Strona 3 z 50 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 499

Wątek: Panasonic GH1: Micro 4/3 + HD 1080

  1. #21
    qbic
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez cezar Zobacz posta
    Czy wg Ciebie Olek też ma z tego powodu zmienić nazwę? Np. na LOlekTech?
    Nie odpowiem na to pytanie :P, a tak na serio, wyobrażałem sobie (zapewne mylnie), ze jednak ceny sprzętu m4/3 będą chociaż trochę m.

  2. #22

    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Świdnik
    Posty
    123
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez qbic Zobacz posta
    wyobrażałem sobie (zapewne mylnie), ze jednak ceny sprzętu m4/3 będą chociaż trochę m.
    Jak poznamy oficjalne ceny nowego sprzętu i jego rzeczywistą jakość i możliwości, to wtedy będzie sens rozmawiać na ten temat

    Mnie najbardziej smuci fakt, że GH1 w Unii będzie droższy o bodajże 15% ze względu na ich nowowymyślony podatek od "luksusu" - że niby video HD w aparacie cyfrowym to luksus...

    Na pocieszenie napiszę, że Magnesus miał rację - GH1 ma nową matrycę

    Nie tylko może rejestrować obraz w różnych proporcjach przy podobnym kącie widzenia (jak LX3 i TZ7), ale co najważniejsze:
    1) Matryca GH1 ma usprawnione przetworniki dające odczyt danych z wysokim stosunkiem sygnału do szumu, co oznacza poprawę jakości zdjęć przy wysokich ISO
    2) Matryca GH1 została zoptymalizowana pod kątem termalnym i umożliwia długoczasowe nagrywanie - nie ma możliwości jej przegrzania

    Pozdrawiam

  3. #23
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez cezar Zobacz posta
    1) Matryca GH1 ma usprawnione przetworniki dające odczyt danych z wysokim stosunkiem sygnału do szumu, co oznacza poprawę jakości zdjęć przy wysokich ISO
    A to jest typowe marketingowe pierdu pierdu - by pozostać w klimatach artystycznych. Wyjdzie aparat, trafi do niesponsorowanych testerów, to się okaże czy szumi czy nie.
    Jakoś skutecznie oduczyłem się wierzyć w te komunały.

    Pozdrawiam
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  4. #24
    EuroLiberty
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez cezar Zobacz posta
    Po pierwsze to tylko spekulacja.
    Po drugie, nie wiem, czy wiesz, ale adekwatny obiektyw Olka kosztuje przy dzisiejszym kursie ponad te 1200€
    Dotychczasowe poczynania Panasonica czynią te spekulacje bardzo prawdopodobnymi. BTW skąd wiesz, że wspominany plastik jest równy ZD 7-14?

    Cytat Zamieszczone przez Piotr_0602 Zobacz posta
    Teraz chcę do micro4/3 jakiejś odmiany 14-54 f/2.8-3.5 (z IS lub bez)
    jasnego standardu f/1.4
    jasnego portretu f/1.4 lub jaśniej
    oraz niedużego, dobrego, nie ciemnego <= f/4 tele

    wtedy w to wchodzę
    To długo nie wejdziesz.

    Cytat Zamieszczone przez cezar Zobacz posta
    Jak poznamy oficjalne ceny nowego sprzętu i jego rzeczywistą jakość i możliwości, to wtedy będzie sens rozmawiać na ten temat
    Wówczas będzie lament, bo się okaże, że nielicznych będzie stać na lepsze szkiełko. I będzie zawodzenie, że miało być tak pięknie, a wyszło jak zawsze

    Ja czekam na produkt Olympusa. Panasonic, to chora firma. Gdyby nie komicznie wysokie ceny jego bytności w e-systemie nikt, by nie zauważył.

  5. #25

    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Świdnik
    Posty
    123
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez EuroLiberty Zobacz posta
    BTW skąd wiesz, że wspominany plastik jest równy ZD 7-14?
    Skąd wiesz, że nie? Specyfikacja baaardzo podobna do w/w ZD. Tyle, że mniejszy Oczywiście poczekamy i na cenę i na testy. Nie ma co przesądzać.
    Cytat Zamieszczone przez EuroLiberty Zobacz posta
    Ja czekam na produkt Olympusa.
    Ja również - zawsze to jakaś konkurencja Inna sprawa, że jak pokażą korpusik bez wizjera, odchylanego LCD i paru innych rzeczy, to okaże się, że to żadna konkurencja i ceny nie spadną ...

    Cytat Zamieszczone przez RadioErewan Zobacz posta
    Wyjdzie aparat, trafi do niesponsorowanych testerów, to się okaże czy szumi czy nie.
    Jakoś skutecznie oduczyłem się wierzyć w te komunały.
    Każdy aparat szumi Natomiast, czy będzie poprawa? Myślę, że jakaś tam będzie. Dowodem na to jest matryca G1, która już wniosła poprawę do systemu 4/3 w kwestii wysokich ISO

    Pozdrawiam

    P.S. Olympus pokazał na PMA ... znany już wszystkim prototyp swojej puszki pod Micro 4/3. Reszta - latem ...:

    http://news.cnet.com/8301-13580_3-10187287-39.html

    Tak więc konkurencji ni ma, bo zima, nowości więcej w temacie Micro 4/3 niet, więc można spokojnie iść spać
    Ostatnio edytowane przez cezar ; 4.03.09 o 03:55

  6. #26
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez cezar Zobacz posta
    P.S. Olympus pokazał na PMA ... znany już wszystkim prototyp swojej puszki pod Micro 4/3. Reszta - latem ...:

    http://news.cnet.com/8301-13580_3-10187287-39.html

    Tak więc konkurencji ni ma, bo zima, nowości więcej w temacie Micro 4/3 niet, więc można spokojnie iść spać
    Wg. tego tekstu z cnetu oba są planowane na lato. Ech. Szkoda że kryzys tak straszy korporacje.

    Pozdrawiam
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  7. #27
    EuroLiberty
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez cezar Zobacz posta
    Skąd wiesz, że nie? Specyfikacja baaardzo podobna do w/w ZD.
    Ja niczego w kwestii jakości nie przesądzam. W przeciwieństwie do Ciebie Obawiam się jednak ceny. Panasonic przyzwyczaił mnie do wysokich cen i ciężko mi uwierzyć, by nagle miało się coś zmienić.

    Pozdrawiam

  8. #28

    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Elbląg / W-wa
    Posty
    560
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Obiektyw Olka jest dużo, dużo większy i ponad 2,5 raza cięższy.
    Panasonic to znacznie mniej szkła do szlifowania, polerowania i ogólnie mniej materiałów. Z ilości szkła zawartego w Zuiko można pewnie by zrobić ze 2 obiektywy panasonica, a i ilość braków przy produkcji takiego maleństwa będzie mniejsza.
    Co prawda panas ma szkła ED, ale Zuiko ma więcej szkieł i kilka superED. No i jest uszczelniany i dużo większy.

    1200 euro zabija i nie zachęci mnie do zainwestowania w micro4/3.
    3000 zł, myślę, mogłoby być OK, choć pewnie wielu amatorów tyle na szkiełko nie wyda.
    Wolałbym 600$, coś jak za Canona 17-40 f4/L (który jest większy i cięższy), a wtedy na 100% go kupię.

    Fakt, że mały G1 w wersji JIHAD z 7-14 f/4 to byłby bardzo ciekawy zestaw.
    Plus 20mm f/1.7 i jakiś portrecik, i wystarczy. No i jakieś lekkie tele.


    A co do portretu - nie widzę powodu by nie mieli zrobić 50mm f/1.4 -> to łatwe, tanie szkło do wyprodukowania. Jeśli nie chcą jaśniej, to niech zaimplementują do firmware coś takiego:
    http://www.alienskin.com/bokeh/examp...rate-lens.aspx
    i będę usatysfakcjonowany na tyle, że sprzedam wszystkie moje graty FF.


    Tylko po co JIHAD ma 14 Mpix? Żeby więcej szumieć? 10Mpix byłoby wystarczająco, a już 12Mpix aż nadto, po co 14Mpix???
    były różne graty 4/3 (standardowe i pro)
    jest: FF Canona
    będzie: dodatkowo EP-1 z naleśnikami

  9. #29
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Kaz de Wro
    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    Wroc
    Posty
    1.740
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez RadioErewan Zobacz posta
    Wg. tego tekstu z cnetu oba są planowane na lato. Ech. Szkoda że kryzys tak straszy korporacje.

    Pozdrawiam
    U nas lato czytaj jesień

    No to pozamiatane, trzeba wiosenne porządki porobić...
    Z kliszą na szyi.
    Olympus 35 RD.

  10. #30
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Mielec
    Posty
    919
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    "...po co 14Mpix?"

    Gdyby któryś producent odważył się zaprezentować średnio zaawansowany aparat, z matrycą 8Mpix okrzyknięto by go pewnie branżowym rewolucjonistą.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 386
    Ostatni post / autor: 10.04.12, 22:53
  2. Panasonic 14-42 a Panasonic G1 - kompatybilność
    By photolo in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28.11.10, 15:49
  3. µ-1080
    By lanos in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16.08.10, 10:33
  4. Adapter xD /micro SD
    By Sebu$ in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10.01.09, 11:32

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.