Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: PILNE !!!!pokaz sztucznych ogni

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2003
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    PILNE !!!!pokaz sztucznych ogni

    Właœnie za godzinę wybieram sie na pokaz sztucznych ogni na zakończenie Jarmarku Dominikańskiego.
    Mam C-750 Jak go ustawić aby było OK. mam statyw.
    Prosze o pilnę wskazówki, na pewno w przyszłoœci przydadzš się wielu urzytkownikom.

    Moderowane przez Vodnik: Przniesione do dzialu Porady Dotyczace Fotografii

  2. #2
    Awatar No-shadow Kick
    Dołączył
    Jun 2004
    Mieszka w
    Gdańsk Zawsze Wietrzny
    Posty
    905
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Nigdy tego nie robiłem, na pewno w trybie manualnym. Ale wydaje mi się, że należy wybrać szeroki kąt, przysłonę na f5.6-f8, ostrość manulanie na nieskończoność. Czas naświetlania kilka-kilkanaście sekund, żeby uchwucić smugi - będzie ładny efekt. I włączyć NR.
    Najlepiej ustawić się z dala od świateł typu lampa uliczna, itp.
    Masz statyw więc powinno wyjść ładnie, czekam na rezultaty (ciekawe z którego miejsca najlepiej jest robić takie zdjęcia w Gdańsku? Raz oglądałem z Podwala Przedmiejskiego, był ładny widok)

    [Edit] Jednak czas naświetlania nie powinien przekraczać 2 sekund, bo inaczej fajerwerki prawdopodobnie się za mocno rozjadą na zdjęciu. Może warto rozwinąć bardziej ten interesujący temat? (jeśli nie było o tym już wcześniej )

    Pozdrawiam
    Olympus C-765UZ + parę dodatków
    Zapraszam do Galerii

  3. #3

    Dołączył
    Feb 2004
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1.287
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Juz chyba po sztucznych ogniach, ale dodam, ze warto w kadrze uchwycic jakies zabudowania - dachy aby byla skala odniesienia.
    Olympus C-750, 2 x 128MB + 16MB xD Olympus, Tuleja + UV King + PL-CIR HOYA STD + Filtr gwiazdkowy 6x + Dekielek, Velbon DX-888

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2003
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Kilka gorących uwag po zrobieniu zdjęć.
    1.Za mało czasu - pokaz trwał ok 10 min a ja pierwszy raz robiłem takie zdjęcia i nie ma czasu na eksperymenty. Trzeba jednak się do tego przygotować .
    2.C-750 wolno robi i zapisuje zdjęcia przez co wielokrotnie umykały najlepsze fajerwerki.
    3.Próbowałe w trybie nocne zdjecia i kiepsko wyszło ( przesłona F2,8 ???)
    4.Na manualu już lepiej ale zdążyłem wykonać tylko kilka.
    5.Próbowałem uchwycić dach kamieniczki jak mi podpowiadliście ale w tym momencie fajerwerki były prawie poza kadrem.
    6. A tak w ogóle to we wszystkich zdjęciach brak ostrości są rozmyte chociaż robiłem ze statywu.
    7. W jaki sposób mogę zamieścić ze trzy zdjecia abyście je ocenili i powiedzieli jakie błędy zrobiłem

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2002
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    1.053
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    hmmm... jesli zdążę wrócic dzisiaj do 22.00 oraz... nie bedzie padało (widoki na razie są kiepskie) to C4000Z spróbuje swoich sił... 3majcie kciuki!

  6. #6

    Dołączył
    Apr 2004
    Mieszka w
    100lica
    Posty
    109
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Jarko-gd,

    co do fotek z fajerwerkami, to zgodze sie z No-shadow Kick, max migawka to 2 sekuny (sam chyba ustawilbym na 1s), co do samych zdjec, to wg mnie musisz ustawic sie kawalek od miesjca w ktorym beda one sobie wybuchac (zawsze mozesz zapytac organizatorow, powinni powiedziec gdzie planuja ostrzal), ustawiasz sie w takim miejscu na, powiedzmy, 15 minut przed i wtedy robisz serie testowych fotek tak by na pelnym manualu ustawic wszystkie potrzebne rzeczy (juz w trakcie pokazu, jedynie mozesz zmieniac przyslone i czas na wiecej lub mniej). Aby zlapas skale odwzorowania jak to wspominal Vodnik, ustawiasz aparat na min. statywie tak ze Ty prawie lezysz, wtedy mozesz zlapac w kadr i ladny kawal nieba i kawalek jakiegos budynku.
    Osobiscie przy tego typu pokazach, ustawilbym zdjecia seryjne, z czasem naswietlania pomiedzy1 a 1,6s), ostrosc maunal na nieskonczonosc, przyslona kolo f3,5 - f4 (zarowno przyslona jak i czas bylay jednak korygowana w trakcie pokazu). ISO w zakresie 200 - 400 (choc moze i 100 by wystarczyla, ale to trzeba sie pobawic)
    I tu ciut moze wspomoga mnie przedmowcy - ja wylaczylbym NR i strzelal zdjecia w ten sposob, gdyz NR znaczaco spowalnia tempo strzelania fotek, pozniej kombinowalbym odszumianie w jakims z programow - zdaje sie ze jakosc osiagnalbym ta sama, natomiast znacznie wiecej zdjec by sie ustrzelilo.
    Powiem, ze tez poluje na jakis pokaz i mam nadzieje, ze za jakis czas cos mi sie trafi, na razie ponizej zalaczylem link do "poszukiwania" perseidow - ich akrat brak ale niebo wyszlo nawet, nawet.

    http://www.album.com.pl/z890uwu/75744.jpg

    A jesli cos napisalem nie tak, prosze o poprawki, tez sie doucze

    pozdrawiam
    C-760, tuleja + UV i Polar HOYA, 128MB i 512MB + Velbon440+Raynox DCR-250
    http://plfoto.com/uzytkownik.php?authorname=zloty_2000

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2002
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    1.053
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    zdążyłem wrócic ale w ostatniej chwili wiec miejsce miałem beznadziejne i fotki strzeliłem jedynie z ciekawosci - eksperymentalnie chcąc sprawdzic efekt w trybie nocnym... strzeliłem ok 12-14 z tego 2 wyszły ostre (widac ostro pojedyncze rozbłyski) ale cały kadr i tak był kiepski wiec nie ma czym sie chwalic...

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2003
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    przykładowe zdjęcie
    Górne jest robione jako scena nocna.
    Dolne w manualu F8, czas 1S

    Moderowane przez Vodnik: poprawiono znaczniki IMG

  9. #9
    Awatar No-shadow Kick
    Dołączył
    Jun 2004
    Mieszka w
    Gdańsk Zawsze Wietrzny
    Posty
    905
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Dwa ostatnie zdjęcia to jest chyba to o co chodzi, bo wyszły bardzo ładnie, nie ma prześwietlenia, a ostrość jest też bardzo dobra.

    Pozdrawiam
    Olympus C-765UZ + parę dodatków
    Zapraszam do Galerii

  10. #10

    Dołączył
    Feb 2004
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1.287
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Drugie i trzecie rzeczywiscie bardzo dobre. Widac przewage Manuala nad automatyka.
    Olympus C-750, 2 x 128MB + 16MB xD Olympus, Tuleja + UV King + PL-CIR HOYA STD + Filtr gwiazdkowy 6x + Dekielek, Velbon DX-888

Podobne wątki

  1. Grzyba swego pokaż
    By sisman in forum Zakątek pasjonatów
    Odpowiedzi: 508
    Ostatni post / autor: 20.04.24, 19:31
  2. Pokaż swojego konia...
    By Rafał Czarny in forum Zakątek pasjonatów
    Odpowiedzi: 250
    Ostatni post / autor: 27.02.23, 23:32
  3. Pokaż swój mak...
    By C+ in forum Zakątek pasjonatów
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 17.08.11, 18:14
  4. Pokaz przedpremierowy - makro
    By RadioErewan in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 12.09.09, 20:18

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.