Strona 2 z 18 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 178

Wątek: "Tanie" FF (5Dmk2 vs D700 vs A900)

  1. #11
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Osobiście gdybym kupował tak drogi korpus i wybierał 1 z 3 chciałbym każdy z nich wypożyczyć na kilka godzin, ew. umówić się na wspólne fotografowanie z posiadaczem takowego. Nie powinno być z tym problemu, chociaż może być trudno z podpięciem podobnego szkła. Naświetliłbyś sam pliki i je poobrabiał - wnioski będą ciekawsze niż słuchanie teoretycznych i subiektywnych odczuć... Nawet jakbyś miał za to wypożyczenie zapłacić to IMHO i tak warto. Osobiście chciałbym w takim korpusie 100% kadru w wizjerze, D700 niestety ma mniej...
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  2. #12
    S4INT
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez RadioErewan Zobacz posta
    Nikon pewnie w końcu, mimo kryzysu, pokaże MXa. Będą do niego pasować akcesoria z d700, czyli przy zakupie za 10k$ zaoszczędzisz trochę na przykład na lampie .

    Pozdrawiam
    Skąd masz takie info ?

  3. #13
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Info, że co?
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  4. #14
    S4INT
    Gość
    O Mx i pasujących akcesoriach z D700. Chyba, że to taka ironia/żart był, a ja nie załapałem :P

  5. #15
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    No, skoro buda jest prawie jak z D3, pasują obiektywy FX i DX, to i lampa będzie pasować. Oczywiście szkła FX i DX nie pokryją całej matrycy i bzdurą by było przywiązywanie się do szkieł.

    Pozdrawiam
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  6. #16
    GoOrange
    Gość
    Ja poniekąd już zrobiłem "przed-ruch" ruch w kierunku FF...
    Na wstępie wykluczyłem Sony, nie dlatego że to Sony tylko dlatego że mam jakieś takie nieodparte wrażenie że po jakimś czasie poczuję deja vu i jakiś niedosyt.
    Nikon, cóż D700 to dziś najlepszy wybór a do tego dochodzi jeszcze kwestia możliwego wejścia Fuji w FF co tylko potęguje dobry wybór.
    Canon, moim zdaniem ma największe możliwości i największy potencjał, coś co dla Canona jest podłogą dla innych jest sufitem (może przesada ale chciałem obrazowo). Spodziewam się sporego ruchu u Canona w najbliższym czasie wszak to on zawsze przewodził a dziś jakby to nie jest takie oczywiste.
    Coż, wybór trudny.

  7. #17
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Przeczytaj to. http://www.bythom.com/2009predictions.htm
    Wg. Thoma Hogana nie będzie nowego Fuji, możliwe, że nie będzie nowego Nikona, może nie będzie Canona 1dMk4... O Olku tez sporo napisał.
    Ogólnie, kieeeepski rok nadchodzi.
    To jest ciekawe a'propos Sony:
    The rumor mill has it that the DSLR group at Sony has been given some numbers to hit in order to get continued corporate support. 2009 is an execution year for Sony's DSLR team then: execute or be executed.
    Edit: Na Pentaksie krzyżyk postawił.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez RadioErewan ; 14.01.09 o 17:41
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  8. #18
    qbic
    Gość
    O tym Sony to słabo brzmi, a podoba mi się ten aparat :/ (a dokładniej pliki na niskim iso)
    Ostatnio edytowane przez qbic ; 14.01.09 o 17:55

  9. #19
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Toruń
    Posty
    1.869
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    Albo Canon albo alpha - prawie bvez różnicy. 24 mpx powoduje, że jedno i drugie to sprzęt na lata. I to podstawowy powód, dlatego odrzuć od razu nikona. alfa ma ISO od 100 - nowy 5D od 50 - to może lekko pchać ku canonowi.
    Reszta to detale. ja, subiektywnie, składaniałbym się pewnie ku canonowi, ale prawdopodobnie nie poczułbym specjalnej róznicy używajc 900-kę.

    Najbardziej popieram zdaniem wykrecika - na chwilę obecną 5D + słoik za resztę kasy.

  10. #20
    EuroLiberty
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez ktotek Zobacz posta
    Osobiście chciałbym w takim korpusie 100% kadru w wizjerze, D700 niestety ma mniej...
    W ilu puszkach jakie ostatnio posiadałeś wizjer krył 100%? Ile razy z powodu braku krycia 100% zdarzyło Ci się z tego powodu przekadrowywać na komputerze zdjęcia? Sam biadoliłem z powodu braku 100% krycia wezjera w D700. Przyznaję, że niepotrzebnie.

    Cytat Zamieszczone przez qbic Zobacz posta
    Nie chce rozpętywać kolejnej burzy w szklance wody tylko chętnie wysłucham za i przeciw, sam mam jakieś przemyślenia (oraz RAWy) ale nie chce nikomu nic sugerować. Mozna by zapytać dlaczego pytam na forum Olympusa - odpowiem od razu: bo wiem ze jest tutaj sporo osób które maja coś sensownego do powiedzenia. Kolejna sprawa - na forum Nikona wiadomo co zarekomendują, na forum Sony i Canona tak samo....w pewnym sensie tutaj grunt jest neutralny. Pytanie dotyczy stricte samych puszek (nie optyki).

    Pytanie nie dotyczy Cropow vs FF vs 4/3 wiec proszę o nie poruszanie tego tematu.

    Tak wiec, co przemawia na korzyść i przeciw powyższych 3 puszek? Z góry dziękuję za wypowiedzi.
    Kto jak kto, ale Ty nie musisz pytać nikogo jaki sprzęt będzie dla Ciebie najlepszy. Chciałeś się podroczyć, prawda?

Podobne wątki

  1. "Tanie błyskanie"
    By andy08 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 10.07.09, 18:36
  2. co sie dzieje z cena d700? sony a900 duzo tansze
    By Marcin510 in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27.02.09, 08:59
  3. "4 pory roku - Lato 08" - "Pozostali Zwycięzcy" galeria pokonkursowa
    By mynameisnobody in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 9.10.08, 19:22

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.