Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 70

Wątek: Helenae - wiele twarzy

  1. #51
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Niechorze
    Posty
    242
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Dziękuję Paniom serdecznie

  2. #52
    | OlyJedi Awatar Darekw1967
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    2.059
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria
    Witaj !

    Wczesniej myslalem, ze fotografujesz jedynie kropelki i
    tak troche nie do konca uwazalem, ze umiesz cos focic
    poza... tym jednym tematem.

    Po obejrzeniu Twoich zdjec zmienilem zdanie i
    uwazam, ze robisz bardzo profesjonalnie.

    Mozna powiedziec, ze zdjecia maja swoj niepowtarzalny charakter
    i chetnie sie je oglada.

    Pokazalas, ze to juz nie fotografia a fotografika.


    Pozdrawiam.
    Nie ma brzydkich aparatow tylko wina czasem brak

  3. #53
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Niechorze
    Posty
    242
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Dzień dobry : )
    Uznałam, że należy się wszystkim gościom chwila mojej uwagi. Bo przecież zajrzeliście, poświęciliście swój czas na pozostawienie po sobie śladu.
    RadioErewan - serdecznie dziękuję za wystawę. Bardzo spodobała mi się Twoja zapowiedź i przedstawienie mojej osoby. Przy okazji chcę podziękować wszystkim administrującym nasz klub za życzliwość...no i oczywiście za medale : )
    J.Graph - rozbawiło mnie Twoje zdziwienie. A piosenka jest bardzo ładna. Dziękuję .
    Plumek - dziękuję bardzo .
    rocco - piękną recenzję od Ciebie otrzymałam. Twój komentarz odbieram jako szczery i uprzejmy wpis. Dziękuję również za komplement .
    Rafał Czarny - dziękuję za Twój wpis. Na Twoje pytania odpowiedziałam. Jeszcze tylko dodam, że fotografia jest dla mnie odpoczynkiem od trudów życia i chyba jednym ze sposobów pokazania siebie .
    Szogo - dziękuję pięknie .
    Ggrzesiek - cieszą takie słowa i zachęcają do dalszej pracy .
    west73 - dziękuję . Odpowiedziałam również na Twoje pytania.
    NightCrawler - miło się czyta takie opinie. Dziękuję serdecznie .
    misstiriss - bardzo podobnie odbieramy morze. Szkoda, ze nie mogę obejrzeć Twoich zdjęć. Dziękuję i pozdrawiam .
    cypisek - dziękuję bardzo .
    e-510 - miły wpis...dziękuję .
    leodan - dziękuję serdecznie .
    taztaz - dziękuję . Pasja - chyba każdy ma ją w sobie. Może tylko nie potrafi jej odszukać .
    Wiejo - miły wpis...dziękuję.
    Agulka - serdeczne dzięki .
    wujek.samo.h - medale mam juz dwa : ) dziękuję.
    salvadhor - bardzo dziękuję. Może kolejna będzie już "realna" .
    marecki - dziękuję za doping. Na Twoje pytania też jest odpowiedź .
    droplet - wspaniały, budujący komentarz. Dziękuję serdecznie.
    Kaz de Wro - dziękuję za uznanie.
    k@czy - dziękuję. O kropelkach juz napisałam. Twoje "geometryczne" spojrzenie na świat również zasługuje na uznanie. Kiedyś zrobiłam serię zdjęć "geometria plaży".
    Jakaranda - gdy się czyta takie słowa, to dopiero odkrywa się, że pokazane zdjęcia nie zalegają "bezczynnie" w folderach.
    wojtek1234 - Wojtku - serdecznie dziękuję za TWOJĄ tu obecność. To, co napisałeś jest szczere i budujące. Z przyjemnością odczytałam : ).
    Piotr Grześ - dziękuję. Na Twoje pytanie tez odpowiedziałam.
    K_Puchatek - dziękuję za ładną opinię. Na pytanie odpowiedziałam.
    Boudolino - dziękuję bardzo.
    yac - miło mi bardzo...dziękuję.
    bufetowa - dziękuję za miły komentarz.
    mieszko634 - dziękuję za ładny, kolorowy wpis.
    black_bird - światło to podstawa przecież. Dziękuję.
    ktotek - w moich wpisach starałam się równiez i na Twoje pytania odpowiedzieć. Może tylko dodam jeszcze, że fotografia dla mnie w tej chwili jest nieodłącznym elementem mojego życia. Jest hobby, rozrywką, wyrażeniem uczuć, nastroju, czasami ucieczką od smutków i ciągłą nauką. Dziękuję.
    wanilia - Beatko...serdecznie Ci dziękuję za to, że "wpadłaś" do mnie na chwilę : ) i pozdrawiam ciepło : )
    Daniyal9 - dziękuję i również pozdrawiam.
    agus35 - a ja Tobie dziękuję za serdeczność : )
    RENE144 - Reniu...pozdrawiam Cię ciepło : ) Mimo, że to "konkurencyjne" dla Ciebie forum, to może uda mi się Ciebie namówić na pokazanie tutaj chociaż kilku Twoich zdjęć. Są piękne i warte obejrzenia : )
    witia1 - dziękuję bardzo.
    magnum - dziękuję za wizytę i miły wpis.
    myzsa - dziękuję za Twoją tu obecność. Szkoda, że nie można obejrzeć więcej Twoich zdjęć.
    majka - dziękuję za Twój wpis. Twoje kropelki też są śliczne : )
    Darekw1967 - bardzo dziękuję za opinię i pozdrawiam.
    Moja wystawa wkrótce dobiegnie końca. Ale Wasza obecność pozostanie. Założyłam na mojej domowej stronie podstronę dotyczącą wystawy. Tam są już zdjęcia i wszystkie Wasze wpisy...taka "książka pamiątkowa"
    Dziękuję i pozdrawiam serdecznie : )
    Ostatnio edytowane przez helenae ; 20.03.09 o 19:41

  4. #54
    | OlyJedi Awatar kris70
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    349
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Zdjęcia helenae uderzają mnie czystością, jakąś nieopisaną nieskazitelnością, krystaliczne barwy, niczym niezakłócone kompozycje wpływają niezwykle kojąco na sfatygowane codziennym chaosem umysł i duszę. Poza tym są bardzo inspirujące, po ich obejrzeniu patrzę w stronę aparatu i ręce mnie swędzą by coś pofocić.
    Dzięki helenae.

  5. | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Niechorze
    Posty
    242
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Kris70 - dziękuję : )

  6. #56
    Awatar edzia13
    Dołączył
    Apr 2009
    Mieszka w
    niemcy
    Posty
    74
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    piekne zdjecia-mam nadzieje ze kiedys osiagne zblizony poziom

  7. #57
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Niechorze
    Posty
    242
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Bardzo dziękuję za kolejne wpisy. I WSZYSTKIM za liczne odwiedziny : )

  8. #58
    | OlyJedi Awatar Harpo
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Ruda Śl.
    Posty
    109
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Piękna wystawa!
    Kropelki kropelkami, super, ale pozostałe również z najwyższej półki.
    Pomijając sprawy techniczne fotek - masz kapitalne pomysły na kadry. Podoba mi się "zmysł" fotograficzny: w zasadzie każda fotografia ma coś do powiedzenie oglądającym.
    Gratuluję

    PS. przyłączam sie do prośby o uchylenie rąbka tajemnicy pstrykania kropelek
    "Amator martwi się o sprzęt,
    Profesjonalista martwi się o kasę,
    a Mistrz martwi się o światło."

    Harpowe fotki

  9. #59
    ADM Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    2.986
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    No i jak się ładnie rozwinęło
    było sobie życie

  10. #60
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Niechorze
    Posty
    242
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Harpo..o tym jak powstają moje kropelki już pisałam. Ale dla ułatwienia skopiowałam i wklejam jeszcze raz. Dziękuję za przyjazną recenzję. Pozdrawiam : )
    Oto mój przepis na poprawne zrobienie zdjęć makro z kropelkami w roli głównej:
    1. Zdjęcia robię aparatem OLYMPUS E510, z obiektywem ZUIKO DIGITAL 40-150mm 1:4-5,6 przy pomocy Raynoxa DCR-250.
    2. Używam tylko wody (nigdy nie stosowałam żadnych wymyślnych mikstur)
    3. Ważne przy tym jest światło. Musi być ostre, południowe. Kropelki uwielbiają takie światło.
    4. Kwiaty muszą mieć bardzo gładkie powierzchnie, a kropelka nie może być na nie wlana. Ona po prostu musi się odkleić od zakraplacza. Nakładam je na kwiat. A potem szukam w nich odbicia. Pojawia się ono w kropli jeśli spojrzymy jak gdyby pod słońce. Nie stosuję żadnych parawanów odbijających światło. Po prostu jest kwiat, kropla wody, aparat i ja.
    5. I robię zdjęcia. Zmieniam ustawiania aparatu po każdym zdjęciu. Najważniejsza w tego rodzaju zdjęciach jest ostrość. Aparat nam to sygnalizuje.
    6. Przed prezentacją zdjęcia poprawiam troszkę kadr w programie, czasami dodaję kontrastu w poziomach i lekko odszumiam tło (czyli tą część zdjęcia za kroplą) Wyjaśnię dlaczego...czasami aparat ma trudności ze złapaniem ostrości. Zwiększam wówczas iso. Przy 400 jest spory szum. A zdjęcia "kropelkowe" ładnie się prezentują bez tej "ozdoby". Kolory zdjęcia najczęściej pozostają bez zmian.
    7. I jeszcze jedna ważna rzecz...krople są bardzo prawdziwe, nie są wykonane w PS ( piszę to zdanie, bo już kilka razy otrzymywałam takie pytania )
    To nie jest trudna sztuka, ale wymaga cierpliwości, odpowiednich warunków i wprawy. No i zamiłowania przede wszystkim : )
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Pomyślałam, że być może KTOŚ ma inny pomysł na zrobienie tego typu zdjęć. To ja chętnie bym taki sposób poznała. Zapraszam do podzielenia się własnymi pomysłami : )
    Ostatnio edytowane przez helenae ; 9.04.09 o 11:06 Powód: Automatyczne scalenie postów

Podobne wątki

  1. Tysiące twarzy, setki miraży
    By aga_piet in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 14.11.11, 09:40
  2. Profil twarzy wyłaniający się z czerni
    By Marys91 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 4.03.11, 01:41

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.