR 2.4.
    Kilka spostrzezen.

    OSTROSC
    Kolosalna roznica na plus RAW'a. Nagle 14-140mm HD nie wydaje sie juz takie miekkie. Dwa przesuniecia suwakow (to w trakcie testow, a juz w praktyce po prostu zastosowanie preset'u wg ISO i w zaleznosci, czy na zdjeciu sa ludzie, czy nie) daja rezultaty lepsze, niz maksymalne wzmocnienie ostrosci JPG.

    KOLORY
    w przypadku JPG dla ISO 100-800 kolory sa zywe, a dla "High ISO" od 1600 NAGLE jakosc spada. Mysle, ze to kwestia algorytmu, gdyz ten spadek (blakniecie, mniejsze nasycenie, mniejsza ilosc odcieni) jest o wiele, wiele slabszy w RAW'ach.

    SZUM
    Dla ISO 100-800 - mozna spokojnie uzyc odszumiania za pomoca LR - ktory mistrzem nie jest. Czyli nie jest zle.
    1600 LR - LR pozbedzie sie szumu, ale 1) doda sztuczne artefakty, znieksztalcenia oraz 2) widac banding.
    1600 DFINE - j.w ale nie tworzy artefaktow i pozbywa sie bandingu (czyli po prostu zdjecie jest mniej ostre i ma slabsza dynamike wzgledem nizszych ISO)
    3200 LR i DFINE - jak wyzej, tyle ze wiecej artefaktow, szumu, hot pixeli oraz jeszcze mniej szczegolow

    1600 JPG z puszki - lepiej odszumiony niz LR, gorzej niz DFINE, ale slabsza ostrosc i kolorystyka
    3200 JPG z puszki - lepiej odszumiony niz LR, gorzej niz DFINE, ale slabsza ostrosc i kolorystyka

    PS 1: W przypadku DFINE mozna pewnie podciagnac jeszcze niektore ustawienia (ja uzywalem AUTO), choc i Salomon z pustego nie naleje. Duzych i zarazem ostrych wydrukow to raczej z tego nie bedzie.

    PS 2: "High ISO" dla GH1 to wg mnie 1600 i 3200. Powyzsze komentarze dotycza glownie trudnych warunkow, tzn. duzo ciemnych miejsc na zdjeciu. Podejrzewam, ze ISO 1600 moze byc bardziej uzywalne w dzien w celu skrocenia czasu naswietlania.

    *******************************
    Dodane dzis zdjecia:
    *******************************
    P1000178 - 025mm - ISO 1600 [RAW] - NR AUTO DFINE 2.0 DEBANDING
    P1000178 - 025mm - ISO 1600 [RAW] - NR MAX LR 2.4
    P1000179 - 025mm - ISO 3200 [RAW] - NR AUTO DFINE 2.0 DEBANDING
    P1000179 - 025mm - ISO 3200 [RAW] - NR MAX LR 2.4
    P1000200 - 025mm - ISO 1600 [RAW] - NR AUTO DFINE 2.0 DEBANDING
    P1000200 - 025mm - ISO 1600 [RAW] - NR MAX LR 2.4
    P1000201 - 025mm - ISO 3200 [RAW] - NR AUTO DFINE 2.0 DEBANDING
    P1000201 - 025mm - ISO 3200 [RAW] - NR MAX LR 2.4
    *******************************

    PS: Tak z ciekawosci - powtorzylem jeszcze powyzszy test dla ISO 800:
    - To co powyzej ma rowniez zastosowanie, ale na duzo mniejsza skale
    - Na zdjeciu w dzien LR daje minimalnie gorsze efekty od DFINE (widoczne pewnie dla szumofobow)
    - Na zdjeciu w nocy - po dokladniejszym przyjrzeniu sie - LR pozostawia jednak maly banding w ciemnych obszarach, ktorego DFINE oczywiscie sie pozbywa

    *******************************
    Tak wiec doszly jeszcze zdjecia:
    *******************************
    P1000178 - 025mm - ISO 800 [RAW] - NR AUTO DFINE 2.0 DEBANDING
    P1000178 - 025mm - ISO 800 [RAW] - NR MAX LR 2.4
    P1000200 - 025mm - ISO 800 [RAW] - NR AUTO DFINE 2.0 DEBANDING
    P1000200 - 025mm - ISO 800 [RAW] - NR MAX LR 2.4
    *******************************

    PS: Dla pewnosci przypomne, ze mozna sciagnac do siebie pliki w pelnym rozmiarze, wybierajac z menu DOWNLOAD \ DOWNLOAD PHOTO.

    http://picasaweb.google.pl/Jerry.Rud...MCGH114140mmHD

  3. #243
    Awatar PiterS
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Głogów
    Posty
    68
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Właśnie wyszła aktualizacja oprogramowania dotycząca m.in. G1 i GH-1
    http://nt.interia.pl/foto/news/panas...e,1329390,3609
    ------------------------------------------------
    E-510

  4. #244
    rodzyn
    Gość
    Tylko uwaga - aktualna aktualizacja uniemożliwia używanie obcych akumulatorów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  5. #245
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.937
    Siła reputacji
    26
    Moja galeria
    Dzis bylem w serwisie Panasonica w W-Wie. Spytalem sie o leciutki luz na bagnecie. Objawia sie to tym, ze wyczuwa sie lekkie drgniecie w momencie poruszenia obiektywem raz w lewo, raz w prawo...
    Chcialem wiedziec, czy to specyfika mojego egzemplarza, czy nie. Technik przyniosl z zaplecza body G1 oraz 14-45mm. Mowil, iz nowe egzemplarze, ktore serwis niedawno dostal.
    Sprobowalismy wszystkich kombinacji, czyli moje body, jego szklo, jego body, moje szklo, jego body jego szklo. I taki sam malutki luz zawsze wystepowal... Nie przeszkadza to w zaden sposob w robieniu zdjec,
    czy nagrywaniu filmow. Zapewne bardziej sie przejalem, gdyz w kombinacji GH1 + 14-140mm HD jest to bardziej odczuwalne - gdyz ten obiektyw ciezej chodzi, trzeba wiecej sily uzyc przy zmianie ogniskowej, niz dotychczasowe zoom'y G1. Tak, czy inaczej, bede chcial to jeszcze sprawdzic z kims kto ma rowniez G(H)1, moze na jakims plenerze forumowym

    Jak to u Was wyglada? Mieszka ktos albo bywa w W-Wie?

    No i jak zobaczylem kompaktowosc szkla 14-45, to ten 14-140mm HD to naprawde kolumbryna - i wizualnie i wagowo. G(H)1 + 14-45mm da sie spokojnie trzymac jedna reka. Ze szklem 14-140mm - juz trzeba uzyc o wiele wiecej sily.

    Nic, wracam do testowych zdjec.

    OSTROSC
    Dodalem dzis dwa zdjecia (TEST SHARP 01 oraz TEST SHARP 02) w nastepujacych kombinacjach:

    - TEST SHARP 01 - JPG - DEFAULT BODY SETTINGS
    - TEST SHARP 01 - RAW - LR 2.4 SHARP AMT 95 MASK 50 DET 50 CLARITY 25
    - TEST SHARP 01 - RAW - SHARPENER PRO 3.0

    - TEST SHARP 02 - JPG - DEFAULT BODY SETTINGS
    - TEST SHARP 02 - RAW - LR 2.4 SHARP AMT 95 MASK 50 DET 50 CLARITY 25
    - TEST SHARP 02 - RAW - SHARPENER PRO 3.0 ADAPTIVE SHARP 60%

    Coz moge powiedziec?
    Roznica miedzy JPG z puszki a wywolanym RAW'em kolosalna, jesli chodzi o ostrosc, oczywiscie na plus RAW'a.
    Roznica miedzy LR a dedykowanym plug-in'em Sharpener Pro 3.0 juz nie az taka duza, ale na plus dla Sharpener'a.

    PS: JPG z domyslnymi ustawieniami SHARPNESS = 0 (na skali od -2 do +2). Tutaj nie mialem wersji JPG z wyostrzaniem ustawionym na maksymalna wartosc, ale poprzednie zdjecia z testow ISO pokazaly, iz i tak wywolanie RAW'a da lepsza ostrosc, niz najbardziej wyostrzany JPG z puszki.

    Najlepiej sciagnac do siebie pliki w pelnym rozmiarze, wybierajac z menu DOWNLOAD \ DOWNLOAD PHOTO:
    http://picasaweb.google.pl/Jerry.Rud...MCGH114140mmHD

  6. #246

    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Jerry, BTW, gdzie w wawie kupiłeś GH1, jesli mozna zapytać

  7. #247
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.937
    Siła reputacji
    26
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez kruuk Zobacz posta
    Jerry, BTW, gdzie w wawie kupiłeś GH1, jesli mozna zapytać
    Hej, jasne, kupilem na f-re w sklepie on line Panasonica i odebralem osobiscie na Miedzeszynie (Praga Południe).

    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Odpalilem dzis w koncu - tak z ciekawosci, jako eksperyment - SILKYPIX Developer Studio 3.0 SE do wywolywania RAW'ow

    Jesli chodzi o tempo dzialania - to wkurzajace jest czekanie na odswiezenie ekranu, po kazdym przesunieciu zdjecia lub suwakow (odszumianie i ostrzenie, to testowalem), a sprzetu slabego nie mam.

    Jesli chodzi o jakosc odszumiania i ostrzenia - lepiej niz LR, likwiduje rowniez banding (powiedzmy, ze na 3200 - prawie calkowicie).

    No ale slabiej niz Dfine + Sharpener Pro. Dlaczego wspominam akurat Dfine i Sharpener Pro? Tylko dlatego, iz doslownie kilka dni temu, wypuscili oni wersje swoich programow, jako tzw. plug-in'y do LR, ktory jest moim podstawowym srodowiskiem. I postanowilem je sciagnac jako trial 15 dniowy i potestowac.

    I jak do tej pory, moge o nich powiedziec:
    1) wciagniecie jakiegokolwiek zdjecia oraz odszumienie i wyostrzenie nawet w trybie AUTO (bez zmian parametrow, suwakow) daje lepsze rezultaty, niz cokolwiek co uzyskiwalem w LR spedzajac czas na testy roznych kombinacji suwakow
    2) rezultaty sa tym lepsze, im "gorsza" jakosc zdjecia, wyzsze ISO, itp.

    Dotyczy to oczywiscie nie tylko GH1. Z ciekawosci zassalem kilka zdjec z jakiegos kompaktu oraz 5D II. Rezultaty naprawde zadziwiajace. Szczegolnie w przypadku mniejszych matryc kompaktow, albo zdjec w gorszych warunkach oswietleniowych.
    Ostatnio edytowane przez Jerry_R ; 28.06.09 o 04:30 Powód: Automatyczne scalenie postów

  8. #248
    rocco
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Jerry_R Zobacz posta
    No ale slabiej niz Dfine + Sharpener Pro. Dlaczego wspominam akurat Dfine i Sharpener Pro? Tylko dlatego, iz doslownie kilka dni temu, wypuscili oni wersje swoich programow, jako tzw. plug-in'y do LR, ktory jest moim podstawowym srodowiskiem. I postanowilem je sciagnac jako trial 15 dniowy i potestowac.

    I jak do tej pory, moge o nich powiedziec:
    1) wciagniecie jakiegokolwiek zdjecia oraz odszumienie i wyostrzenie nawet w trybie AUTO (bez zmian parametrow, suwakow) daje lepsze rezultaty, niz cokolwiek co uzyskiwalem w LR spedzajac czas na testy roznych kombinacji suwakow
    2) rezultaty sa tym lepsze, im "gorsza" jakosc zdjecia, wyzsze ISO, itp.

    Dotyczy to oczywiscie nie tylko GH1. Z ciekawosci zassalem kilka zdjec z jakiegos kompaktu oraz 5D II. Rezultaty naprawde zadziwiajace. Szczegolnie w przypadku mniejszych matryc kompaktow, albo zdjec w gorszych warunkach oswietleniowych.
    Dzięki za cynk o programach, potestuję i ja ale z D90. Nik Software znam i mam dobre wrażenia, czasem używam Color Pro więc sprawdzę i te.
    +

  9. #249

    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jerry_R Zobacz posta
    Hej, jasne, kupilem na f-re w sklepie on line Panasonica i odebralem osobiscie na Miedzeszynie (Praga Południe).
    Dzięki za info. Chyba mało jest tych aparatów bo w całej Europie to rzadkość. Albo cena za wysoka do wizerunku i sprzedawcy nie interesują się wstawianiem do oferty.
    A taki EP-1 jest wszędzie mimo, że w stosunku do zwykłego G1 to mocno za drogi aparat. Oly ma jak Apple, trochę za dużo uroku .

  10. #250
    EuroLiberty
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez kruuk Zobacz posta
    Dzięki za info. Chyba mało jest tych aparatów bo w całej Europie to rzadkość. Albo cena za wysoka do wizerunku i sprzedawcy nie interesują się wstawianiem do oferty.
    Sprzedawcy nie wystawiają, bo nie mają czego wystawiać. GH1 jest niedostępny i jeszcze dłuuuugo nie będzie. Panasonic ma IMO dziwne zwyczaje/obyczaje. Tym razem postanowil sprzedawać przez swoje sklepy on line.

    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 386
    Ostatni post / autor: 10.04.12, 22:53
  2. Panasonic 14-42 a Panasonic G1 - kompatybilność
    By photolo in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28.11.10, 15:49
  3. µ-1080
    By lanos in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16.08.10, 10:33
  4. Adapter xD /micro SD
    By Sebu$ in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10.01.09, 11:32

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.