Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Wątek: jaka karta pamięci do e520?

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    9
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    jaka karta pamięci do e520?

    Może to głupie pytanie, ale niemniej chciałbym uzyskać na nie odpowiedź... jeśki ktoś będzie tak łaskawy.

    Interesuje mnie nie konkretna firma (aczkolwiek taka odpowiedź też będzie bardzo dobra), a pojemność, czyli 2, 4, 8 czy 16 Gb, a może zamiast np. 1x4 Gb kupić 2x2Gb (na wszelki wypadek jak by się jedna uszkodziła zawsze jest szansa na uratowanie danych z drugiej.

    Zadaję to pytanie dlatego, że często można znaleźć zestawy tego aparatu (olympus e520) właśnie z kartą 2 Gb. Osobiście wydaje mi się, że to trochę mało (zwłaszcza jak na zdjęcia w formacie RAW), ale oczywiście mogę się mylić.

    Z drugiej strony im większy nośnik tym więcej będzie czerpał energii.
    Ostatnio edytowane przez Karol ; 11.04.09 o 22:03 Powód: poprawiłem literówkę w tytule

  2. #2
    | OlyJedi Awatar dziekan
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    Tychy
    Posty
    1.112
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ksris Zobacz posta
    Może to głupie pytanie, ale niemniej chciałbym uzyskać na nie odpowiedź... jeśki ktoś będzie tak łaskawy.

    Interesuje mnie nie konkretna firma (aczkolwiek taka odpowiedź też będzie bardzo dobra), a pojemność, czyli 2, 4, 8 czy 16 Gb, a może zamiast np. 1x4 Gb kupić 2x2Gb (na wszelki wypadek jak by się jedna uszkodziła zawsze jest szansa na uratowanie danych z drugiej.

    Zadaję to pytanie dlatego, że często można znaleźć zestawy tego aparatu (olympus e520) właśnie z kartą 2 Gb. Osobiście wydaje mi się, że to trochę mało (zwłaszcza jak na zdjęcia w formacie RAW), ale oczywiście mogę się mylić.

    Z drugiej strony im większy nośnik tym więcej będzie czerpał energii.
    Przy obecnych cenach polecam 2x4Gb Sandiska Extreme III - na pewno będziesz zadowolony z tych kart.
    www.tekkenolandia.pl
    E-510 / FL-50 / ZD 8 / ZD 35 / ZD 14-54 / Industar 50/2.8

  3. #3
    S4INT
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez dziekan Zobacz posta
    Przy obecnych cenach polecam 2x4Gb Sandiska Extreme III - na pewno będziesz zadowolony z tych kart.

    Popieram. Ew. jesli chcesz taniej to jedna Extreme III, a druga załóżmy, PQI.
    Sandiska będziesz miał jako podstawową, a pqi jako awaryjną

  4. #4
    | OlyJedi Awatar Largo
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Słupca
    Posty
    151
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Ja sam używam SanDisk Extreme IV 4GB, ale robiąc zdjęcia do HDRów (kilka klatek dla jednego kadru) zaczyna mi brakować miejsca. PO wakacjach do drugiej puchy kupię sobie Ten sam model tylko 8GB. Nigdy nie wiadomo, jaką puchę będę miał w przyszłości. Karty SanDisk i Lexara są warte uwagi. Kingstony i cała reszta - omijam z daleka. Są zbyt awaryjne. Na bank trafi się ktoś, kto powie, że to nie prawda, bo jemu działa x czasu. Ja piszę o opinii jaką ma marka, a nie konkretny model.

    Weź sobie jedną konkretną kartę. SanDisk nie wysiądzie Ci na momencie. Jeżeli natomiast niezawodność jest wymagana, bo np robisz foty na ślubach to musisz kupić dwie karty i to właśnie 4GB, bo w RAWach i tak dużo tam nie wejdzie (choć na ślub wystarczy).

    Aha, temat kart już był. I to chyba nawet nie w jednym wątku "szukaj"
    Amator martwi się o sprzęt, profesjonalista martwi się o kasę, a mistrz martwi się o światło...
    www.adamkrol.com

  5. #5
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Podobne pytanie zadał niedawno ktoś na cyfrowej. Tak mu napisałem:

    Jaką najplepiej pamięć kupić do E-520. Wchodzi CF. Ale czy obsłuże na przykał 8 GB i w wersji 45 mbit/s?
    Czy jest sens kupowac te najnowsze najszybsze? Są sporo droższe.
    Jakie polecacie: Kingstone 133, 233, Extreem III, IV?
    Wchodzi zarówno CF jak i XD. Te drugie raczej jako dodatkowe, do kopiowania z karty na kartę. Co do wielkości i szybkości mam własną teorię na ten temat - niech priorytetem będzie wielkość karty, olej szybkość i tak jej nie odczujesz/wykorzystasz a jeśli już to przegrywając zdjęcia czytnikiem. Domniemywam, że skoro masz E-520 to szybkość zapisu odczytu nie są priorytetem, zresztą bufor aparatu to ograniczenie, którego kartą nie przeskoczysz. Dużą kartę natomiast zawsze warto mieć, chociażby na wyjazd, tym bardziej jak robisz rawy.
    Ostatnio kupiłem w Fotojokerze CF Kingstona 16GB elite pro 133 za 144 zł. E-520 pomieści pewnie z 1000 rawów i ponad 6000 JPGów HQ... Polecam!
    Uważaj na karty z Allegro, sporo jest podrabianych, w dodatku sprzedawcy przysyłają karty w otwartych blistrach - rzekomo celem sprawdzenia, czego nie rozumiem...

    --
    Pozdrawiam, ktotek (K.P.)
    Cytat Zamieszczone przez ksris Zobacz posta
    Z drugiej strony im większy nośnik tym więcej będzie czerpał energii.
    A to ciekawe - czy aparat z kartą 16 GB będzie wyraźniej prądożerny niż z mniejszą? Ja nie zauważyłem czegoś takiego...
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  6. #6

    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    9
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Bardzo dziękuję za radę.

    Znalazłem nawet już sklep i to dość blisko więc będę mógł sobie odebrać karty osobiście.

    Rozumiem, że polecacie te karty:

    http://www.zadowolenie.pl/?mod=produ...artner=skapiec
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Witaj Ktotek,

    jak i po czym poznać, że karta jest podrabiana?
    Ostatnio edytowane przez ksris ; 7.02.09 o 14:23 Powód: Automatyczne scalenie postów

  7. #7
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Largo Zobacz posta
    Aha, temat kart już był. I to chyba nawet nie w jednym wątku "szukaj"
    Sorki ale w przypadku kart pamięci to nie jest argument. Ceny/pojemności kart się zmieniają z tygodnia na tydzień - na szczęście w kierunku korzystnym dla kupujących...
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Cytat Zamieszczone przez ksris Zobacz posta
    jak i po czym poznać, że karta jest podrabiana?
    Niestety nie jest to proste, Google dużo wie na ten temat:
    podrabiane karty pamięci - Szukaj w Google
    Nawet u nas trochę ludzie pisali:
    podrabiane karty pamięci site:forum.olympusclub.pl - Szukaj w Google

    Na pewno im karta jest bardziej renomowanego producenta i teoretycznie lepsza a ktoś ją sprzedaje za pół darmo tym większa szansa, że jest podrobiona albo kupiona na kilogramy po przygodach...
    Ostatnio edytowane przez Karol ; 7.02.09 o 14:29 Powód: Automatyczne scalenie postów
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  8. #8

    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    9
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Właśnie w tym problem, że rozróżnienie kart jest trudne i dla osoby, która chce nabyć towar (wcześniej sobie nie znany) prawie niemożliwe. Z drugiej strony branie za kryterium samej ceny nie wyjaśni wszystkiego. Tą kartę z linku, który podałem można również kupić i za ponad 150 zł (dane z wyszukiwarki "skapiec.pl"), natomiast najtańszy (nie znaczy najgorszy i podrabiany) sklep oferuje ją za 97 zł. Strasznie duża rozpiętość (czyżby coś podejżanego?).

  9. #9
    Moderatorka Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Ania_
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Posty
    3.693
    Siła reputacji
    74
    Moja galeria
    Rzuć okiem na wątek "nie kupuj kota w worku" - podklejony na górze w tym dziale. Jest tam trochę informacji na temat podrabianych kart pamięci, co przy zakupie zawsze się przyda.
    15 lat na forum. Dawniej jako Mysikrólik. Zawodowo jestem tu i tu.

  10. #10
    | OlyJedi Awatar Myszata
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    północ podkarpacia
    Posty
    16
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    czy ktoś z was wie coś niecoś na temat tych kart ?

    http://www.mpcomp.pl/product_info.ph...ducts_id=10703

Podobne wątki

  1. SP-500uz - jaka karta pamieci ?
    By adamkrak1 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 3.07.10, 00:23
  2. Karta pamięci xD
    By Dawidek in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 8.09.08, 15:25
  3. KARTA PAMIĘCI 512 Mb do C 770 UZ ??
    By triumf in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 1.10.07, 12:08

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.