Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 46

Wątek: Z cyfry wszystko wygląda tak samo...

  1. #21
    diabolique
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Smerf Maruda Zobacz posta
    Diabolik, to nie uwaga na temat fotografii analogowej, ale niech będzie. Oczywiście, że bliższe są mi zdjęcia i poglądy osób, które, primo, robią na filmie, secundo, nie kadrują na komputerze. Co w tym dziwnego? Chodzisz na wybory? Kupujesz w sklepie wszystkie marki jogurtów, czy te, które Ci najbardziej smakują?
    OK, chyba nie zrozumiałeś. Odmawiasz Rafalowi praw, których domagasz się dla siebie.
    Skoro nie na temat, to skasuj i już.

  2. #22
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Mnie zwyczajnie wisi czym zdjęcie jest zrobione. Zupełnie się nad tym nie zastanawiam oglądając fotografie. Dlatego dziwi mnie Twoje podejście Drogi Łukaszu, bo zapominasz o istocie fotografii. Przywiązujesz się IMHO niepotrzebnie do technikaliów i aparatów.

    Sam robię analogowo, bo mam sentyment i sprawia mi przyjemność ciapanie się od czasu do czasu w chemikaliach. To jest inne fotografowanie niż cyfrowe, ale ani lepsze, ani gorsze. Po prostu inne.

    ps. Łukasz, jestem wrogiem wszelakich radykalizmów, także w innych niż fotografia dziedzinach życia. Mam świadomość istnienia takich postaw, ale się z nimi nie zgadzam.

    ps. Łukasz, to że wolisz fotografię analogową mnie nie dziwi. Masz do tego prawo. Dziwi mnie, że wygłaszasz kategoryczne sądy. Ja wolę Święta Bożego Narodzenia od wielkanocnych, ale nie trąbie o tym na prawo i lewo autorytatywnym tonem.
    Ostatnio edytowane przez Rafał Czarny ; 23.01.09 o 13:15
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  3. #23
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Ja to tylko mam podzial na fotki,ktore mi sie podobaja i na te ,ktore mi sie nie podobaja.Daleki jestem od tego ,zeby stwierdzic,ze to jest dobra fotografia,a inna zla.
    To co mi sie podoba wcale nie oznacza,ze innym tez musi.A zdanie znawcow wcale mnie nie interesuje.Jesli mi z nim po drodze to sie ciesze,ze podziela moje zdanie.Jesli nie to jego a nie moj problem.

  4. #24
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    114
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    :)

    Kilkanaście dni temu miałem okazję uczestniczyć w sesjach
    fotograficznych "robionych" przez Ralfa Tootena (może komuś z Was jest znany),
    niesamowita przygoda...podglądać w pracy profesjonalistę.
    Podczas jednej z rozmów,zapytałem go o różnicę w foceniu analogiem
    a cyfrą...on akurat pracował analogiem...Hasselbladem 6x6.
    Powiedział,że w sumie jego zdaniem,nie ma znaczenia czym jest fota zrobiona,
    ma być dobra tj.ma się poprostu podobać!
    Przyznał jednak,że jest jeden wyjątek.Gdy foci na wystawę,wtedy musi korzystać
    z analogów średnio i wielkoobrazkowych,ponieważ skanuje kadry do wielkości
    1,70 m na 1,2o m i wszystko musi wyglądać czysto.Przy cyfrze widać by było "pixels".

  5. #25
    Moderatorka Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Ania_
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Posty
    3.693
    Siła reputacji
    74
    Moja galeria
    Ja rozumiem co Łukasz ma na myśli, pewnie dlatego, że się zgadzamy w kwestii kadrowania (chociaż i tutaj jest on ciut bardziej kategoryczny). Bardzo podobają mi się foty z analogów, ale to nie jest zasługa wyłącznie sprzętu. Cyfrówką może zdjęcia robić każdy, z analogiem jest więcej zabawy (dlatego między innymi ja mam cyfraka ), stąd też często wybierają go osoby, które mogą się bardziej fotografii poświęcić -> co owocuje lepszymi zdjęciami.
    15 lat na forum. Dawniej jako Mysikrólik. Zawodowo jestem tu i tu.

  6. #26
    qbic
    Gość
    A mi się podobają zdjęcia z dużych matryc, jak kiedyś będzie mnie stać to kupie sobie Leice S2.

  7. #27
    rocco
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Smerf Maruda Zobacz posta
    ...czy przyjmujesz do świadomości, że ktoś może faktycznie myśleć, że cropowanie jest złe, a fotografia analogowa lepsza od cyfrowej? Czy Twoja tolerancja i otwartość ogranicza się do tolerowania i byciem otwarty na poglądy, które odpowiadają tylko Tobie i pokrywają się z Twoimi przekonaniami, czy też ci, którzy hołdują innymi niż Twoje przekonania mogą je swobodnie wyrażać? Czy w Twojej otwartej głowie nie mieści się pogląd, że ktoś może mieć poglądy bardziej kategoryczne od Twoich?
    Ja to oczywiście rozumiem, niemniej mam pogląd podobny do Mariusza czy Roberta.
    Staram się nie robić podziałów, wszystko jedno czym (i jak) byle dobrze się oglądało.
    Mam również wielki sentyment do fotografii analogowej bo łączy mnie z nią wiele wspomnień jednak dziś już zwyczajnie by mi sie nie chciało

    PS
    Natomiast wkurza mnie, jeśli ktoś po przeczytaniu uwag, że fota jest ewidentnie nieostra, prześwietlona/niedoświetlona czy ze skopanym balansem bieli odpisze:
    - No tak ale to z analoga!
    A co mnie to obchodzi? Jak kiepska to jakie ma to znaczenie?
    Ostatnio edytowane przez rocco ; 23.01.09 o 15:03

  8. #28
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    O ile dobrze pamiętam, to do produkcji filmów analogowych używa się żelatyny. To nie jest opcja dla wegetarian, a więc cyfra górą

    PS. Wy tak na poważnie?

  9. #29
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    O ile dobrze pamiętam, to do produkcji filmów analogowych używa się żelatyny. To nie jest opcja dla wegetarian, a więc cyfra górą

    PS. Wy tak na poważnie?
    Istnieje przecież żelatyna roślinna.
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  10. #30
    Moderatorka Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Ania_
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Posty
    3.693
    Siła reputacji
    74
    Moja galeria
    Ja nawet nie chcę myśleć "czego" użyto do produkcji korpusów i akcesoriów made in China, przy tym żelatyna wydaje się pikusiem niestety.
    15 lat na forum. Dawniej jako Mysikrólik. Zawodowo jestem tu i tu.

Podobne wątki

  1. Jak wygląda EP2 z ED300 f/2,8?
    By Amigo! in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 5.04.10, 21:45
  2. jak wygląda orginał BLM-1
    By dziekan in forum E-System
    Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 12.11.08, 19:54
  3. I jeszcze raz to samo-jaką lustrzanke wybrać
    By mini21 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 132
    Ostatni post / autor: 31.12.06, 15:23

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.