Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 96

Wątek: Firmware 1.3 dla E-3 wkrótce?

  1. #1
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar salvadhor
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1.783
    Siła reputacji
    71
    Moja galeria

    Firmware 1.3 dla E-3 wkrótce?

    Już za chwileczkę, już za momencik... Według plotek i przecieków, w lutym ma się pojawić firmware 1.3 dla E-3.

    http://fourthirds-user.com/2008/12/e...in_advance.php


    Mówi się o dwóch poprawkach - wybór pola AF za pomocą strzałek, oraz modyfikacjach w zagospodarowaniu bateriami w gripie HLD-4, co ma wydłużyć czas ich działania.

    Lubiący odliczać, mogą już zacząć

  2. #2
    | OlyJedi Awatar heyahero
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    1.035
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez salvadhor Zobacz posta
    Już za chwileczkę, już za momencik... Według plotek i przecieków, w lutym ma się pojawić firmware 1.3 dla E-3.

    http://fourthirds-user.com/2008/12/e...in_advance.php


    Mówi się o dwóch poprawkach - wybór pola AF za pomocą strzałek, oraz modyfikacjach w zagospodarowaniu bateriami w gripie HLD-4, co ma wydłużyć czas ich działania.

    Lubiący odliczać, mogą już zacząć
    Eeee, a ja mam firmware v1.2 i wybieram AF za pomocą strzałek. Czyżbym miał sknocone E-3?
    Z tego co pamiętam, to mieli dodać programowane przyciski kierunkowe (jak np. w E-510) i poprawić współpracę z HLD-4.

    Pozdrawiam
    "There's no such thing as free titties"

  3. #3
    Awatar lordmoll
    Dołączył
    Jan 2008
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Posty
    119
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Podobno połowa lutego więc czasu jest jeszcze sporo
    E-3, ZD 12-60mm SWD, FL-50R

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar salvadhor
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1.783
    Siła reputacji
    71
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez heyahero Zobacz posta
    Eeee, a ja mam firmware v1.2 i wybieram AF za pomocą strzałek. Czyżbym miał sknocone E-3?
    Z tego co pamiętam, to mieli dodać programowane przyciski kierunkowe (jak np. w E-510) i poprawić współpracę z HLD-4.

    Pozdrawiam
    Hehe, faktycznie. Ujmijmy to tak, oni myślą, że wiedzą, co piszą, ja piszę, co myślę, że rozumiem

    Faktycznie, po naciśnięciu [ . . . ] można strzałkami wybierać aktywny punkt AF. Może zmienią jakiś niuans, a z przecieków jasno to nie wynika.

    Tak czy siak, nie ważne zmiany, ważny numer - 1.3 to już jakoś brzmi

  5. #5
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez heyahero Zobacz posta
    to mieli dodać programowane przyciski kierunkowe (jak np. w E-510)
    To by było dość ważne. Ilekroć mam rękach E-3 chcę wywoływać poszczególne funkcje przyciskami nawigacyjnymi - analogicznie jak w E-500, 330 czy 510. Co ciekawe ma to tylko środkowa półka, a fajne by było takie sterowanie konsekwentnie w każdej E-puszcze w tym w E-4XX a w E-3 można by było owe przyciski dodatkowo przeprogramować...
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  6. #6
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar salvadhor
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1.783
    Siła reputacji
    71
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ktotek Zobacz posta
    To by było dość ważne. Ilekroć mam rękach E-3 chcę wywoływać poszczególne funkcje przyciskami nawigacyjnymi - analogicznie jak w E-500, 330 czy 510.
    Też się na tym łapię, a to przydatna rzecz - bez tego przypisania funkcji, te przyciski się marnują.

  7. #7
    | OlyJedi Awatar Sebu$
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Miasteczko : Wieś : * *niepotrzebne skreślić
    Posty
    527
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez salvadhor Zobacz posta
    Już za chwileczkę, już za momencik... Według plotek i przecieków, w lutym ma się pojawić firmware 1.3 dla E-3.

    http://fourthirds-user.com/2008/12/e...in_advance.php


    Mówi się o dwóch poprawkach - wybór pola AF za pomocą strzałek, oraz modyfikacjach w zagospodarowaniu bateriami w gripie HLD-4, co ma wydłużyć czas ich działania.

    Lubiący odliczać, mogą już zacząć
    nooooo, ja już dawno odliczam ....
    aku w moim E-3 z gripem potrafią same wyłączyć aparat .... a po wyjęciu ich i włożeniu do body( jednego ) dalej działaja bezbłędnie przez dłuższy czas cuda normalnie jakieś
    pozdrawiam serdecznie, Sebu$

  8. #8
    | OlyJedi Awatar heyahero
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    1.035
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ktotek Zobacz posta
    To by było dość ważne. Ilekroć mam rękach E-3 chcę wywoływać poszczególne funkcje przyciskami nawigacyjnymi - analogicznie jak w E-500, 330 czy 510. Co ciekawe ma to tylko środkowa półka, a fajne by było takie sterowanie konsekwentnie w każdej E-puszcze w tym w E-4XX a w E-3 można by było owe przyciski dodatkowo przeprogramować...
    Taki mały OT.

    Mnie szczególnie bolało, że w E-410 jak już ustawiłem pod lewym-kierunkowym podgląd GO, to by było na tyle pod wzgl. klawiszologii. Na szczęście 410 jest na tyle prosta, że pewne operacje można wykonywać szybko, na pamięć, bez wyrzuconych na body guzików funkcyjnych.
    Co innego z E-3. Jak sobie patrzę na to body, to olek trochę canonowskiego marka naśladuje. Patrząc z góry obsługa jak z Marka, ale podobieństwo kończy się w okolicach gripa i spustu. Przednia rolka jakby z nikonów zaczerpnięta. Idąc za ciosem ja bym dodał od nikona drugi, górny przycisk przy obiektywie (w D90 ustawiałem sobie tam wybór AF). Patrząc na tylną ściankę bardzo przeszkadza mi tylna rolka - jestem lewooczny, więc jak dla mnie rolka jest za blisko muszli ocznej (w E-3 już z tym trochę lepiej). Dodatkowy minus za niekonsekwencję w umieszczeniu przycisku AEL/AFL. Wydaje mi się, że dobrze by było skopiować w następnym E-x układ przycisków/rolki z HLD-4.

    Pozdrawiam
    "There's no such thing as free titties"

  9. #9
    Awatar lordmoll
    Dołączył
    Jan 2008
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Posty
    119
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Ciekawe czy poprawka co do zarządzania energią spowoduje dodanie opcji o poziomie naładowania akumulatorów?
    E-3, ZD 12-60mm SWD, FL-50R

  10. #10
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    okolice P-ń
    Posty
    1.064
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez lordmoll Zobacz posta
    Ciekawe czy poprawka co do zarządzania energią spowoduje dodanie opcji o poziomie naładowania akumulatorów?
    Nie licz na to.

    Cieszylbym sie, gdyby grip pracowal poprawnie z bateriami alkaicznymi badz akku NiMH.

    Po prawie miesiacu uzywania rowniez mialem 3 zwisy. Znaczy musialem odlaczyc grip, wlaczyc aparat, wyl. aparat, zalozyc grip i dopiero wszystko dzialalo ok.
    Rolleicord, Canon
    flickr

Podobne wątki

  1. [Fotografuj.pl] PEN E-PL2 już wkrótce?
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 3.01.11, 18:40
  2. Sprzedajcie aparaty, wkrótce będą niepotrzebne.
    By Fideista in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26.02.09, 21:48
  3. [Fotografuj.pl] Wkrótce wyniki Grand Press Photo 2008
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14.05.08, 20:55
  4. Firmware 9.9 do Fl 36
    By Setka in forum E-System
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 3.01.07, 09:47
  5. firmware do c60??
    By simon in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15.07.05, 21:36

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.