Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 69

Wątek: E-420 - szumy, smugi, głębia

  1. #21
    | OlyJedi Awatar Darekw1967
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    2.060
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Streetlegal Zobacz posta
    Tu nie chodzi o doświetlenie ale o fatalne szumy. Tak jak napisałem wcześniej to zdjęcie na szybko żeby pokazać problem.

    Czy macie jakiś pomysł jak z tym walczyć? To moim zdaniem duża wada tej matrycy i zastanawiam się czy są jakieś sposoby aby to wyeliminować. A może to jednostkowy przypadek i powinienem aparat reklamować?
    Witam !

    Matryca w E-4XX nie jest zla poza tym ze masz mniejsza rozpietosc
    tonalna i trzeba dokladniej naswietlac zdjecia.

    Po prostu masz mozliwosc w tym aparacie wyprodukowac obraz bez
    programowego gladzenia i stad na ISO 800 masz widoczne szumy.

    Mozesz w aparacie ustawic abys mial rozne gladzenie tegoz szumu
    i wtedy bedziesz mial znacznie mniej zaszumiony obraz.

    Najlepiej miec ORF-a i sobie odszumic to co sie chce
    tak aby miec jak najwiecej szczegolow w obrazie


    Pozdrawiam
    Nie ma brzydkich aparatow tylko wina czasem brak

  2. #22

    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    14
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dzemski Zobacz posta
    a i naswietlaj zdjęcia poprawnie, bo to z przykładu jest niedoświetlone.

    pokaz jakieś zdjęcie z ISO800 zrobione w warunkach normalnych, np w dzień na dworze.

    fota w warunkach sztucznego oświetlenia z dpreview (ISO800):
    http://a.img-dpreview.com/gallery/ol...s/p5080034.jpgjak ktoś chce duże to na obrazku p.klik i otwórz w nowym oknie/w nowej karcie.
    (o przykłady takich rozmiarów proszę)

    i za epicure w E410 wyostrzanie ustawiamy na -2, bo ten aparat (i 510) przesadzają z wyostrzaniem, przez to wyłazi dodatkowy szum. Nasycenie na 0 góra +1. Dodatkowo ekwiwalent ekspozycji ustaw na 0, a nie na -0.3.
    Szkoda że nie przeczytałeś wcześniejszych postów. Zdjęcie NIE MUSI być naświetlone poprawnie aby POKAZAĆ TENDENCJĘ do fatalnego szumienia matrycy. Tak jak nie trzeba napisać epopei aby pokazać że długopis źle pisze Nie chciałem się tym zdjęciem chwalić tylko pokazać że matryca paskudzi zdjęcia na wyższym ISO. Dla jasności powtórzę że nie chodzi o samo ziarno (to bywa nawet przyjemne) ale o przebarwienia i poziome lub pionowe pasy.

    Zobaczymy co da dodatkowe zmiękczenie i tak dość miękkiego już JPG. Może faktycznie szum się nieco zmniejszy.

    Co do fotki z Dpreview, ja taką jakość obrazu jestem w stanie uzyskać ze statywu przy ISO bliższym 200 niż 800. Skądinąd ciekawe
    Ostatnio edytowane przez Streetlegal ; 12.02.09 o 12:06

  3. #23
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar wujek.samo.h
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Lublin, Poland, Poland
    Posty
    1.131
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Streetlegal Zobacz posta
    Faktycznie to może być ISO 800. Zdjęcie nie jest dotknięte czymkolwiek. To JPG wypluty prosto z aparatu. Niestety, o zgrozo, nie jest wyciągane, rozjaśniane itd. Ustawienia jak wyżej. Tak czy inaczej żal straszny bo zdjęcie wygląda trochę jak z kompaktu. Przy ISO 400 w słabszym świetle zastanym jest podobnie.
    Zacznijmy od tego, że na iso 800 w tym sprzęcie musisz robić na rawie - będziesz miał znacznie mniejsze szumy. Ja przynajmniej tak miałem z 510tką. Przekonałem się on tym jak robiłem zdjęcia w Muzeum Archeologicznym w Krakowie - błyskać lampą nie wolno, a światła jak na lekarstwo.
    MK

  4. #24
    | OlyJedi Awatar kateb
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    491
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    No cóż, jakby to powiedzieć. Jeżeli na prawdę ci się to nie podoba, jeżeli wpływa to na twoją pracę/zabawę i w żaden sposób nie możesz się tego pozbyć, to może jednak lepszy byłby jakiś plastikowy Canon. Tam zazwyczaj jest większa i lepszejsza matryca.

    Jeżeli gradacja auto, próba zmiany parametrów, różne metody odszumiania cię nie zadowalają... ciężko.
    Fujifilm X10

  5. #25
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    chłopak wyżyłował ostrość i nasycenie na max i niedoświetlił foty i się dziwi, że ma makabryczne szumy. LOL. W dodatku najpierw płacze o pomoc co zrobić, a potem twierdzi, że chciał tylko pokazać tendencję. Ech....

    Każdy wie, że olkowe matryce szumią, ale nikt się praktycznie nie dziwi dużej ilości szumów jak poprzesadza z parametrami. Wtedy to nawet ISO100 będzie szumieć ;P

    kateb: tylko jak poprzesadza z ostrością i nasyceniem to i tam będzie szum.
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    następne (tym razem E510, ale to te same bebechy, więc bez różnicy foty) robione nie przez testera, a użytkownika:
    http://farm3.static.flickr.com/2036/...421d2cd0_o.jpg

    tu z testu na optycznych (owszem cały czas ISO800):
    http://pliki.optyczne.pl/e410/e410ex07.jpg
    Ostatnio edytowane przez dzemski ; 12.02.09 o 12:20 Powód: Automatyczne scalenie postów

  6. #26

    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    14
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dzemski Zobacz posta
    chłopak wyżyłował ostrość i nasycenie na max i niedoświetlił foty i się dziwi, że ma makabryczne szumy. LOL. W dodatku najpierw płacze o pomoc co zrobić, a potem twierdzi, że chciał tylko pokazać tendencję. Ech....

    Każdy wie, że olkowe matryce szumią, ale nikt się praktycznie nie dziwi dużej ilości szumów jak poprzesadza z parametrami. Wtedy to nawet ISO100 będzie szumieć ;P

    kateb: tylko jak poprzesadza z ostrością i nasyceniem to i tam będzie szum.
    Chłopak...

    Nie płaczę kolego, tylko bez nieszczerego zachwytu nad marką szczerze opisuje problem.

    Po raz kolejny powtórzę że nie chodzi o szumienie a o przebarwienia i pasy typu "komórka". I po raz kolejny powtórzę że aparat bardzo lubię bo odpowiada mi jego poręczność i obsługa ale mam do rozwiązania problem z szumami. I pytam o opinie dotyczące problemu a nie recenzję zdjęcia.

    Peace.

  7. #27
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Streetlegal Zobacz posta
    Chłopak...

    Nie płaczę kolego, tylko bez nieszczerego zachwytu nad marką szczerze opisuje problem.

    Po raz kolejny powtórzę że nie chodzi o szumienie a o przebarwienia i pasy typu "komórka". I po raz kolejny powtórzę że aparat bardzo lubię bo odpowiada mi jego poręczność i obsługa ale mam do rozwiązania problem z szumami. I pytam o opinie dotyczące problemu a nie recenzję zdjęcia.

    Peace.
    a ja piszę, żebyś zmienił parametry to pasy znikną, bądź będą o wiele mniej intensywne i naświetlaj zdjęcia poprawnie. W dodatku nie ja pierwszy to piszę, ale kolega zdaje się tego nie widzieć ;P

  8. #28

    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    14
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dzemski Zobacz posta
    a ja piszę, żebyś zmienił parametry to pasy znikną, bądź będą o wiele mniej intensywne i naświetlaj zdjęcia poprawnie. W dodatku nie ja pierwszy to piszę, ale kolega zdaje się tego nie widzieć ;P
    Dziś wieczorem lub jutro przygotuję idealnie naświetlone próbki, może one dadzą lepszy obraz sytuacji. Choć z doświadczenia wiem że problemu to nie eliminuje.

    Pokombinuję z ustawieniami i wywołam bez gmerania RAW żeby sprawdzić jak się ma algorytm kompresji do JPG do pasów i przebarwień. Na pewno pochwalę się wynikami.

  9. #29
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    pamiętaj o ostrości na -2 i nasyceniu na 0 oraz EV na 0

    w EXIF mam też pozycję Gain Control ustawioną na High Up. Nie mogę tylko zczaic co zacz po polsku Bo, że to wzmocnienie sygnału to wiem, ale która to pozycja w menu to już nie bardzo Ale wydaje mi się, że ona nie wpływa na ten szum, a jeśli już to go trochę redukuje.
    Ostatnio edytowane przez dzemski ; 12.02.09 o 12:36

  10. #30
    | OlyJedi Awatar Syd Barrett
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Krk
    Posty
    636
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Zrób zdjęcie na ISO 400 przy ustawionym P na pokrętle (lub po prostu żeby ekspozycja wynosiła zero), gradacja normal, ostrość -1, nasycenie 0, następnie wrzuć je bez żadnego rozjaśniania do wątku, lub wytnij fragment i wtedy wrzuć, tylko w najlepszej jakości=najmniejszej kompresji JPG. Absolutnie nie zmniejszaj samego zdjęcia.

Podobne wątki

  1. M42 mała głębia
    By kristof1979 in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 7.12.10, 21:59
  2. Głebia ostrości
    By RockZi in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 4.02.09, 22:04
  3. Olympus FE-140 - smugi na zdjęciu
    By cycleteam in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16.01.07, 21:36
  4. Głębia ostrości w C-7xx...?
    By Rick van Dyke in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 1.09.04, 18:46
  5. Głębia ostrości w C-5050
    By Madzia in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 3.07.03, 12:18

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.