Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 70

Wątek: Helenae - wiele twarzy

  1. #31
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Niechorze
    Posty
    242
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Dobry wieczór : )
    Dziękuję wszystkim za miłe wpisy tutaj. Wszystkie uważnie przeczytałam. Cieszy mnie ich treść, a za gratulacje jeszcze raz dziękuję : )
    Pytań sporo i nie bardzo wiedziałam w jakiej kolejności na nie odpowiadać. Ale ostatecznie zdecydowałam, że zacznę od tych dotyczących aparatu i mojego zamiłowania do fotografii.
    Zawsze lubiłam oglądać rodzinne fotografie. Ale zdjęcia robiłam bardzo rzadko... na wyjazdach z dziećmi, na rodzinnych uroczystościach. Ale, gdy cztery lata temu otrzymałam w prezencie gwiazdkowym maleńki aparat...olympus c-480 i pobiegłam z nim na plażę mimo wielkiego mrozu, zrozumiałam, że fotografowanie to jest to "coś", co pozwoli mi spojrzeć na świat nieco inaczej i pozwoli też pokazać mnie od srodka : ) Za pół roku miałam już drugi aparat...canona s2is. A dwa lata później byłam już szczęśliwą posiadaczką E 510 : )
    Dlaczego Olympus ? Bo jest zgrabny, lekki ( w sam raz do kobiecej ręki ), w przystępnej cenie : ) A poważniej...na wybór E 510 miała wpływ przede wszystkim doskonała optyka tych aparatów. Olympusy z tego słyną, że są w tym najlepsze : )
    O tym co mi dała fotografia przez te cztery lata, i czym jest dla mnie, i kim jestem...troszkę później : )
    Dziękuję jeszcze raz
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Dodam jeszcze, że o zdjęciach "kropelkowych" też dokładnie napiszę. Pozdrawiam i dobrej nocy życzę WSZYSTKIM : )
    Ostatnio edytowane przez helenae ; 3.03.09 o 23:13 Powód: Automatyczne scalenie postów

  2. #32
    | OlyJedi Awatar yac
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    k/3M
    Posty
    2.387
    Siła reputacji
    286
    Moja galeria
    Świetne zdjęcia - to jest Sztuka przez duże s.
    Gratulacje
    Jacek

  3. #33
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar aga_piet
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    7.334
    Siła reputacji
    202
    Moja galeria
    Miło się ogląda razem

  4. #34
    | OlyJedi Awatar J.Graph
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Józefów/Warszawa
    Posty
    975
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez J.Graph Zobacz posta
    I napewno zadam pytanie ... o ile ktos mnie nie wyprzedzi...
    Cytat Zamieszczone przez k@czy Zobacz posta
    ...moje pytanie dotyczy kropelek: co cie zainspirowalo do tego typu fotografii? jak na to wpadlas i oczywiscie czy sama tworzysz kropelki na swoich modelach, czy tez je zrecznie "wylapujesz" ?
    No cóż
    Szkoda że odpowiedzi jeszcze nie ma
    Dobra kicam oglądać wystawe

    EDIT:
    No niektórych to nie widziałem ... maj Got genialne zdjęcia ...

    Ja jestem ciekawy jak wygląda beklstejdż kropelek ... jakiego rodzaju oświetlenie stosujesz ? No i ja jako niedoinformowany musze zapytac jakiego szkiełka używasz


    Do oglądania zdjęć Helenae polecam:

    pasuje jak ulał ... MBSZ
    Ostatnio edytowane przez J.Graph ; 4.03.09 o 00:40

  5. #35
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar black_bird
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    830
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    gratuluję poszukiwań dobrego światła ...

  6. #36
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    helenae - ja również gratuluję wystawy i dołączam się do zachwytów nad zdjęciami. Obawiam się, że wiele pytań nie będzie - każdy zobaczy foty i stwierdzi - "nie mam więcej pytań" Lubię Twoje zdjęcia - cieszą oko kolorem, kompozycją, emanuje z nich spokój. Można je wykorzystywać do swoistej terapii - przenoszą w inny - przyjemny i przyjazny świat. Tego właśnie dotyczy moje pytanie - czym dla Ciebie jest fotografia? Na pewno hobby, rozrywką, przyjemnym spędzaniem czasu... A może czymś więcej - jakąś odskocznią, czy nawet jakimś rodzajem terapii...
    Mam nadzieję, że pytanie nie jest zbyt osobiste. Po części nawiązuję do wątku Fotografia jako terapia
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  7. #37
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar wanilia
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    2.836
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria
    Aniu, spieszę się wpisać i pogratulować serdecznie wspaniałej wystawy. Z powodu braku internetu (chwilowego mam nadzieję) w domu spieszę to zrobić w pracy.
    Aniu napisz proszę ja planujesz, gdzie i o jakiej porze robisz zdjęcia kłosów, maków? Jak uzyskujesz ten efekt nostalgii, delikatności, kobiecości na twoich zdjęciach- czy zależy on od pory dnia? Czy preferujesz porę o zachodzie sońca? Chodzisz sama czy z rodziną na takie sesje?
    Serdecznie pozdrawiam
    Kobieta jest bezbronna tak długo , jak długo schnie jej lakier na paznokciach...
    zapraszam do mojej galerii: http://www.beatabanach.cdx.pl/

  8. #38
    Awatar Daniyal9
    Dołączył
    Dec 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    101
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Piękne!!!Wnętrze Twe...pozdrawiam cieplutko.
    E-510/ ZD 14-45/ ZD 14-54/ ZD 40-150/ ZD 50-200/ Metz 58 AF/ Marumi DGH Circular+UV-wpc/ Hitech...Cokin P/ Benro A-297m8+488RC2/...pstryk!!!

  9. #39

    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    19
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Helenae, Twoje zdjęcia są piękne, bo dotykają duszy. Posiadasz "wewnętrzne oko" które wychwytuje najdrobniejsze szczegóły ...i za to Ci dziękuję

  10. #40
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Niechorze
    Posty
    242
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Witam serdecznie : )
    Bardzo dziękuję za zainteresowanie moimi zdjęciami, za pozdrowienia i pytania.
    Dzisiaj opiszę moją pracę nad kropelkami.
    Gdy zobaczyłam takie zdjęcia na innym portalu bardzo mnie urzekły. Z prostego powodu...były bardzo urokliwe, zachwyciły mnie kolory, ich malowniczość i pewna tajemniczość. I postanowiłam też takie zdjęcia mieć w swojej kolekcji. Nauczyłam się je robić po prostu metodą prób i błędów.
    Oto mój przepis na poprawne zrobienie zdjęć makro z kropelkami w roli głównej:
    1. Zdjęcia robię aparatem OLYMPUS E510, z obiektywem ZUIKO DIGITAL 40-150mm 1:4-5,6 przy pomocy Raynoxa DCR-250.
    2. Używam tylko wody (nigdy nie stosowałam żadnych wymyślnych mikstur)
    3. Ważne przy tym jest światło. Musi być ostre, południowe. Kropelki uwielbiają takie światło.
    4. Kwiaty muszą mieć bardzo gładkie powierzchnie, a kropelka nie może być na nie wlana. Ona po prostu musi się odkleić od zakraplacza. Nakładam je na kwiat. A potem szukam w nich odbicia. Pojawia się ono w kropli jesli spojrzymy jak gdyby pod słońce. Nie stosuję żadnych parawanów odbijających światło. Po prostu jest kwiat, kropla wody, aparat i ja.
    5. I robię zdjęcia. Zmieniam ustawiania aparatu po każdym zdjęciu. Najważniejsza w tego rodzaju zdjęciach jest ostrość. Aparat nam to sygnalizuje.
    6. Przed prezentacją zdjęcia poprawiam troszkę kadr w programie, czasami dodaję kontrastu w poziomach i lekko odszumiam tło (czyli tą część zdjęcia za kroplą) Wyjasnię dlaczego...czasami aparat ma trudności ze złapaniem ostrości. Zwiekszam wówczas iso. Przy 400 jest spory szum. A zdjęcia "kropelkowe" ładnie się prezentują bez tej "ozdoby". Kolory zdjęcia najczęściej pozostają bez zmian.
    7. I jeszcze jedna ważna rzecz...krople są bardzo prawdziwe, nie są wykonane w PS ( piszę to zdanie, bo juz kilka razy otrzymywałam takie pytania )
    To nie jest trudna sztuka, ale wymaga cierpliwości, odpowiednich warunków i wprawy. No i zamiłowania przede wszystkim : )
    Dziękuję jeszcze raz wszystkim. Na następne pytania odpowiem wkrótce. Pozdrawiam ..i dobranoc

Podobne wątki

  1. Tysiące twarzy, setki miraży
    By aga_piet in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 14.11.11, 09:40
  2. Profil twarzy wyłaniający się z czerni
    By Marys91 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 4.03.11, 01:41

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.