Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 31 z 31

Wątek: Zdjecia podwodne

  1. #31
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar droplet
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.359
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez sewer10 Zobacz posta
    Sprzet Ikelite kupilem w Stanach. Mieszkalem chwile na Hawajach i mialem kumpla ,ktory mial szkole nurkowa i sklep ze sprzetem. Byl dealerem Ikelite wiec sprzedal mi prawie po kosztach. Pamietam ze calosc (obudowa,ds 125 z uchwytami, dome 6" i makro) nie przekroczyl 2000 USD( przy kursie lekko ponad 2zl). Teraz pewnie poprosze kogos znajomego zeby mi kupil w stanach druga lampe , dome 8" i porty. Wczesniej sprawdze w Polsce ceny zeby sie nie okazalo przy dzisiejszym dolku ze szkoda zawracac komus gitare. Druga sprawa to fakt ze Ikelite juz nie produkuje DS-125 i zastapil ja DS-160. Mam dwa wyjscia, albo sprzedac 125 i kupic dwie 160 , albo poszukac na e-bay'u i dokupic druga. DS-160 ma juz lepsze(mocniejsze) swiatlo naprowadzajace do nurkowan nocnych, ja na stare nie narzekam. Troszke wolniejszy czas gotowosci do nastepnego blysku bo 1,5s (stara 1s) ale rzadko sie tak szybko strzela.
    Co do sprzętu to postaram się trochę ci namieszać . IMHO z dwoma lampami nie da się użyć światła modelującego do ostrzenia w nocy bo lampy powinno się ustawiać na wprost a nie pod kątem. Ja właśnie zamawiam uchwyt do lampy Nano.
    Lampy Ikelita nie dość, że są ciężkie to jeszcze duże - problem z nadbagażem i ujemna pływalność zestawu.
    Mnie to co prawda na razie nie dotyczy ale profi nie robią podobno w TTL-u.
    Gdybym miał teraz kupować dwie lampy to bym się mocno zastanawiał bo wychodzi mi, że lampa INON-a jest lżejsza, mniejsza, mocniejsza i tańsza i ostatecznie można użyć TTL przez kabel optyczny. SeaAndSea - którą mam też jest zgrabniejsza i na paluszki ale wolniejsza tyle że akumulator Ike-a tani nie jest.


    Tylko nie sprawdzaj cen w Pstryku
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Zdjęcia takie jak sam bym chciał robić . No ale skoro nikt się nie czepia to ktoś musi choć trochę się tym zająć.

    Balzenek 3.jpg trochę chyba za dużo światła na pyszczku. Amphipriony tak jakoś mają, że są jaśniejsze z przodu . Wygląda jakbyś robił go z góry i jakby lampa powinna byś bardziej z boku bo troszkę brakuje mi plastyczności w anemonie.
    Krabik.jpg już pisałem w galerii, świetny
    Meduza (mala).jpg trochę blado wyszła. Widać backscatter, tak że się zastanawiam czy nie lepiej było by ją robić na innych ustawieniach by zgubić tło albo może na świetle prześwitującym bez lampy .
    Blazenek 3 (maly).jpg ten biedak się schował, ja bym poczekał aż by wyszedł. Natomiast ma ładny kolor bez brudnego zafarbu jak z poprzedniej serii.
    Ukwial.jpg fajne ma kolorki. Wolałbym bardziej z dołu ale wiem, że to niełatwo bez wizjera kątowego - do Ike-a można kupić. Ja próbowałem na czuja opuszczając obudowę .
    Koralowiec sloneczny.jpg dobre
    Dandronepthia....jpg przypomina kolor szlachetny ale albo za blisko, albo za mała GO
    Cóś....jpg ładne, fajna faja ale co to jest

    Naprawdę ładne prace, pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez droplet ; 23.01.09 o 02:09 Powód: Automatyczne scalenie postów

Podobne wątki

  1. Pierwsze podwodne z C5050
    By Arecki in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 18.11.07, 01:35
  2. Obudowy podwodne
    By johan in forum E-System
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11.05.07, 23:14
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25.04.07, 17:25
  4. Obudowy podwodne
    By Stary in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 8.07.04, 11:07

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.