Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Seria MORZE

  1. #1

    Dołączył
    Mar 2004
    Mieszka w
    wawa
    Posty
    59
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria

    Seria MORZE

    Wrzucam tu do oceny, choć może bardziej do skomentowania, krótką serię o temacie MORZE



    duch olympusa nadal jest ze mną

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2002
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    1.053
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    pierwsze najbardziej mi sie podoba... jesli moge do konca szczerze to... drugie jakies wyblakłe i najmniej Pzdr.

  3. #3
    Awatar No-shadow Kick
    Dołączył
    Jun 2004
    Mieszka w
    Gdańsk Zawsze Wietrzny
    Posty
    905
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Będąc szczerym zdjęcia pierwsza klasa, nietypowy format nadaje im jeszcze większego uroku. Jedynie zdjęcie nr 2 jakieś takie bez wyrazu, mało ostre i chyba za jasne. Zdecydowanie pierwsze zdjęcie wybija się przed szereg. Super!
    2 ostatnie zdjęcia chyba lekko przekolorowane w PS

    Pozdrawiam
    Olympus C-765UZ + parę dodatków
    Zapraszam do Galerii

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Mieszka w
    Chełm
    Posty
    140
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Zdjęcia bardzo ładne. 2 tez ciekawa tylko troszke ostrosci spadla (pewnie przy zmniejszaniu ) 3. faktycznie ta zółc mogłaby sie konczyc deczko wyzej jak dla mnie... ale ogolnie ciekawa seria...

  5. #5

    Dołączył
    Feb 2004
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1.287
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Po pierwsze witam po dlugiej (chyba urlopowej) nieobecnosci na forum. Pierwsze bardzo klimatyczne, drugie wogole mi nie lezy (moze jakby ta rozjasnienie bylo po obu stronach kadru, ale sam nie wiem), trzecie i czwarte miodzio - jak z filmu Makrokosmos - ale jednak trzecie troche przekolorowane chyba a czwarte w sam raz.
    Olympus C-750, 2 x 128MB + 16MB xD Olympus, Tuleja + UV King + PL-CIR HOYA STD + Filtr gwiazdkowy 6x + Dekielek, Velbon DX-888

  6. #6
    | OlyJedi Awatar krzwoj
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    Heidelberg
    Posty
    396
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Czesc,
    a mnie sie podobaja oba pierwsze zdjecia. Drugie uwazam rowniez za bardzo udane - nie wiem czy aby napewno o to Ci w nim chodzilo, ale mnie ono sie kojarzy z bardzo duza mgla na morzu. Moze troszke sprobowalbym podciagnac je w PS - coby ta mgla byla bardzie szaro-niebieska (podobnie jak w zdjeciu 1)- ale tylko odrobine. Dwa pozostale tez fajne, aczkolwiek, faktycznie, 3 moze troszke za mocno przekolorowane - ale to wszystko jest kwestia gustu.

    Pozdrawiam

  7. #7
    Awatar Arram
    Dołączył
    Jun 2004
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    140
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Dla mnie nr 1, jest nr 1 tej serii. Nr 2 wygląda jak przepalone. Natomiast 3 i 4 są ciekawe dzięki kolorystyce.
    Olympus 720UZ, UV, POLAR, RAYNOX M-250
    Zapraszam do galerii: http://photo.raczki.net

  8. #8
    Awatar wrocek
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    380
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Widzę, że zdjęcia wywołały różne opinie. Więc i ja dołożę swoją
    Dwa pierwsze zdjęcia uważam za najlepsze. I to wbrew zarzutom, że drugie jest przepalone. Czasem doskonałość techniczna nie jest najważniejsza.
    Dwa pozostałe wydają mi się przekolorowane i nie widzę uzasadnienia dla tej "artystycznej" ramki.

  9. #9

    Dołączył
    Mar 2004
    Mieszka w
    wawa
    Posty
    59
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Dziekuje za komentarze. To może kilka wyjaśnień, wszystkie zdjęcia przeszły przez PS, i była to raczej spora ingerencja, gdyż chciałem zobaczyć jaki wywoła skutek stylizacja zdjęcia w obranym kierunku. Dwa pierwsze jak się domyślacie były rozjaśniane, blur, podciąganie ostrosci, zmniejszenie kontrastu (choć nie wszystko na raz). Natomiast na dwóch kolejnych wyprobowałem filtr połówkowy niebiesko-żółty, plus standard podciągnięcie kontrastu. Ramki, jak to ramki, jak zwykle nie pasują do całości, ale jakoś nigdy nie udało mi się wyczuć tego jakie powinny być.
    Mam nadzieję, że spodobał wam się ten eksperyment i zachęcam innych do wrzucania swojich zdjęć przekształconych w PS.
    duch olympusa nadal jest ze mną

  10. #10
    Awatar GoSciU
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    Węgrów
    Posty
    476
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria

    .

    Mi sie najbardziej podoba fotka nr 1 ... Jest jakas taka inna :>
    Gosciu Gosciowaty - Gosciowatosc :P
    Olympus C-750 UZ ; 256MB + 16MB xD OLYMPUS ; tuleja + filtr UV HOYA HMC SUPER ; dekielek

Podobne wątki

  1. Wyniki OR: Morze, nasze morze
    By hades in forum Konkurs Oly Rulez
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 2.05.10, 16:04
  2. Morze i Plaża (b&w)
    By Shevers in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19.08.08, 22:37
  3. zdjęcia serią
    By chatka in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 7.11.07, 23:46
  4. Seria 1
    By dolby in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22.09.05, 09:00
  5. Jadę nad morze.
    By suhotnik in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18.07.05, 23:10

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.