Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 47 z 47

Wątek: Test Olympus Zuiko Digital 150 mm f/2

  1. #41
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    3.228
    Siła reputacji
    45
    Moja galeria
    Bardzo lubię to szkło, spokojnie mieści się podpięte do aparatu w Nova 3, nawet z EC20 daje piękny krystaliczny obraz na matówce, co strasznie umila pracę. Trochę ręka boli po 2 godzinach trzymania, ale jak podnosisz oko do wizjera w Parku Oliwskim i widzisz jak Nikoniarze i Canoniarze zbierają szczęki z alejki na widok przedniej soczewki wielkiej jak talerz od serwisu obiadowego babci i jak słyszysz ich ciche jęki, gdy odpowiadasz odpowiednik 300mm F2 to przestaje boleć. Ciężko dyskutować o jakości optycznej czy wykonania w przypadku ZD 150mm ponieważ jest to bez sensu tak jak rozprawianie czy aby na pewno Monica Bellucci jest sexy.

    dla tych co nie znają Pani Bellucci

  2. #42
    | OlyJedi Awatar MicSzu
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Wioska
    Posty
    1.189
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez C+ Zobacz posta

    Całkiem ładna ta Pani.. z tym, ze wolał bym to szkiełko bo '' przedniej soczewki wielkiej jak talerz od serwisu obiadowego babci'' jest piękna
    E-3,E-510;F8, ZD14-54,S30,ZD40-150,FL50,FL50R,FL36R... i co dalej ? ? ?

  3. #43
    ADM Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    2.986
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez C+ Zobacz posta
    Bardzo lubię to szkło, spokojnie mieści się podpięte do aparatu w Nova 3, nawet z EC20 daje piękny krystaliczny obraz na matówce, co strasznie umila pracę. Trochę ręka boli po 2 godzinach trzymania, ale jak podnosisz oko do wizjera w Parku Oliwskim i widzisz jak Nikoniarze i Canoniarze zbierają szczęki z alejki na widok przedniej soczewki wielkiej jak talerz od serwisu obiadowego babci i jak słyszysz ich ciche jęki, gdy odpowiadasz odpowiednik 300mm F2 to przestaje boleć. Ciężko dyskutować o jakości optycznej czy wykonania w przypadku ZD 150mm ponieważ jest to bez sensu tak jak rozprawianie czy aby na pewno Monica Bellucci jest sexy.

    dla tych co nie znają Pani Bellucci
    Miałem to na swięta - moje ulubione od początku systemu.
    było sobie życie

  4. #44
    | OlyJedi Awatar Wieprz
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Wwa
    Posty
    1.629
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fotomic Zobacz posta
    Miałem to na swięta - moje ulubione od początku systemu.
    Monikę??

  5. #45
    | OlyJedi Awatar Weasly
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Sandomierz
    Posty
    154
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    Odp: Olympus ZUIKO DIGITAL ED 150mm 1:2.0

    szkoda że ten test nie z e-3, jestem ciekaw kto w normalnym użytkowaniu będzie używał zd 150mm f2 z penem..
    *** Widziałem rzeczy, w które, wy ludzie, nigdy byście nie uwierzyli. ***
    ++++++++++ http://www.flickr.com/photos/67569374@N05/ +++++++++++
    -------------------------------------------------------------------------------------

  6. #46
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar jagger
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.365
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria

    Odp: Olympus ZUIKO DIGITAL ED 150mm 1:2.0

    Witam, mam pytanie co do minimalnej odległości ostrzenia ZD 150? jaka ona jest i czy można go stosować również do zbliżeń owadów typu ważki, motyle tak jak sigma 150, która ma zastosowanie jako makro. No i jak jest z AF w porównaniu do tejże sigmy, która nie należy do najszybszych. pozdrawiam.

  7. #47
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar jagger
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.365
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria

    Odp: Olympus ZUIKO DIGITAL ED 150mm 1:2.0

    witam, mam pytanie co do minimalnej odległości ostrzenia. Jaka ona jest? I czy ZD 150 ma takie samo zastosowania jak sigma 150, która nadaje się do makrofotografii owadów latających typu motyle, ważki itp. Interesuje mnie też szybkość AF czy jest ona lepsza od dość powolnej sigmy 150? pozdrawiam. Sławek.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12.03.09, 10:56
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15.01.09, 20:46
  3. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 8.12.08, 04:16
  4. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 5.12.08, 20:18
  5. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 10.08.07, 15:15

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.