Zobacz wyniki ankiety: Czy podanie ceny przy zakładaniu ogłoszenia w dziale "Sprzedam"

Głosujących
68. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Ma być obowiązkowe, dodatkowo trzeba podać wiek teściowej i rozmiar buta.

31 45,59%
  • Nie obchodzi mnie to

18 26,47%
  • Uważam, że Miecio za mało się udziela na forum

19 27,94%
Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 98

Wątek: O naszym dziale "sprzedam"

Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Kaz de Wro
    Mieszka w
    Wroc
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    Chyba nikt o tym nie wspomniał. Skoro jest to giełda ty TYM forum, wypadałoby udzielać nawet symbolicznych opustów cenowych dla OLYForumowiczów.

ps. lubię jak jest podana cena, bo lubię konkrety
    Z kliszą na szyi.
    Olympus 35 RD.

| OlyJedi Awatar Largo
    Mieszka w
    Słupca
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria
    Tak powinno być, że jeżeli ktoś coś wystawia to podaje cenę, a nie pisać i zgadywać, czy ktoś już zaproponował itd.
    Amator martwi się o sprzęt, profesjonalista martwi się o kasę, a mistrz martwi się o światło...
    www.adamkrol.com

Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Co do ceny, niech ludzie robią jak chcą. Oferta filtrów była ewidentnym spamem, usunąłem, dzięki za wskazanie.

Pozdrawiam
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

| OlyJedi Awatar sisman
    Mieszka w
    PIŁA-Podlasie
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    czyż nie można napisać:
    informuję, że mam do sprzedaży:
    XXXXXXXXXXXX
    link do aukcji
    lub
    mam zamiar wystawić (sprzedać) na aukcji
    xxxx za około, cirka, ebaut - i wtedy cena

PS. "pozdrowienia" osobiste są nie na miejscu - trochę luzu do innych, a zwłaszcza do siebie
    Fotografia to największy kłamca na świecie. Bo wybieram mój punkt widzenia. Alex Majoli
    E-30 + różniste słoiki + dekielki takowe + okular Irek'45 +sisfuzor

Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Eddie
    Mieszka w
    Warszawa
    Siła reputacji
    74
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ktotek Zobacz posta
    Najpierw ja się przyczepię - do Ciebie - o ile brak polskich znaków razi ale powiedzmy jest do wybaczenia to sposób w jaki stosujesz znaki interpunkcyjne już nie!

Co do tematu - link do aukcji jest ok, na aukcji są określone zasady, wszystko jasne - dla mnie jest ok. Rażą mnie natomiast, wkurzają i irytują oferty sprzedaży czegoś bez podania ceny. Czasem ktoś pisze - czekam na propozycje cenowe lub coś w tym stylu. To niepoważne traktowanie ewentualnych kupujących i Form jako takiego. Forum Olympusa nie jest przecież serwisem aukcyjnym, w dodatku tajnym bo owe propozycje cenowe trzeba by było wysyłać do sprzedającego na priv. To absurdalne, szczególnie w układzie jak nie można dyskutować w dziale giełda, co zresztą było dobrym posunięciem. Chcę coś sprzedać - określam warunki w tym cenę a kupującym to pasuje bądź nie, ewentualnie mogą się próbować targować...

Reasumując - jakby to ode mnie zależało - wprowadziłbym konieczność podania ceny w ogłoszeniach o sprzedaży o ile te posty nie są informacją o aukcji, wówczas warunki sprzedaży określa aukcja. Oczywiście wiem, że post na forum nie jest ofertą sprzedaży w świetle prawa niemniej Forum Olka to nie serwis ogłoszeniowy czy aukcyjny - traktujmy się poważnie...
    No tak, skoro tak...

"o ile brak polskich znaków razi ale powiedzmy jest do wybaczenia to sposób w jaki stosujesz znaki interpunkcyjne już nie! "

A nie lepiej:

o ile brak polskich znaków razi, ale powiedzmy jest do wybaczenia, to sposób w jaki stosujesz znaki interpunkcyjne już nie!

Sorki za OT

Wg Karola najlepsza stopka na OC: Canonizacja św. Bernarda z Olympu AD 2011

[...]Nie patrzę na to jak na efekt pracy z aparatem cyfrowym i oprogramowaniem, dzięki któremu wszystko mogę idealnie wyczyścić i obrabiając zdjęcie też nie myślę w ten sposób, że skoro mam takie narzędzia, to powinienem wszystko doprowadzić do stanu sterylnego.[...]

BernArt - Moje zdjęcia

| OlyJedi Awatar Wieprz
    Mieszka w
    Wwa
    Siła reputacji
    114
    Moja galeria
    Może jako młodziak na forum nie do końca łapię o co chodzi, ale wydawało mi się że giełda to nie tylko dodatkowa tablica ogłoszeń w Internecie. To coś w rodzaju sygnału: "jestem z forum, można bezpiecznie kupić".
    A oferty osób z 1 (pierwszym i ostatnim) postem tego zadania nie spełniają.

Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Mieszka w
    Krakowie
    Siła reputacji
    101
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Wieprz Zobacz posta
    ...ale wydawało mi się że giełda to nie tylko dodatkowa tablica ogłoszeń w Internecie. To coś w rodzaju sygnału: "jestem z forum, można bezpiecznie kupić".
    Są już tacy, co się czają na D700 od Rocco. Bo wiadomo, że niedługo przesiądzie się na D3.
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

| OlyJedi Awatar voovoo2
    Mieszka w
    Olsztyn
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Takze jestem za wstawianiem ceny.Od jakiegoś czasu to robie i sprzedaż mi "wzrosła"

Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Siła reputacji
    175
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Rafał Czarny Zobacz posta
    Są już tacy, co się czają na D700 od Rocco. Bo wiadomo, że niedługo przesiądzie się na D3.
    Te pierwsze juz sprzedal bo mialo FF

| OlyJedi Awatar innovate
    Mieszka w
    Taka wieś ;-)
    Siła reputacji
    13
    Moja galeria
    Jestem zdecydowanie za obowiązkiem umieszczania ceny, jeśli jest opis i cena, to link do aukcji już mi nie przeszkadza

Pozdrawiam
    Mariusz
    Amatorszczyzna kulerów każdy komentarz na wagę złota Rotaract sposobem na życie.