Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Pierwsza strona

  1. #1
    | OlyJedi Awatar heyahero
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    1.035
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria

    Pierwsza strona

    Witam,
    Przeglądając codziennie mojego netvibsa (http://netvibes.com), nadziałem się na nowy wpis na blogu Mike'a Johnston'a:
    http://theonlinephotographer.typepad...he-scores.html

    Kurcze, tak sobie myślę - czy któryś z naszych szanujących się dzienników pozwoliłby sobie na tego typu zdjęcie na pierwszej stronie? Jakoś mi się wydaje, ze oprócz dobrych fotoedytorów w naszej prasie brakuje też podejścia "z jajami". Nie tylko, gdy chodzi o dobór zdjęć na pierwszą stronę :/

    Pytanie typu "quo vadis fotoreportażu prasowy". Liczę na wasze opinie

    Pozdrawiam
    "There's no such thing as free titties"

  2. #2
    diabolique
    Gość
    By nie gadać po próżnicy i nie uprawiać sufitologii podsyłam link do materiału pomocniczego, który może być tłem dyskusji.
    Zdjęcia tygodnia
    Ja tam zaglądam regularnie (w celach szkoleniowych ) i nie narzekam na poziom fotoedytorów. No ale to subiektywne zdanie.

  3. #3
    | OlyJedi Awatar Largo
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Słupca
    Posty
    151
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Jednak przeglądając prasę codzienną odnoszę wrażenie, że w Polsce staramy się unikać dwuznacznych zdjęć. Tak jakby ludzie nie potrafili sami dojść do tego "co autor miał na myśli". Oczywiście zdarzają się wyjątki, ale to chyba bardziej dzieło przypadku niż zaplanowane działanie...
    Amator martwi się o sprzęt, profesjonalista martwi się o kasę, a mistrz martwi się o światło...
    www.adamkrol.com

  4. #4
    Moderatorka Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Ania_
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Posty
    3.693
    Siła reputacji
    74
    Moja galeria
    Ja w ogóle rzadko widzę dobre polskie zdjęcia prasowe - większość fotografii ilustrujących zwykłe wydarzenia mógłby IMHO zrobić każdy... może to kwestia braku "parcia" na wybitne fotografie, a może tego, że mam wrażenie, że sam przekaz treści jest coraz bardziej kiepski.
    15 lat na forum. Dawniej jako Mysikrólik. Zawodowo jestem tu i tu.

  5. #5
    | OlyJedi Awatar heyahero
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    1.035
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez diabolique Zobacz posta
    By nie gadać po próżnicy i nie uprawiać sufitologii podsyłam link do materiału pomocniczego, który może być tłem dyskusji.
    Zdjęcia tygodnia
    Ja tam zaglądam regularnie (w celach szkoleniowych ) i nie narzekam na poziom fotoedytorów. No ale to subiektywne zdanie.
    Wiesz, diabełku, ja również przeglądam sobie tego typu strony www. Pytanie brzmiało raczej, czy na codzień uświadczysz takich wyborów w gazecie/tygodniku, po który sięgniesz w kiosku. Jak czasami zaglądam do "Ćwiczeń z patrzenia" czy do "Blindspotu", to często widzę tam zdjęcia, których raczej w Gazecie nie zobaczysz. Nawet jeśli będzie to "wybór fotoedytora".
    Nie staram się uprawiać "sufitologii". To co napisałem, to również moje subiektywne odczucia.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez heyahero ; 23.01.09 o 13:59
    "There's no such thing as free titties"

  6. #6
    diabolique
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez heyahero Zobacz posta
    Wiesz, diabełku, ja również przeglądam sobie tego typu strony www. Pytanie brzmiało raczej, czy na codzień uświadczysz takich wyborów w gazecie/tygodniku, po który sięgniesz w kiosku. (...)
    Nie staram się uprawiać "sufitologii". To co napisałem, to również moje subiektywne odczucia.
    Założyłem, że otwierając temat wiesz o czym piszesz.
    Materiał pomocniczy jest dla tych, którzy fotografii prasowej oglądają mało i przed wyrażeniem opinii chcieliby najpierw zapoznać się z tematem szerzej, niż na podstawie jednego, podanego przez ciebie zdjęcia
    No ale mogę skasować, skoro odbierasz to jako atak na siebie
    (cholera, zima daje popalić ludziom bardziej niż myślałem, ogólna nerwowość panuje...)

  7. #7
    | OlyJedi Awatar heyahero
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    1.035
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez diabolique Zobacz posta
    Założyłem, że otwierając temat wiesz o czym piszesz.
    Materiał pomocniczy jest dla tych, którzy fotografii prasowej oglądają mało i przed wyrażeniem opinii chcieliby najpierw zapoznać się z tematem szerzej, niż na podstawie jednego, podanego przez ciebie zdjęcia
    No ale mogę skasować, skoro odbierasz to jako atak na siebie
    (cholera, zima daje popalić ludziom bardziej niż myślałem, ogólna nerwowość panuje...)
    Eeetam, diabolique. Obrażać się? Ja nie z Tych... jam z Katowic
    "There's no such thing as free titties"

  8. #8
    | OlyJedi Awatar heyahero
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    1.035
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria

    Pierwsze strony gazet

    Odświeżam trupa.
    Jak ktoś chce zobaczyć, o czym piszą na pierwszych stronach gazet na świecie, powinien odwiedzić ten adres:
    http://www.newseum.org/todaysfrontpa...sh/default.asp

    Pozdrawiam
    "There's no such thing as free titties"

  9. #9

Podobne wątki

  1. Ciekawa strona
    By kojot3.0 in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 6.05.10, 21:35
  2. Nowa strona o 4/3?
    By Smerf Maruda in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 9.09.07, 23:54
  3. Strona o 4/3
    By jacek2004 in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10.03.06, 23:02

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.