Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: wymiana pryzmatu E-510

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    24
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    wymiana pryzmatu E-510

    czy orientuje się ktoś jakie są koszty wymiany pryzmatu w body E-510??
    czy jest to wogóle opłacalny interes, spartoliłem sprawę podczas czyszczenia z farfocli kurzu i ubolewam teraz.

    z góry dzięki za pomoc!!

  2. #2
    | OlyJedi Awatar MicSzu
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Wioska
    Posty
    1.189
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Pewnie trzeba by zapłacic ryczałt... ale podejrzewam, że zarysowałeś matówkę a nie pryzmat?
    E-3,E-510;F8, ZD14-54,S30,ZD40-150,FL50,FL50R,FL36R... i co dalej ? ? ?

  3. #3

    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    24
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    nad matówką bym tyle nie płakał tylko zamówił nową. Właśnie dostało mi się coś między pryzmat a matówkę (czy kondensor) no i niestety... wyszło jak wyszło

  4. #4
    | OlyJedi Awatar MicSzu
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Wioska
    Posty
    1.189
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    To masz troszkę problem..(zadzwoń i zapytaj ile by to mogło kosztowac) jak drogo a zalezy Ci na wymianie to poluj na uszkodzone E-510 i sam wymień, innego wyjscia chyba nie ma.. czym porysowałeś?
    E-3,E-510;F8, ZD14-54,S30,ZD40-150,FL50,FL50R,FL36R... i co dalej ? ? ?

  5. #5

    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    24
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    czym porysowałem?? szmatką do czyszczenia optyki... nie wiem jak, musiało sie coś przyczepić do szmatki... poza tym po złożeniu wszystkiego do kupy zauważyłem że wizjer dziwnie poszarzał :/ kicha i tyle


    dysponuję ktoś może wiedzą na temat czy można wstawić pryzmat z innego modelu?? np z E-500, te same wymiary body jakby nie było albo może ktoś ma dostęp do takich części,znajomego serwisanta w olympus polska i załatwić pryzmat z uszkodzonego egzemplarza, coś zakombinować?? wszelka pomoc milewidziana
    Ostatnio edytowane przez mestre16 ; 18.02.09 o 15:41

  6. #6
    Awatar PiterS
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Głogów
    Posty
    68
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Spartoliłeś podczas czyszczenia i wydaje Ci się, że grzebanie w optyce to też łatwa sprawa? Nie licz na łaskawość serwisu tylko szykuj kase i ślij do serwisu.
    ------------------------------------------------
    E-510

  7. #7
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez mestre16 Zobacz posta
    czym porysowałem?? szmatką do czyszczenia optyki... nie wiem jak, musiało sie coś przyczepić do szmatki... poza tym po złożeniu wszystkiego do kupy zauważyłem że wizjer dziwnie poszarzał :/ kicha i tyle


    dysponuję ktoś może wiedzą na temat czy można wstawić pryzmat z innego modelu?? np z E-500, te same wymiary body jakby nie było albo może ktoś ma dostęp do takich części,znajomego serwisanta w olympus polska i załatwić pryzmat z uszkodzonego egzemplarza, coś zakombinować?? wszelka pomoc milewidziana
    Zadzwoń do OKServis z Gdańska (wygooglasz sobie adres). Oni są specjalistami w takich sprawach i mają pakiet serwisowy Olka. Jak ktos to ma zrobić dobrze i w miarę tanio, to oni.
    BTW, przed pryzmatem nie ma kolejnego fresnela? Wiem jak łatwo zniszczyć taką soczewkę.

    Pozdrawiam
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  8. #8

    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    24
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez PiterS Zobacz posta
    Spartoliłeś podczas czyszczenia i wydaje Ci się, że grzebanie w optyce to też łatwa sprawa? Nie licz na łaskawość serwisu tylko szykuj kase i ślij do serwisu.
    wiesz nie stać mnie na zjawianie się w serwisie z każdą byle błahostką typu paproch w aparacie, raczej należę do zaradnej części społeczeństwa i staram się uporać z problemem sam na tyle na ile potrafię. Wiem jak pracuje się w serwisach sprzętu elektronicznego w Polsce i dlatego nie uśmiecha mi się powierzanie napraw swojego sprzętu innym osobom (bez urazy dla nikogo) ale dzięki temu zawsze można wykombinować to i owo jak się potrzebuję...

    Cytat Zamieszczone przez RadioErewan Zobacz posta
    BTW, przed pryzmatem nie ma kolejnego fresnela? Wiem jak łatwo zniszczyć taką soczewkę.

    Pozdrawiam

    nie wiem i nie do końca wiem gdzie znajduję się ta soczewka w E-510, nie jest to ten element z kropkami punktów pomiaru ostrości może??

  9. #9

    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    30
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Sam też miałem przygodę z zasyfioną matówką/pryzmatem, w moim przypadku pomógł lekko wilgotny włosek od pędzla
    Olympus Evolt E-510 + parę gratów

  10. #10

    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    24
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    RadioErewan skoro wiesz że OKserwis jest w posiadaniu pakietu serwisowego Olka to może i będziesz też wiedział czy do 510 pasuje np. pryzmat z modelu E-500?? bo mam dostęp do uszkodzonego body i wtedy wysłał bym oba aparaty na przekładkę pryzmatu by przyoszczędzić

    jeśli koś wie to prosił bym o jakieś sensowne info na ten temat

Podobne wątki

  1. Wymiana E-500 na E-620 warto ???
    By Anubis76x in forum E-System
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 6.10.09, 20:48
  2. Wymiana C-5050..
    By dodi in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 3.08.08, 19:55
  3. Wymiana sprzętu
    By RaptoRi in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 4.06.05, 13:19
  4. Olympus C730UZ - wymiana LCD
    By ZdzislawD in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23.10.03, 21:26

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.